שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

אלמנות צה"ל מוקירות

וגם: אלגה ללא מגבלות, בירה בטעם ציוני, גינזבורג בירקון, יקיר במציצים, צים בטבע, המנכ"ל האוטונומי. רכילות עסקית

העוצמה שלהן

לראשונה העניק ארגון אלמנות ויתומי צה"ל, בראשות תמי שלח והמנכ"ל יובל ליפקין, אות הוקרה: "מגן העוצמה", לאישים וגופים, שסייעו בפועלם לחיזוק הארגון. השנה ניתן המגן לאלוף (במיל') מתן וילנאי, על כך שבהיותו סגן שר הביטחון קידם עם הארגון את "חוק אלמנה שנישאה בשנית", לפיו אלמנת צה"ל שנישאת בפעם השנייה לא תאבד את זכויותיה כאלמנת צה"ל. בנוסף ניתן האות לאסתי ורנדי כהן מקנדה, לארגון FIDF, ולשר הביטחון לשעבר, רא"ל (מיל') משה (בוגי) יעלון.

רכילות עסקית מקבלי מגן העוצמה עם תמי שלח ויובל ליפקין (צילום: מורג ביטון)
מקבלי מגן העוצמה עם תמי שלח ויובל ליפקין(צילום: מורג ביטון)
 

 

בירה ציונית

לג'רמי וולפלד, שנודע גם בכינויו ג'ם, היה תמיד חלום: לבשל בירה ולהביא את תרבות בירת הבוטיק לישראל. אז הוא עזב את עבודתו בבית הלבן בוושינגטון כמנהל אירועים ועשה עלייה לישראל. בהמשך פגש עו"ד ויזם אמריקאי-יהודי בשם דניאל אלון, שהסתבר, שיש לו חלום דומה לשלו, ויחד החליטו להקים מפעל בירת בוטיק. הם מצאו מפעל נטוש בפתח תקווה והקימו בו את מבשלת בירה ג'מס והתרחבו לסניפים נוספים. לרגל יום העצמאות ה-70, בישלו בירה מיוחדת, שתוגש בסניפי הג'מס: "ג'מס 7.0", שתכלול 7 מרכיבים ו- 7.0% אלכוהול.

רכילות עסקית ג'רמי וולפלד ()
ג'רמי וולפלד
 

שכונת האפשרויות הבלתי מוגבלות

במועצה המקומית קדימה-צורן התקיים מסע רכיבת אופניים של עמותת "אלין בית נועם", כקמפיין גיוס כספים להקמת קרית אלגה, "שכונת האפשרויות הבלתי מוגבלות", שהעמותה בונה בימים אלה במועצה. עלות בניית השכונה, שהאג'נדה שלה היא שוויון, נגישות והכלת האחר והשונה בחברה, מוערכת בכ-161 מיליון שקל, מתוכם 75 מיליון שקל יגיעו מהמדינה. נכחו במעמד: השרה לשוויון חברתי, ח"כ גילה גמליאל, ראש מועצת קדימה-צורן, שביט מס, מנכ"ל העמותה, איקי בר חיים, יו"ר העמותה, הראל לוקר, מנכ"ל ויו"ר ביטוח הראל, יאיר המבורגר, שהוא גם יו"ר המועצה הציבורית להקמת השכונה.

רכילות עסקית טקס חניכת שכונת אלגה (צילום: מועצה מקומית קדימה צורן)
טקס חניכת שכונת אלגה(צילום: מועצה מקומית קדימה צורן)
 

בחצר של גולברי

אם חפצתם לדעת היכן תהיה אסתי גינזבורג ביום העצמאות, הרי שאת התשובה סיפק יעקב גולברי, מבעלי רשת האופנה גולברי, שהגיע לסט צילומי קמפיין קיץ 2018 של המותג על גדות הירקון, ופגש שם את גינזבורג. גולברי, שמשמש גם המעצב הראשי של בית האופנה, עדכן את גינזבורג הפרזנטורית, שזה עתה נחת מפריז, שם סיים את הכנת הקולקציה החדשה, והזמין אותה ואת בעלה, עדי קייזמן, למסיבה המסורתית של המשפחה ביום העצמאות.

 

גינזבורג כמובן אישרה הגעה, ותוך כדי בחירת שמלה בצבעי הציונות, סיפרה לגולברי, שרק חזרה מחופשה זוגית בתאילנד, ולאחר יום העצמאות תארוז שוב את הבעל, והפעם גם את הילדים. היעד: ברלין. לא פשוט לה...

רכילות עסקית אסתי גינזבורג ויעקב גולברי (צילום: יניב אדרי)
אסתי גינזבורג ויעקב גולברי(צילום: יניב אדרי)
 

צים ממתגים

לקראת יום העצמאות מיתגה חברת הספנות צים מכולות ענק בלוגו של 9 חברות ישראליות, שרשמו הצלחה בינלאומית: טבע, מהדרין, תעשייה אווירית, נטפים, פיניציה, אדמה, כתר פלסטיק, אלקטרה ותדיראן. יריית הפתיחה לפרויקט היתה בביקורו של מנכ"ל צים, אלי גליקמן, אצל אבינועם ספיר, מנכ"ל טבע ישראל.

רכילות עסקית אלי גליקמן ואבינועם ספיר (צילום: אברהם שהם)
אלי גליקמן ואבינועם ספיר(צילום: אברהם שהם)
 

חדשנות ביטוחית

על רקע צמיחת ענף האינשור-טק, שמקשר את עולם הביטוח המסורתי לטכנולוגיה וחדשנות, ערכו פירמת עורכי הדין הגלובלית DLA PIPER בשיתוף משרד פישר-בכר-חן וול אוריון ושות' כנס, בו עסקו הנוכחים בחידושים בתחום, שריכז מאז 2012 השקעות בסך כולל של למעלה מ-8 מיליארד דולר. היו שם: מנהל מחלקת טכנולוגיות המידע ברשות שוק ההון, אלי טובול, עוה"ד ג'רמי לסטמן ונעמי מרילס מ-DLA PIPER ישראל, עוה"ד עמית דת וד"ר עמרי רחום טווייג ממחלקת הסייבר בפישר-בכר-חן וול אוריון, ובכירים מתחומי הטכנולוגיה, הביטוח והבנקים.

רכילות עסקית כנס אינשור-טק ()
משתתפי כנס אינשור-טק
 

הציץ ונפגע

אייל יקיר, מנכ"ל חברת בגדי הים אקספוז, הגיע לחוף מציצים בת"א, והציץ במיצג, שנערך לקהל הרחב, לרגל פתיחת עונת הרחצה הרשמית לקיץ 2018. דוגמניות חשפו בפני המתרחצים טרנדים בולטים באופנת בגדי הים לקיץ הנוכחי, ויקיר הוסיף נתון, לפיו מסקר שערכה החברה שלו על הרגלי קניית בגדי ים בקרב הנשים עולה, כי כל אישה תרכוש בממוצע 3 בגדי ים. גם סוג של טרנד.

רכילות עסקית דוגמניות ואייל יקיר (צילום: ארז בניסטי)
הדוגמניות ואייל יקיר(צילום: ארז בניסטי)
 

מינוי אוטונומי

זיו בנימיני מונה למנכ"ל הסטארטאפ הישראלי Foretellix הפועל בתחום הרכב האוטונומי. את החברה, שמספקת פתרונות מתקדמים לבדיקת המערכות החכמות של המכוניות האוטונומיות, והשלימה לאחרונה גיוס ראשוני של 1.5 מיליון דולר, הקימו בנימיני, יואב הולנדר, וגיל אמיד. על פי הערכות צפוי שוק הרכב האוטונומי לגלגל עד שנת 2050 כ-220 מיליארד דולר בשנה, כשישראל שנייה אחרי ארה"ב בכמות הסטארטאפים בתחום.

רכילות עסקית זיו בנימיני ()
זיו בנימיני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים