שתף קטע נבחר

מלאכי אוליצקי ז"ל: החתונה שלא הייתה

הוא כבר עבר לגור עם חברתו נורית בבסיס, והכול היה מוכן לקראת חתונתם - אבל 12 ימים לפני שאמור היה לצעוד מתחת לחופה, נהרג הטייס מלאכי אוליצקי בתאונת אימונים

"הם כבר עברו לגור יחד בבסיס חצור - והכול היה מוכן לקראת האירוע", מספר אילן אוליצקי על אחיו הגדול, מלאכי אוליצקי ז"ל, ובת זוגו נורית - שאיתה אמור היה להתחתן. אבל 12 ימים לפני התאריך המיועד, מלאכי הטייס נהרג בתאונת אימונים מעל אשדוד, כשהוא בן 21 בלבד.

 

מלאכי אוליצקי ז
מלאכי אוליצקי ז"ל עם אחיו אילן

 

מלאכי נולד ב-12 ביולי 1940 למשה ולשרה אוליצקי בכפר אז"ר, שם גדל והתחנך. בהמשך הגיע לתיכון חדש בתל אביב והיה תלמיד מצטיין ופעיל בתנועת "הנוער העובד והלומד". בנובמבר 1958 התגייס לצה"ל, לקורס הטיס ה-33 במספר - אך בעקבות שבר נאלץ להמתין, ושב להשלים את הכשרתו בקורס מספר 35. אחרי שסיים בהצלחה את הקורס הוצב בטייסת 101 של מטוסי המיסטר הצרפתיים. במהלך שירותו הצבאי הכיר אוליצקי את חברתו נורית, שאיתה תכנן להתחתן.

 

 

מלאכי אוליצקי ז
מלאכי אוליצקי ז"ל עם חברתו נורית

 

ביום ט"ז בחשוון תשכ"ב (26 באוקטובר 1961), בזמן אימון שגרתי עם מטוס המיסטר 4, הכנף השמאלית של מטוסו התפרקה והמטוס נפל לים. מלאכי אוליצקי נספה בתאונה, והובא למנוחת עולמים בבית הקברות הצבאי בקריית שאול. אילן, שנותר הילד היחיד במשפחה לאחר מות אחיו, קרא לבנו הבכור על שמו של האח הגדול שלא חזר.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים