שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם

  דגל הלאום על קברי הנופלים: "יד מחבקת למשפחות השכולות"

  הרמטכ"ל ומפכ"ל המשטרה נאמו בטקס בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל לקראת הנחת דגל הלאום על קברי הנופלים במערכות ישראל. איזנקוט: "נזכור כי בתוך הכאב על לכתם טמונה גאווה על עצמאות מדינתנו". אלשיך: "השוטרים לעולם לא יהססו להטיל את חייהם מנגד"

   

   

  בהיכל הזיכרון הממלכתי בהר הרצל בירושלים התקיים היום (ב') טקס הנחת דגל הלאום על קברי נופלי מערכות ישראל לקראת יום הזיכרון לחללי צה"ל ונפגעי פעולות האיבה שיצוין השבוע. בטקס השתתפו הרמטכ"ל רב-אלוף גדי איזנקוט, מפכ"ל המשטרה רב-ניצב רוני אלשיך, ראש השב"כ נדב ארגמן וראש המוסד יוסי כהן.

   

  הרמטכ"ל איזנקוט אמר: "כאן, בהיכל הזיכרון הממלכתי, אנו ניצבים יחד וזוכרים את הנופלים, עטופים מכל עבר בשמות החקוקים על הקירות, שמות שמעידים על המחיר הכבד ששילמנו לאורך שנותינו על אדמה זו. את כותלי היכל הזיכרון מאירים נרותיהם של כל אחד ואחת מיקירינו שהיו ואינם. חיילים וחיילות מכל רבדי החברה, משרתים בקבע ואנשי מערך המילואים, אנשי קהילת המודיעין לצד משרתי כוחות הביטחון, מחלוצי הלוחמים שנפלו ועד לחללי השנה האחרונה".

  גדי אייזנקוט (צילום: אלכס קולומויסקי)
  "שמות שמעידים על המחיר הכבד". הרמטכ"ל איזנקוט(צילום: אלכס קולומויסקי)

  עוד אמר הרמטכ"ל כי "כפי שהם לחמו כך הם מונצחים - זה לצד זה. בשבוע שעבר צעדנו כל ראשי זרועות הביטחון יחד עם נשיא המדינה ב'מצעד החיים' על אדמת פולין. זקופי קומה, גאים על זכותינו להיות עם חופשי בארצו. את אותו הדגל שיונף בחג העצמאות בכל בית בישראל נשאנו במקום שבו נגזלה חירות עמנו, בגאווה ובראש מורם. את דגל זה אנו מניחים היום על קבריהם של חללי מערכות ישראל ועליו סרט שחור, כסמל למורשתם החקוקה לעד בזיכרון מדינתנו".

   

  בפנייתו למשפחות השכולות אמר איזנקוט: "יקיריי, מצבות רבות בהר הזיכרון, אבנים ואנדרטאות מוצבות ברחבי הארץ ואף אחת לא תוכל להעיד על דמותם של הנופלים כמו הזיכרון שבלבכם. זיכרון השמור רק לכם ומלווה אתכם מדי יום ביומי. בנופלם נותרנו בשורות חסרות. נזכור את את חללי צה"ל ואת החללים שמקום קבורתם לא נודע, ונתחייב להוסיף ולפעול בעוז ובענווה להשיבם. כאשר נביט על כל מצבה וקבר - נזכור כי בתוך הכאב על לכתם טמונה גאווה על עצמאות מדינתנו".

   

  "מאבק על שינוי פני החברה" 

  המפכ"ל אלשיך אמר בנאומו כי "מאפייני העימותים בעשור האחרון מטילים יותר ויותר אתגרים ביטחונים על כתפיה של משטרת ישראל. מעטים יודעים מהי עוצמת ההקרבה שנדרשת משוטרי משטרת ישראל כדי לממש את משימתם הביטחונית בהצלחה. מעטים יודעים עד כמה אלימה היא הפשיעה כלפי הלוחמים בה ביום יום. מעטים מודעים למה שנדרש מלובשי המדים של משטרת ישראל כדי לספק ביטחון אישי לאזרחי ישראל".

  רוני אשליך (צילום: גיל יוחנן)
  "משתאים מהכוחות שלכם". המפכ"ל אלשיך(צילום: גיל יוחנן)

  הוא הוסיף כי "אנו נושאי הדגל בימים אלה, נושאים את אותו דגל שמניף כל אחד ואחד מחלליה של משטרת ישראל. הדגל מורכב, הוא מכיל הגנה על החיים ולצד זה הוא מכיל מאבק על שינוי פני החברה, נורמת הציות לחוק, העלאת הרף של ההתחשבות ההדגית, מאבק על דמוקרטיה ונשמתה של המדינה.

   

  "חללי משטרת ישראל הם לוחמים שראו עצמם משרתי ציבור, לוחמים אוהבי אדם. לא תמיד ההקרבה של השוטרים זוכה לאהדת הציבור. לא פעם נזכרים בה רק כאשר עומדים מול הקבר הפתוח, אך השוטרים באופן בלתי מותנה לעולם לא יהססו להטיל את חייהם מנגד. מישהו צריך להיות שם כדי להניף את הדגל עבור אזרחי ישראל. לעולם אין מילים מול השכול, אין בכוחן של מילים לתאר את עוצמת הכאב. לא פעם אנו משתאים מהכוחות שאותם אתם שואבים ומעצימים אותנו. עלינו להבטיח שקורבנם של החללים לא יהיה חלילה לשווא".

   

  סמנכ"ל וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון, אריה מועלם, אמר בטקס: "במעמד מרגש זה, בהיכל הזיכרון הממלכתי, פותחים אנו את מבצע הנחת הדגלון על קברי חללי מערכות ישראל שהינו מהמבצעים הערכיים, החשובים והמכובדים במדינה. המעבירים מסר של כבוד, זיכרון, אחדות, אחידות ושוויון לכל חלל וחלל בכל מקום שבו הובא לקבורה".

   

  ביום הזיכרון שיחל מחר ירכינו אזרחי ישראל את ראשם לזכר 23,646 חללי מערכות ישראל ו-3,134 נפגעי פעולות האיבה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים