שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נעילה חיובית בת"א: בלוקצ'יין כרייה קפצה ב-49%
  ת"א 35 טיפס ב-0.7% ות"א 125 התחזק ב-0.6%. בלוקצ'יין כרייה הודיעה על השלמת המיזוג עם חברת כריית המטבעות הווירטואליים הקנדית. לאומי ריכז את המחזור הגבוה בבורסה והתחזק ב-0.1%, סלקום קפצה ב-4.2%

  יום המסחר הראשון של השבוע (א') ננעל בעליות - מדד ת"א 35 טיפס ב-0.7% ומדד ת"א 125 התחזק ב-0.6%.

   

  מניית בנק לאומי ריכזה את המחזור הגבוה בבורסה והתחזקה ב-0.1%, טוגדר במחזור השלישי בגובהו - נפלה ב5.1% על רקע דחיית אישור ייצוא הקנביס.

   

  בלוקצ'יין כרייה בלטה עם נסיקה של 49% במחזור גבוה (מעל 10 מיליון שקל לעומת ממוצע של פחות ממיליון שקל בחודש האחרון) אחרי שהודיעה על השלמת המיזוג עם חברת כריית המטבעות הווירטואליים הקנדית.

   

  סלקום ופרטנר הובילו את ת"א 35 עם קפיצות של 4.2% ו-3.9% בהתאמה. אופקו - שהודיעה בשבוע שעבר על מחיקתה מהבורסה בת"א - סגרה את המדד עם ירידה של 2.4%.

   

  ברקע למסחר

  המסחר בבורסה התנהל על רקע ההסלמה שנרשמה בסופ"ש בסוריה בדמות מספר תקיפות של בעלות הברית - ארה"ב בריטניה וצרפת. זאת, שבוע לאחר הטבח הכימי שביצע במדינה הנשיא בשאר אסד.

   

  אמיר כהנוביץ, הכלכלן הראשי של אקסלנס, התייחס להשפעת האירועים בצפון על השווקים: "לפעמים נדמה שאירועים גדולים בקושי מזיזים את השוק ואירועים קטנים גורמים לתנודתיות גדולה. העניין הוא שהשוק לא מתעניין בסיפורים אלא בהשפעה על רווחיות החברות. כך שמלחמת גוג ומגוג בסוריה יכולה לגרום לסבל אנושי גדול, אבל כל עוד שדה הקרב ישאר שם המשקיעים יתעניינו יותר בהשפעה על מחיר הנפט".

   

  "לתקיפה בסוריה לא תהיינה השלכות שליליות על שוק ההון המקומי", העריך גם רונן מנחם, מנהל מחלקת המחקר בבנק מזרחי טפחות. לדבריו, ההתקפה שודרה והוכנה מראש על ידי מבצעיה (ציוצי טראמפ) ולא היה בכך כדי להפתיע את השוק.

   

  נוסף על כך, ציין מנחם, ארה"ב ובנות בריתה הודיעו כי לעת הזו מדובר בפעולה חד פעמית, לא מתמשכת, מה שעשוי לסייע להוריד את הנושא מסדר היום. יחד עם זאת, מנחם הדגיש כי עדיין מוטלת חובת הזהירות, שכן הסביבה המדינית-ביטחונית תישאר נפיצה גם בהמשך. לכן, נחוץ מעקב מקרוב אחר המתרחש ולבחון כל אירוע היטב ובנפרד. 

   

  מניות מובילות

  סלקום הודיעה כי זכתה במכרז צה"ל ותהיה ספקית הסלולר של הצבא בשלוש השנים הקרובות. היקף המכרז מוערך ב-12 מיליון שקל וצפוי להקיף כעשרות אלפי מנויים. סלקום כבר משמשת כספקית הסלולר של הצבא בשש השנים האחרונות.

   

  קולפלנט הודיעה על מינויה המיידי של ד"ר רויטל מנדיל-לוין לתפקיד סמנכ"לית פיתוח עסקי. קודם להצטרפותה לקולפלנט, שימשה ד"ר מנדיל-לוין כסגנית נשיא לפיתוח עסקי בחברת הפארמה 'נוירודרם' – שם היתה בעלת תפקיד משמעותי ברכישת נוירודרם על ידי מיצובישי טאנאבה פארמה תמורת סכום של 1.1 מיליארד דולר.

   

  חברת בלוקצ'יין כרייה הודיעה על השלמת העסקה עם בקבון הקנדית הפועלת תחת המותג המסחרי Bitfarms. בעסקה זאת רכשה בלוקצ'יין כריה כ-60.7% מהון המניות המונפק והנפרע של Bitfarms בתמורה ל-23 מיליון מניות רגילות של החברה והזכות לרכוש 17 מיליון מניות רגילות בחברה, אשר כולן הונפקו לבעלי המניות המייסדים של Bitfarms.  

   

  סומוטו פרסמה תוצאות מקדמיות לרבעון ראשון 2018: ההכנסות צפויות להסתכם בכ- 11.5-12.0 מיליון דולר. לחברה קופת מזומנים בסך 15 מיליון דולר.


  פורסם לראשונה 15/04/2018 10:43

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים