שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  ניסיון למנוע את סגירת מפעל טבע באשדוד
  בטבע הודיעו כי הם סוגרים את המפעל מכיוון שלא מצאו מוכר, אך בהסתדרות פנו לחברה במכתב בו הם טוענים כי רוכשים פוטנציאליים לא קיבלו התייחסות, ודורשים כי תשעה את הודעת הסגירה ופיטורי העובדים, או שינקטו צעדים ארגוניים ומשפטיים

  בעקבות הודעתה של הנהלת טבע על סגירת מפעל החברה באשדוד ופיטורי כל עובדיו, ההסתדרות הודיעה היום (א') להנהלת טבע במכתב התרעה חריף, כי אם עד יום ג' הקרוב לא תשעה החברה את החלטתה על סגירת המפעל באשדוד ופיטורי 175 עובדיו, תנקוט ההסתדרות

  בצעדים ארגוניים ומשפטיים. 

   

  עוד בערוץ הקריירה

   

  במכתב שכתב מ"מ יו"ר הסתדרות עובדי המזון והפרמצבטיקה אליעזר בלו לסמנכ"ל משאבי אנוש גלובלי בטבע מארק סבג וסמנכ"ל תפעול ישראל-אירלנד דוד לוסטיג, נאמר כי "הודעת החברה על סגירת המפעל עומדת בסתירה למצגים שהיא הציגה ביחס לכוונותיה כלפיו, ובאופן מנוגד לחלוטין להצהרתה כי היא תשמר את עיקר פעילותה בישראל".

   

  הפגנות עובדי טבע באשדוד (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  הפגנות עובדי טבע באשדוד(צילום: רועי עידן)

  יש קונים או אין קונים?

  בהודעתה של טבע על סגירת המפעל נטען כי: "טבע בחנה במהלך החודשים האחרונים אפשרות למכור את המפעל, אולם לצערנו לא נמצא רוכש מתאים. לאור האמור, נאלצת החברה לסגור את מפעל טבע-אשדוד. החלטה זו כואבת ומצערת אך עם זאת בלתי נמנעת, משום שחלק מפעילותו של המפעל אינה נמצאת בתחומי הליבה של טבע, וכן משום שייצור שקיות העירוי, המהווה כמחצית מכלל הפעילות במפעל, אינו רווחי".

   

  אך במכתבה של ההסתדרות מהיום נטען כי "בימים האחרונים פנו להסתדרות רוכשים פוטנציאלים למפעל, אשר טוענים כי פניותיהם לחברה בבקשה לדון על רכישתו, כלל לא זכו להתייחסות". בהסתדרות לא פירטו מיהם אותם רוכשים פוטנציאליים.

   

   "נוצר אפוא הרושם", נכתב, "שהחברה פועלת להוצאת ייצור מוצריו החיוניים מהארץ ולמניעת הקמת מתחרים שיפעילו את המפעל, כל זאת במחיר כריתת מטה לחמם של עשרות עובדים המועסקים בו חיים שלמים".

   

  ההסתדרות מודיעה במכתבה כי ככל שעד ליום ג' הקרוב (17 באפריל) לא תתקבל הודעה על השעיית סגירת המפעל באופן בלתי מוגבל בזמן, או לכל הפחות עד למיצוי מאמץ משותף לאיתור רוכש, היא תנקוט בצעדים המתאימים בהתאם לאמצעים העומדים לרשותה.

   

  מטבע נמסר בתגובה: "במשך ארבעת החודשים האחרונים – מאז פרסום הודעתה של טבע אודות תהליך הרה-ארגון שנועד לצמצם את בסיס העלויות ולאפשר לחברה לשרת את חובותיה – בחנה טבע אפשרות למכירת המפעל באשדוד. בסופו של התהליך הגיעה טבע למסקנה כי אין לכך היתכנות עסקית, ולכן מתוך מחוייבות לשקף לנציגות העובדים ולהסתדרות תמונה ריאלית ומהימנה הודיעה החברה כי סופו של האתר להיסגר במרץ 2019. יחד עם זאת, חשוב להדגיש, כי עד לרגע סגירת המפעל, החברה תפעל למצות עד תום את אפשרות המכירה, כולל המשך המגעים עם הקונים הפוטנציאלים הרלוונטיים״.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים