שתף קטע נבחר

כתב אישום נגד תושב אשקלון שנטש את כלבתו

משרד החקלאות הגיש כתב אישום הוגש נגד תושב אשקלון, בן 62, לאחר שנטש את כלבתו באיזור התעשייה בעיר. נטישת בעל חיים נחשבת לעבירה פלילית שהעונש עליה הוא עד שנת מאסר או קנס של 76,500 שקל. הכלבה טופלה בעמותת "תנו לחיות לחיות" ונמצא עבורה בית מאמץ

 

 

משרד החקלאות הגיש כתב אישום בבית משפט השלום בבאר שבע נגד תושב אשקלון, בן 62, שנטש את כלבתו לאחר שהייתה בחזקתו כשנה.

 

בחקירת המקרה, עולה כי בעל הכלבה שזכתה לשם "זויה", אומצה על ידו מאז שהייתה גורה. מאחר והכלבה לא הייתה מעוקרת, היא התייחמה ובמהלך תקופה זו, הוא הוציא את הכלבה מביתו, הביאה לאזור התעשייה בעיר ונטש אותה בשטח באוקטובר אשתקד.

 

הכלבה ננטשה באזור התעשייה באשקלון (צילום אילוסטרציה) (צילום: ארז ארליכמן) (צילום: ארז ארליכמן)
הכלבה ננטשה באזור התעשייה באשקלון (צילום אילוסטרציה)(צילום: ארז ארליכמן)

 

 

הכלבה נמצאה משוטטת באזור על ידי עוברת אורחת ובסיוע של אישה נוספת נלקחה למרפאת עמותת "תנו לחיות לחיות" בעיר שם התגלה כי היא אינה נושאת שבב כמתחייב בחוק. בעקבות פרסום התמונות של הכלבה ברשתות החברתיות, התגלתה זהותו של בעלי הכלבה. הכלבה עברה לחזקת העמותה, טופלה ולאחר שעוקרה נמסרה לאימוץ לבית חלופי. 

 

עבירה פלילית: שנת מאסר או קנס של כ-76 אלף שקל

ביולי 2007 הוכנס תיקון בחוק צער בעלי חיים, בו נאסר במפורש על נטישת בעלי חיים. מדובר בעבירה פלילית שהעונש עליה הוא עד שנת מאסר או קנס של 76,500 שקל. מאז תיקון החוק מעט מהמקרים הגיעו לידי כתב אישום. בשנת 2012 הוגש לראשונה כתב אישום נגד אדם שנטש את כלבו ביער ובית משפט השלום בחיפה, גזר על הנאשם כשנה לאחר מכן עונש של 150 שעות עבודות שירות לתועלת הציבור, ללא הרשעה. במקרה אחר, הוגש כתב אישום לפני כחמש שנים נגד תושב אזור המרכז, בן 60, לאחר שנטש את כלבתו בת ה-16 בגבעתיים. במקרה נוסף, נקנס תושב חולון שנטש כלבה וקשר אותה לגדר של עמותת למען בעלי חיים ב-32 אלף שקלים.

 

בהודעת שר החקלאות, אורי אריאל, נמסר כי "משרד החקלאות לא מהסס להגיש כתבי אישום כנגד המפרים את החוק ופוגעים בבעלי חיים באכזריות שכזו. שמירה על רווחת בעלי החיים הינה מצווה מן התורה, ואנו ממשיכים לפעול למען שמירה על רווחת בעלי חיים"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
נטישת כלבה (צילום אילוסטרציה)
צילום: shutterstock
מומלצים