שתף קטע נבחר

שלטי יום העצמאות הושחתו ביישובים ערביים

מודעות פרסום לחגיגות ה-70 לישראל רוססו בצבע. התושבים תוהים: "במה מתגאה ישראל, בגירוש משפחותינו? בטבח?". מנגד, ראש עיריית רהט קבע: "אין למעשים הללו מקום". שלושה צעירים ממזרח ירושלים נעצרו בחשד לשריפת דגלי ישראל

דגל ישראל שרוף בגבעה הצרפית ירושלים (צילום: דוברות המשטרה)
דגל ישראל שרוף בירושלים(צילום: דוברות המשטרה)

 

שלטים לכבוד חגיגות יום העצמאות ה-70 של ישראל הושחתו בכמה מוקדים - בעיקר בצפון הארץ. כך התברר היום (ב'). תושבים רבים בחברה הערבית הביעו התנגדות לפרסומי החגיגות וטענו: "אנו מכירים ביום הנכבה, לא ביום העצמאות".

 

ג'עפר פרח, מנהל מרכז מוסאוא, אמר "אמצעי התקשורת הערבים סופגים בימים האחרונים ביקורת קשה על פרסום מודעות חגיגות 70 שנה לעצמאות ישראל. ברשתות החברתיות התפרסמו מאות פוסטים שקראו להסיר את המודעות מלוחות המודעות ביישובים הערביים, וכן בתקשורת הכתובה והאלקטרונית. גם העיתונים שפירסמו את המודעות ספגו ביקורת קשה. בחלק מהמקומות הושחתו המודעות בידי אלמונים".

 

 

הוא הוסיף כי בין היתר נכתב, "במה מתגאה מדינת ישראל? בגירוש משפחותינו, בטבח דיר יאסין ועילבון, בגירוש והריסת מאות כפרים כמו מעלות ואיקרית. הקמפיין בערבית הוא יוזמה של לשכת הפרסום הממשלתית".

 

עוד ציין כי בביקורת טענו שפרסום המודעות בתקשורת הערבית נועד להכאיב למי שאיבדו משפחות ובתים. "זאת חוצפה והתעללות בקורבנות הנכבה. היהודים חוגגים ואנחנו מבקרים בכפרים שלנו שנהרסו. יש משהו מתריס ומכאיב בכפיית החגיגות של המנצחים על בני העם הפלסטיני, שאיבד משפחות ומולדת" - כך לטענת המבקרים.

 

ביום חמישי צפויים אלפים להשתתף ב"צעדת הנכבה",שיוזם ועד ההגנה על זכויות הפליטים באזור עתלית - שם יניפו דגלי פלסטין ויישאו נאומים בנושא.  ראש עיריית רהט, טלאל אלקרינאוי, אמר כי הוא מתנגד להשחתת שלטים שנתלו: "אנו תושבי מדינת ישראל וכולנו צריכים לכבד אחד את השני, בלי לפגוע באחרים. מעשים כאלו אין להם מקום בחברה שלנו".

 

הוא הוסיף: "לכולנו יש תעודת זהות ישראלית. אם המדינה החליטה לתלות שלטים על יום העצמאות אז עלינו לכבד. כל מי שמתנגד - שינקוט צעדים על פי החוק".תושב אזור המשולש אמר: "המדינה הזו מנסה להתגרות בנו באמצעות שלטים. לצערי ראינו אנשים מוכרים בחברה הערבית משתתפים בקמפיין הזה. עם אנשים כאלו צריכים לנתק כל קשר".

 

 

ירושלים: שלושה נעצרו בחשד לשריפת דגלים

במקרה נוסף שאירע היום נעצרו שלושה צעירים מירושלים בחשד לשריפת דגלי ישראל. במוקד המשטרה התקבל דיווח על כך שבגבעה הצרפתית בעיר נראים כמה חשודים שורפים את דגל המדינה. כוח משטרה שהיה בסמוך איתר שלושה החשודים ועצר אותם. בחיפוש שערכו השוטרים נתפסו שני דגלי ישראל שרופים וכן מצתים שעל פי החשד שימשו לביצוע העבירה. החשודים, צעירים תושבי מזרח ירושלים, הובאו לחקירה ביחידה המרכזית בירושלים.

 

מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל תגיב בנחישות וללא פשרות כנגד כל ניסיון או פגיעה בסמלי המדינה, תוך דגש על עבירות הנעשות במכוון ובאופן פומבי לרגל חגיגות יום העצמאות ה-70 ועלולות להפר את הסדר הציבורי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות המשטרה
השחתת שלטים ליום העצמאות
צילום: דוברות המשטרה
מומלצים