שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  יוזמה: "לא להשאיר אף קבר של נופל לבד"
  יוזמה לעידוד אזרחים לפקוד קברים של חללי צה"ל, שאין מי שיפקוד אותם במהלך יום הזיכרון, צוברת תאוצה: "הם חלק מאיתנו"

   

   

  עמותת "מפקדים למען ביטחון ישראל" פתחה בקמפיין שמטרתו לעודד אזרחים לפקוד - במהלך יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה - את הקברים של הנופלים שאין מי שיבקר אותם.

  טקס הנחת דגל הלאום על קברי חללי מערכות ישראל (צילום: דובר צה
  דגלי הלאום הונחו על קברי חללי מערכות ישראל לקראת יום הזיכרון (צילום: דובר צה"ל)
   

  בריאיון לאולפן ynet, סיפר קצין חינוך ראשי לשעבר, תת-אלוף במילואים אהוד גרוס, על היוזמה: "החברים בעמותה שלנו נושאים על גבם אלפי שנות שירות ביטחון ורבים מאיתנו שכלו בני משפחה, חברים, פקודים ומפקדים. אנחנו ערים כבר שנים לתופעה שיש קברים נשכחים - יתומים. אף איש משפחה או חבר לא פוקד אותם מסיבות טבעיות או מכל מיני סיבות אחרות. הם חלק מאיתנו".

   

  "יום הזיכרון הוא בדיוק היום שבו אנחנו בטוחים שראוי לזכור אותם. הדרך לעשות זאת היא לא בהכרח בהליכה לטקסים או למסדרים. אפשר גם לפקוד את בית הקברות הסמוך למקום המגורים, לבוא, לחפש שם קבר או כמה קברים סמוכים שהם יתומים, שאין אדם שפוקד אותם - ולהניח שם פרח, לשים נר, להדליק נר זכרון, או לקרוא קדיש ועל ידי כך להרגיש את האחדות שבעם", הוסיף גרוס.

  אהוד גרוס ()
  תת-אלוף במילואים אהוד גרוס. "הם חלק מאיתנו"

  בית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  בית העלמין הצבאי בהר הרצל בירושלים(צילום: גיל יוחנן)

   (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  (צילום: גיל יוחנן)

  כמה אנשים להערכתכם ייקחו חלק?

  "אני יכול להגיד שעד לרגע זה נחשפו קרוב ל-12 אלף איש לאתר ואנחנו מקווים שביומיים הקרובים ייחשפו רבים נוספים. אם כל אחד יביא איתו חבר וחבר של חבר ובני משפחה אני מאמין שרבים מן הקברים היתומים ייפקדו וזה יהיה רק לתפארתנו".

   

  לדעתך זה חשוב יותר מלהגיע לטקס?

  "אני חושב שכן, כל אחד שיעשה מה שלבו אומר לו, אבל שלא יפטור את עצמו בקלות מן המשימה הזאת רק משום שיש משהו קרוב, מסדר או שידור בטלוויזיה".

   

  מה עושים? נכנסים לאתר שלכם?

  באתר שלנו אפשר למצוא את שמות בתי עלמין שקרובים למקום המגורים של כל אחד ואחד, כולל מפה, ולהגיע אליהם. כמובן שהרעיון הוא שלפני השעה 11:00 כולם יגיעו לבתי העלמין ויחפשו קברים נטושים.

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים