שתף קטע נבחר

בדרך לפירוק: "לא שילמו לכ-1,000 מבקשי מקלט ועובדים מוחלשים"

בלעדי: בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה מפרקים זמניים לחברת "זרוע הזהב כוח אדם" בעקבות בקשה של עשרות מעובדיה. החברה העסיקה מעל ל-1,000 עובדים, רבים מהם מבקשי מקלט ועובדים מוחלשים שטענו כי לא קיבלו את שכרם

בית המשפט המחוזי בתל אביב מינה היום (ה') מפרקים זמניים לחברת "זרוע הזהב כוח אדם" שהעסיקה למעלה מ-1,000 עובדים, רבים מהם עובדים מוחלשים שהינם מבקשי מקלט. השופט חגי ברנר מינה את עוה"ד חיות גרינברג ואביעד בללתי למפרקיה הזמניים של החברה.

 

עוד בערוץ הקריירה

 

עשרות מבקשי מקלט שהועסקו בחברת כוח האדם והניקיון זרוע הזהב כוח אדם שהעסיקה למעלה מ-1,000 עובדים פנו אתמול לבית המשפט המחוזי בתל אביב וביקשו למנות לה בעל תפקיד ולפרקה, זאת בטענה כי לא שולם להם שכרם וכי החברה הפסיקה כביכול פעילותה. העובדים הגישו את בקשותיהם באמצעות שני משרדים נפרדים.

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

באחת הבקשות למינוי מפרקת לחברה טענו העובדים באמצעות עו"ד ליאב עמר כי חברת זרוע הזהב כוח אדם הינה בעלת רישיון קבלן כוח אדם ורישיון שירותי ניקיון, ובמסגרת פעילותה העסיקה למעלה מ-1000 עובדים שרובם מבקשי מקלט ומהגרי עבודה מוחלשים אשר שובצו באתרי עבודה שונים ברחבי הארץ.

 

"החברה הפסיקה פעילות ללא תשלום שכר"

"במהלך השבוע האחרון התברר כי החברה הפסיקה את פעילותה העסקית תוך הותרת עובדיה ללא תשלום שכר. הסיכוי היחיד של המבקשים לקבל את שכר עבודתם הינו באמצעות בעל תפקיד שיפעל ללא דיחוי לגביית הכספים להם זכאית החברה מלקוחותיה, ובמקביל יפעל לחילוט הערובה אותה הפקידה החברה במשרד הכלכלה והתעשייה להבטחת זכויות עובדיה", נכתב בבקשה.

 

"מינוי בעל תפקיד הכרחי בעת הזו בשל העובדה כי רבים מעובדי החברה הינם עובדים זרים מוחלשים שאינם דוברי השפה ומתגוררים בתנאים קשים ואין ביכולם לעמוד על זכויותיהם שנגזלו מהן, בשל קריסת החברה", נטען.

  

 

במסגרת בקשה נוספת שהוגשה לפירוק החברה על ידי 7 עובדים אריתראים ועובדים מאתיופיה שהועסקו בחברה, נטען באמצעות עו"ד אסף מסדה כי יש להורות על פירוק החברה למנות בעל תפקיד. כאמור, היום מינה השופט ברנר לחברה שני מפרקים זמניים. החברה עדיין לא הגישה את תגובתה לבית המשפט.

 

המפרקת הזמנית עו"ד חיות גרינברג מסרה בתגובה: "קיבלנו את המינוי בשעות האחרונות. הבהילות וחומרת המצב כפי שעולות מבקשות הפירוק שהוגשו ברורות לנו.

התחלנו כבר בפעולות מיידיות הדרושות לשליטה במצב ונפעל בהתאם לדחיפות הנדרשת מול לקוחות החברה ונושיה".

 

עו"ד אסף מסדה, אחד מעורכי הדין שהגישו בקשת הפירוק נגד החברה, מסר: "בית המשפט המחוזי נקט צעד נכון ואמיץ, בכך שהורה על מינוי בעלי התפקיד עוד בטרם ניתנה תגובה החברה. החברה העסיקה כ-1,000 עובדים מוחלשים ויום אחד נעלמה ללא שפרעה את חובה לעובדים.

 

"בתקופה האחרונה נציגי החברה סגרו פשרות רבות עם הנושים שהסתבר שביום פקודה אין מי שיפרע אותן. טוב עשה בית המשפט שהבין שזהו המוצא הראוי והנכון לסייע ולו במעט לאותם העובדים שנשארו ללא משכורתם וללא התנאים הסוציאלים שהם זכאים להם".

 

טרם נמסרה תגובת החברה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
צילום: רועי עידן
צילום: טל נרי
עו"ד חיות גרינברג
צילום: טל נרי
מומלצים