שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  תיעוד מעצר מורה בכפר בגליל: "אלימות והשפלה"
  במועצת ביר אל-מכסור ישביתו את הלימודים במחאה על מעצרו של מורה: "מגנים את התקיפה האכזרית, דורשים לפתוח בחקירה". המשטרה: "החשוד מנע בגופו מהשוטר להיכנס לניידת, בעט בה וצעק 'דו"ח לא יהיה פה'"

   

   

  תושבים בכפר ביר אל-מכסור שבגליל התחתון תיעדו מעצר בכוח של מורה על ידי שוטרים ששייכים לאגף התנועה הארצי. לטענת המורה, "השוטרים התייחסו אליי בצורה אלימה ולא מתחשבת. למרות הקריאות של תושבים להפסיק את התקיפה, הם המשיכו בהתנהגותם הקשה והלא מקובלת".

   

  בעקבות המעצר, מועצת הכפר וועד ההורים הכריזו על שביתת הלימודים והשבתה של כל המחלקות במועצה היום (יום ג') למשך שעתיים - כמחאה על מעצר מורה ו"על השימוש בכוח והשפלתו מול רבים מהתושבים".

  מעצר מורה בכפר ביר אלמכסור ()
  "השפלה מול התושבים". מתוך תיעוד מעצר המורה בכפר ביר אל-מכסור

  ראש המועצה מוחמד גדיר אמר כי "אנו מגנים את תקיפת המורה על ידי השוטרים. העברתי מכתב למפקדים ודרשתי להעניש את האחראים על המקרה האכזרי ולפתוח בחקירה. האירוע פגע בכל התושבים, לכן כולנו מחר נשתתף בשביתה למשך שעתיים".

   

  ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "שוב בוחרים להציג סרטון חלקי שלא מתעד את כל האירוע, לרבות הסיבה שבגינה נעצר החשוד. במהלך פעילות אכיפה שגרתית, הנהג עוכב לאחר שביצע עבירת תנועה".

   

  עוד ציינו במשטרה כי "בתחילה, סירב החשוד לבקשת השוטר להציג רישיון נהיגה ורק לאחר בקשת השוטר מספר פעמים הציג את הרישיון. במהלך העיכוב הנהג התפרע תוך שהוא מונע מהשוטר בגופו להיכנס לניידת ואף בועט בניידת. במהלך האירוע, השוטר התריע מספר פעמים בפני הנהג כי ייעצר אם לא יאפשר לו להמשיך בבדיקה, אך הנהג בחר להמשיך למנוע בגופו את כניסת השוטר תוך שימוש בכוח וכשהוא צועק לעבר השוטר: 'אתה לא תיכנס לניידת, דו"ח לא יהיה פה' - כאחרון העבריינים, ולא כמצופה מאיש חינוך שומר חוק".

  מעצר מורה בכפר ביר אלמכסור ()

  על פי המשטרה, "בשל התנהגותו הפסולה, השוטר נאלץ לבצע מעצר בסיוע שוטרים נוספים תוך שימוש בכוח סביר, זאת עקב התפרעתו וההתנגדות האקטיבית למהלך העיכוב ובהמשך המעצר. בסיום החקירה הנהג הביע חרטה על מעשיו, התנצל ושוחרר בתנאים מגבילים".

   

  עוד אמרו: "משטרת ישראל תמשיך לאכוף את חוקי התנועה ביישובי מגזר הערבי ובכל מקום אחר בישראל, תפעל בנחישות נגד כל גילוי אלימות באשר הוא, ולא תירתע מאף ניסיון להרפות את ידה במסגרת המאבק המתמשך בקטל בכבישים".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים