שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  תושב פ"ת מואשם בהסתה: "לערוף ראש של כל תינוק ערבי"

  באישורו של היועמ"ש הוגש כתב אישום נגד זהר זוארץ בעבירות רבות של הסתה לגזענות ולאלימות נגד ערבים ותמיכה בתנועת כ"ך שמוגדרת ארגון טרור. לפי כתב האישום הוא פרסם שורה של פוסטים וקרא להרג ערבים. אחרי הרשעת אלאור אזריה כתב: "לדרוך נשק ולרסס את השוטרים והחיילים"

  פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (ב') לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד זהר זוארץ, בן 33 מפתח תקווה, בגין ריבוי עבירות הסתה לאלימות, הסתה לגזענות, תמיכה בארגון הטרור כך ועבירות נוספות לרבות ממניע של גזענות כלפי ערבים. כתב האישום, הוגש באישורו של היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט.

   

  לפי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רועי רייס, בין השנים 2012 ל-2017, החזיק וניהל זוארץ חשבון ברשת החברתית פייסבוק ובו יותר מאלף עוקבים וכן היו פרסומיו פתוחים ונגישים באינטרנט לעיני כל. במהלך שנים אלה, לרוב על רקע אווירה ציבורית רגישה ונפיצה ששררה בישראל באותה העת, באופן חוזר ונשנה פרסם זוארץ בחשבון הפייסבוק שלו קריאות לעשיית מעשי אלימות והסתה לגזענות נגד ערבים, קריאות לעשיית מעשי אלימות נגד כוחות הביטחון ועוד. זאת, על אף שפעמים רבות נחקר בגין פרסומיו אלה ואף נעצר בעקבותיהם. התכנים שהעלה זוארץ זכו לחשיפה רבה והיוו במה גם לאחרים להביע תמיכתם בתכנים באמצעות לייקים ותגובות.

   

  כך, בין היתר, ביחס לציבור הערבים, פרסם זוארץ סטטוסים כגון: "יישרפו כל הערבים והשמאלנים. כהנא צדק. איך לא חשבנו להקים מפלגת 'תג מחיר'", "בזכות ראש חודש אדר נזכה להשמיד את כל אויבנו הערבים השמאלנים ובכללם יאיר לפיד וחבריו ונתלה אותם כמו שתלינו את המן ובניו".

   

  עוד כתב: "היה לי חלום שאני נכנס לבית חולים למחלקת יולדות ויש שם את כל הקופסאות עם התינוקות בפנים ואז אני מוציא סכין שחיטה מהמעיל ועובר ליד כל תינוק ואיפה שיש תינוק ערבי אני עורף לו את הראש ואיפה שיש תינוק יהודי אני שם תיקון הכללי, החלום הכי ורוד שהיה לי עד היום".

   

  בנוסף, ביחס לכוחות הביטחון, לאחר הרשעתו של החייל אלאור אזריה, פרסם סטטוס: "יהודי אמיתי לא מתגייס לצבא הרשע הכופר. לכו תעשו דברים לבד. הגיע הזמן האמיתי להקים מרד. מצפה מכל החיילים אבל מכולם לערוק ולכוון את הנשק לכיוון הנכון".

   

  במהלך פינוי המאחז עמונה ובהמשך להחלטת בג"ץ בנושא, פרסם סטטוס: "מתפלל שה' יתברך ייתן לאחד התושבים את הגבורה לדרוך נשק ארוך ולרסס את השוטרים/חיילים הרשעים. על כל הרוג מכוחות הביזיון אני עושה חג". במענה לכמה תגובות מתנגדות לדבריו, המשיך וחיזק את דבריו בתגובות נוספות: "אני בבית עם שני בלוני גז ומצת אחד שוטר דופק בדלת מתפוצץ איתם בעזרת השם", "מאחל לכל יהודי שיזכה להיות ברוך גולדשטיין הצדיק".

   

  עוד נאשם זוארץ כי בסוף שנת 2013 ריסס על רכב משטרתי את הכתובת "ימ"ר חמניות תג מחיר", וניקב שניים מצמיגיו בסכין, וכמן כן, על רקע מדיניות שוויונית שהנהיגה חברת האוטובוסים "אפיקים", שלפיה סיפקה שירותי תחבורה ציבורית שווים בין ערבים פלסטינים תושבי השומרון ליהודים ישראלים תושבי השומרון ללא כל הבחנה או הפרדה, ריסס על שני אוטובוסים של החברה כתובות גזעניות מסיתות כגון "מוות לערבים", "אין כניסה לערבים", "תג מחיר" ועוד.

   

  "מדובר במשיב שבמשך שנים חזר על מעשיו העברייניים הפוגעניים והמסוכנים הרבים פעם אחר פעם, על אף שבמהלך התקופה נחקר בנושא באזהרה ואף נעצר על ידי משטרת ישראל כמה פעמים בגינם, משמע, באדם מסוכן וקיצוני, חסר כל שליטה, רסן ומורא מפני החוק ורשויות החוק, המלא זה שנים בשנאה יוקדת כלפי ציבור הערבים באשר הם וכוחות הביטחון...בנסיבות קשות אלה, נשקף מהמשיב סיכון מובהק להמשך ביצוע עבירות פליליות באינטרנט, בהן יהיה כדי לסכן את ביטחון ציבור הערבים באשר הם וכוחות הביטחון", נכתב מטעם הפרקליטות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים