שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נעילה חיובית בבורסת ת"א: שיכון ובינוי קפצה ב-3%
  המדדים ת"א 35 ות"א 125 עלו בעד 0.5%. מבטח שמיר בוחנת את רכישת השליטה בשיכון ובינוי. עוד בלטו במסחר: פועלים ולאומי שעלו ביותר מ-1%

  הבורסה בתל אביב ננעלה בעליות שערים של עד 0.5% במדדים המובילים - ת"א 35 ות"א 125. שיכון ובינוי עלתה ב-3%, במחזור גדול פי 6 מהממוצע (26 מיליון שקל), לאחר חשיפת "כלכליסט" כי מבטח שמיר בוחנת את רכישתה. עוד בלטו במסחר: פועלים ולאומי שעלו ביותר מ-1%.

   

  מניות מרכזיות

  סיסנת מקבוצת אמנת זכתה במכרז להפעלת פרויקט "אוריינות דיגיטלית" של משרד המדע והטכנולוגיה, בהיקף של כ-100 מיליון שקל.

   

  לאומי שוקי הון מותירים את ההמלצה על מניית כיל על "משקל שוק", ומעדכנים את מחיר היעד ל-16.5 שקל למניה מ-15.4 שקל למניה. אלה פריד, אנליסטית גז ואנרגיה בלאומי שוקי הון כותבת כי "כיל מתומחרת בדיסקאונט של כ-7%, וביצועי המניה יהיו להערכתנו צמודים מאוד לביצועי הסקטור. חלק ניכר מהלחץ המסחרי הוסר עם הפצת ה-13% שהחזיקה פוטאש קורפ לפני המיזוג. האופטימיות שלנו ביחס לשנה הקרובה עלתה, והחשש מפני התארכות המשא ומתן עם סין ירד משמעותית".

   

  שתי חברות פרסמו תשקיף לקראת לקראת הנפקה ראשונית בבורסה: חברת נמלי ישראל וחברת ACE קפיטל קמעונאות.

   

  מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר בוחנת את רכישת השליטה בשיכון ובינוי (47%) מידיה של אריסון השקעות שבבעלות שרי אריסון. כך מדווח הבוקר "כלכליסט". שמיר טרם הגיש הצעה, אולם באריסון השקעות מודעים לכוונותיו וככל הנראה מתכוונים לפתוח במגעים בשבועות ואף בימים הקרובים.

   

  ברקע למסחר

  "הגירעון בישראל צפוי השנה להגיע ליעד ואף לעבור אותו - בגלל ההאטה הצפויה בהכנסות ממסים". כך אומר אלכס זבז'ינסקי, הכלכלן הראשי בבית ההשקעות מיטב דש. לפי זבז'ינסקי, צפוי גידול משמעותי בהנפקות נטו של האג"ח הסחירות לעומת השנה האחרונה, והסיכוי להורדת מסים משמעותית נוספת די נמוך. "אנו חושבים שהחשיפה הבינונית לשוק המניות מתאימה לרמת הסיכונים הנוכחית, וממליצים על מח"מ של כ-4 שנים בתיק האג"ח".


  פורסם לראשונה 16/04/2018 10:26

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים