שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  "אני סטרייט ששוכב עם גברים"

  תומר, ארנון ושלומי מגדירים את עצמם כסטרייטים, חלקם נשואים או היו נשואים לנשים, ולמרות זאת הם שוכבים מדי פעם עם גברים אחרים. "תמיד היו לי קשרים ארוכים רומנטיים עם נשים וזה גם הבית שאני רוצה להקים", מסביר שלומי, הרווק שהבחורה. "אני לא חושב על גברים בצורה רומנטית, אבל אני כן נהנה לשכב איתם". שלושה סיפורים על עצמאות מינית

  דו-מיניים או בהגדרתם החדשה "ביסים" (קיצור של ביסקסואלים) מקבלים לאחרונה תשומת לב רבה מן הרגיל, ונדמה שהסקרנות סביבם רק הולכת וגדלה ככל שהפלואידיות המינית מתקבלת יותר בתרבות המיינסטרים. ברוב המקרים כשמדברים על דו-מיניים, חושבים בעיקר על נשים. המחשבה שגבר סטרייט יכול להימשך גם לגברים פחות מתקבלת על הדעת מבחינת תרבות ההמונים שמרבה למחוק את ההעדפה המינית הזאת, ולהדירה מן השיח עם קביעות כמו: "או שאתה הומו, או שאתה סטרייט, אתה לא יכול להיות באמצע".

   

  ראיתי את הדעות הללו חוזרות על עצמן שוב ושוב גם בקבוצות פייסבוק שאמורות להיות פתוחות וליברליות יותר מבחינה מינית. וזה לא תקף רק לישראל בלבד, כמובן. מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת נורת'ווסטרן אשר באילינוי בחן 100 גברים שהגדירו עצמם כסטרייטים והודו שהם נהנים מדי פעם מסטוצים מזדמנים עם גברים אחרים. כשנשאלו על כך, רוב הגברים במחקר העידו שבזמן שהם נמשכים מבחינה פיזית ורגשית לנשים, כשהם עם גברים המשיכה שלהם היא פיזית בלבד.

   

  "מעולם לא נמשכתי לגברים אבל בכל זאת נהניתי"

  תומר (56) מהמרכז לא הופתע מהמחקר. "אתה יכול לשכב עם גבר ועדיין לראות את עצמך כסטרייט", הוא מסביר. "אני למשל התחלתי להתנסות מינית עם גברים אחרי שהתגרשתי, בגיל 47. כשמתגרשים, הקטע המיני יותר חזק כי אתה משתחרר לחופש אחרי הרבה זמן בסוג של כלא. זה חופש מיני טוטאלי"

  שני גברים במיטה (צילום: Shutterstock)
  "הוא הפשיט אותי ונהניתי נורא"(צילום: Shutterstock)
   

  "קצת אחרי הגירושים התחלתי להיכנס לכל מיני צ'אטים למציאת פרטנריות לקיום יחסי מין. התחלתי לדבר עם מישהי והיא אמרה לי שמה שעושה לה את זה זה לשכב עם שני גברים. היא הציעה לעשות מפגש איתי ועם עוד בחור שהיה המאהב שלה. היה לה חשוב שנכיר קודם כדי שלא יהיו פאשלות באקט עצמו, והסכמתי מבלי לדעת מה הולך להיות. אותו בחור לקח מונית, הגיע אליי הביתה ולפני שהספקתי להגיד משהו, הוא נתן לי נשיקה על הפה ואני זרמתי".

   

  "משם הוא הפשיט אותי ונכנסנו למיטה. היה מטורף. מעולם לא נמשכתי לגברים אבל בכל זאת נהניתי נורא. נפגשתי אחר כך עוד כמה פעמים רק איתו (כי הם בדיוק רבו ביניהם, לא כי ויתרתי על נשים). בסוף לא יצא עם אותה בחורה כלום, אבל אני מודה לה על האפשרות וההזדמנות להיפתח למשהו חדש. לפני שנה הוא פנה אליי במדיום הדיגיטלי והחלטתי להיפגש איתו שוב. מעבר לזה לא היו לי עוד חוויות עם גברים. האם אני נמשך לגברים? לא. האם נהניתי? מאוד. האם הייתי מוכן להתנסות בזה שוב? אולי".

   

  איך אתה מסביר את מה שהיה ביניכם?

  "מול נשים אני מרגיש גבר. אני הדומיננטי והאחראי. אבל פה עם הבחור? יכולתי פשוט לשחרר, להיות פאסיבי לרגע אחד. סוף-סוף מישהו אחר היה אחראי עליי ועל העונג שלי. גם החוויה הפיזית הייתה מאוד נעימה וחדשה עבורי, אבל בעיקר כהתנסות מינית ולא כדרך חיים. זה לא משהו שאני מפנטז עליו ביום-יום ואני לא נמשך לגברים ברחוב, אבל זו הייתה חוויה פיזית מענגת ביותר מבחינתי ואני לא סוגר את עצמי לעוד חוויות כאלו. אני כן מספר על זה לנשים שיצאתי איתן בחיי ואני לא מתבייש בכך. אני מוצא שנשים דווקא מקבלות את זה בברכה, הרבה יותר מגברים. אני גם מאמין שהרבה גברים היו מתנסים בחוויה כזו אם לא היתה לה כזאת סטיגמה שלילית בחברה שלנו".

   

  "מקווה שאשתי תסכים לצרף גבר"

  שלומי (47) נשוי לאישה מזה שבע שנים ואבא לשני ילדים. הוא מגדיר את עצמו כסטרייט, וגם הוא כמו הבחורים מהמחקר האמריקני מודה שהוא נהנה מחוויות מיניות עם גברים. "מבחינתי הומו זה מישהו שנמשך לגברים, לאו דווקא מישהו שעושה סקס עם גברים. אולי יותר מתאים לי בהגדרה להיות 'ביסקסואל' אם כבר, אבל גם זה לא מדויק. מגיל מאוד צעיר, 13 בערך, כבר גיליתי את ההנאה האנאלית. אף פעם לא היה לי פחד להיות הומו, אבל מעבר לעונג האנאלי אף פעם לא נמשכתי לגברים. הם פשוט לא עושים לי את זה".

   

  "בתקופות של בדידות ודיכאון, הייתי מזמין מישהו אליי הביתה, הוא היה יורד לי והולך. זה גם היה יותר כברירת מחדל מאשר רצון כי זה לא מה שאני מפנטז עליו לצורך העניין. היו לי כמה התנסויות כאלה שבאו אליי. פעמיים חדרתי למישהו אבל אף פעם לא חדרו אליי. תמיד כשהייתי לבד התקרבתי לזה. גם הייתי צריך אלכוהול וסמים כדי להשתחרר, זה לא היה סקס כיפי והדדי כמו שאני מדמיין, והבנתי שכדי שזו כן תהיה חוויה כזו אני צריך איתי בחורה".

   

  "אשתי ואני נכנסנו בשנים האחרונות לתחום הסווינגים ביחד. היינו כמה פעמים עם זוגות אחרים אבל גם שם עדיין לא חדרו אליי, זה בעיקר היה בשביל ההתנסות. אך מאז שהבאנו את הילד הראשון אנחנו קצת פחות פעילים בתחום. כן יש לי פנטזיה להיות בחוויה מינית משוחררת עם גבר אבל זה עוד לא קרה. פחות ליטופים ונשיקות, יותר הקטע המיני. גם לא אכפת לי אם מי שיורד לי זה גבר או אישה, אני נהנה מהחוויה. מה שכן, לאורך השנים פספסתי הרבה חוויות כתוצאה מהפחד שלי להיות בחוויה אינטימית עם גברים. עם נשים אני מרגיש הרבה יותר בטוח, אבל זה כן מאוד מסקרן אותי ואני מאמין שאמשיך לחקור את הנושא".

  שני זוגות רגליים שעירות על המיטה (צילום: Shutterstock)
  "זה בעיקר היה בשביל ההתנסות"(צילום: Shutterstock)
   

  איך זה משתלב לך בנישואים?

  "אני ואשתי ניסינו כמה פעמים לצרף עוד זוג למיטה, אבל הבנו מהר שזה מאוד מסובך לצרף, בעיקר בגלל תיאום הציפיות. בחורה לבד זה בכלל קשה לצרף לזוג. גבר לעומת זאת, מאוד קל לצרף ועד היום אני מפנטז על זה ומקווה שאשתי תיפתח ותסכים לכך. אם אשתי תהיה שם ויהיה ערב מהנה ונתחבר אליו כבן אדם, אני מאמין שאוכל להיפתח יותר לחוויה".

   

  "בחיים לא אתאהב בגבר. זה רק לסקס הפיזי"

  גם ארנון (34) מהצפון נהנה לשכב עם גברים מדי פעם, וגם אצלו המשיכה היא פיזית בלבד. בניגוד לשלומי הוא לא נשוי, וגם לא חושב שעליו לספר על כך לנשים שהוא יוצא איתן. "המשיכה שלי לגברים היא מינית בלבד", הוא אומר. "מבחינתי, אין בזה שום אלמנט רומנטי. אני חושב שבסביבות גילאי העשרה כבר הבנתי שמבחינה מינית גם גברים עושים לי את זה. הפעם הראשונה שהייתי עם גבר הייתה בסביבות גיל 20, וזה היה עם בחור שהיה איתי בבסיס. זה קרה ממש במקרה, בלי שום תכנון מראש".

   

  מה קרה שם? 

  "זה קרה בזמן ההתכוננות לשמירה. עלינו על מדי ב' בחדר כדי להחליף חיילים אחרים ואני קולט שהוא מסתכל עליי למטה מבלי להתבייש. לא ידעתי קודם שהוא נמשך לגברים, אבל הבנתי את זה באותו הרגע. ניגשתי אליו ושלחתי לו יד למכנסיים. לא היו הרבה התלבטויות, עשיתי את זה בלי יותר מדי מחשבה".

   

   

  מה ההבדל מבחינתך בין האופן שבו אתה נמשך לנשים ובין המשיכה שלך לגברים?

  "ההבדל הוא שבניגוד לנשים אני לא רואה גברים ברחוב וחושב 'איזה חתיך הוא' או 'מעניין אם יש לו גדול' וכדומה. היו לי חברות וקשרים ארוכים רומנטיים עם נשים וזה גם הבית שאני רוצה להקים. אני פשוט לא חושב על גברים בצורה רומנטית".

   

  אף פעם לא התאהבת בגבר?

  "מעולם לא פיתחתי רגשות לגבר ואני חד-משמעית לא מאמין שזה יקרה לי בחיים. להיות עם גבר מבחינתי זה רק לעיתים, כשאין אופציה אחרת, וזה רק לסקס הפיזי. מבחינה רגשית ורומנטית, בקשר שהוא כדי ליצור חברות אמיתית, את זה אני רק רוצה עם נשים".

   

  למה אתה לא מספר על זה לנשים שאתה יוצא איתן?

  "אני לא חושב שיש פה אלמנט של הולכת שולל. למה היא צריכה לדעת מזה? כי מדובר בגברים? ואם לא היה מדובר בגברים? כשאני נמצא במערכת יחסים אני לא פוזל לצדדים גם ככה. לא משנה אם זה גברים או נשים".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: Shutterstock
  התחלתי להתנסות עם גברים אחרי שהתגרשתי
  צילום: Shutterstock
  הכרויות
  כתבו לנו
  מומלצים