שתף קטע נבחר

כישלון לקבוצת דלק: נדחתה הצעת הרכש לדלק אנרגיה

רק 5.3% מבעלי המניות בדלק אנרגיה נענו להצעה - כשהמינימום הנדרש להשלמה עמד על כ-7%; ההצעה האחרונה כללה רכיב מזומן של 703.64 שקלים עבור כל מניה, לצד 45 יח' השתתפות בדלק קידוחים ו-0.8% מניית דלק

נכשלה הצעת הרכש של קבוצת דלק לדלק אנרגיה: להצעה נענו בעלי מניות המחזיקים בכ-271,531 מניות דלק אנרגיה, נתח של 5.28% - שיעור נמוך מדי שאינו מאפשר את השלמה.

 

קבוצת דלק הכפילה את רווחיה ב-2017; תשובה גרף דיווידנד בסך 472 מיליון שקל

בוטלה עסקת הפניקס: הסינים לא רוכשים את החברה

אושרה ייצוגית נגד דלק, לסט וברטפלד בהיקף של 400 מיליון שקל

 

קבוצת דלק, שביקשה להפוך את דלק אנרגיה לחברה פרטית, הגישה את ההצעה למחזיקים ב-11.77% ממניותיה, והיא נדרשה להיענות של בעלי המניות המחזיקים בנתח של 7% לפחות - שיעור שהיה מאפשר לה לכפות את קבלת ההצעה על יתר המשתתפים.

 

כאמור, דלק לא הצליחה להשיג את המינימום הנדרש ובכך היא רושמת ניסיון כושל נוסף למחוק את דלק אנרגיה, לאחר שגם הצעות רכש קודמות שלה לא נענו על ידי בעלי המניות.

 

דלק פרסמה את ההצעה הנוכחית בחודש מרס ושיפרה אותה בעדכון שהוציאה בתחילת השבוע. ההצעה המעודכנת כללה תשלום מזומן של 703.64 שקלים עבור מניה, שיפור של כ-10.6% בהשוואה להצעה הקודמת שעמדה על 636.4 שקלים למניה. שני הרכיבים הנוספים של ההצעה נותרו ללא שינוי - 45 יחידות השתתפות בדלק קידוחים ו-0.85 מניות רגילות של קבוצת דלק.

 

המהלך של הצעת הרכש, כך ציינה דלק, הוא חלק מהאסטרטגיה העסקית של הקבוצה המעוניינת לפשט את מבנה ההחזקות של הקבוצה, כחלק מההיערכות לביצוע הנפקה אפשרית בחו"ל של פעילות האנרגיה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים