שתף קטע נבחר

גיל שויד: "אם מישהו רוצה, זה לא מאוד קשה לפגוע לך בסדר החיים"

הישראלים מוגנים מפגיעות סייבר - אבל לא יכולים לישון בשקט; האינטרנט זה עדיין אחד הדברים הטובים שקרו לאנושות; היו לצ'ק פוינט פיתויים לעזוב למקום אחר. צפו בראיון חגיגי עם גיל שויד, מייסד ומנכ"ל צ'ק פוינט

 

 

 

לפני 25 שנה יסד גיל שויד, יחד עם שני שותפים, את חברת צ'ק פוינט, שהפכה השנה לחברה הגדולה ביותר במשק הישראלי. לצד החגיגות, נפל על שויד גם פרס ישראל, שהפתיע אותו - אבל לא שינה אצלו יותר מדי ולא גרם לא לחשוב על פרישה או על אקזיט.

 

לראשונה: פרס ישראל בתחום הטכנולוגיה יוענק לגיל שויד

 

גיל שויד (צילום מסך)
גיל שויד(צילום מסך)
 

יש תחושה שנכנסנו למלחמת עולם שלישית, בסייבר.

"לא יודע, אבל בוודאי שיש מאבק בינלאומי, מאבק מאוד שונה, לא בין ממשלות או בין לאומים. כל הזירה הזו היא גלובלית לחלוטין, מעל הראש שלנו, כל רגע".

 

הישראלי יכול לישון בשקט?

"אנחנו מוגנים, אבל לא יכולים לישון בשקט. אנחנו מאוד חשופים, בעיקר בתחום הארגוני. בתחום האישי זה יותר קל יחסית. המובייל פון זה הדבר הכי חשוף כיום".

 

בתשובה לשאלה על הקלות בה יכול אדם להשתלט על חייו של אדם אחר, אומר שויד ש"אם מישהו רוצה זה לא מאוד קשה, בוא נגיד את זה ככה. ראינו גם מקרים כאלו. בסופו של דבר להגיע לאנידיבידואל או לקבוצה ולהפריע להם את סדר החיים זה לא מאוד קשה. התפקיד שלי זה לבנות הגנות, מעולם לא באתי להפחיד".

 

שויד מוסיף טוען ש"האינטרנט זה עדיין אחד הדברים הטובים שקרו לאנושות, בנושא הפתיחות, הגישה למידע, בכך שהוא מאפשר המון מהפכות קטנות, מהפכות חינוכיות, מהפכות מסחריות, האינטרנט פתח את העולם שלנו. תוך 25 שנה העולם הפך להיות להרבה יותר גלובלי".

 

אמרת פעם שמדינת ישראל לא תמיד טובה לעסקים, היתה לך ביקורת.

"לא ביקורת, אמירה אמיתית. מדינה עם כ"כ הרבה יזמים, תחרות ושוק קטן - קשה להיות כאן בתור עסק מקומי. היו לנו פיתויים לעזוב למקום אחר, ואני לא רציתי לעשות את זה. מדינת ישראל סה"כ שומרת על מצב טוב יחסית בתור מקום אטרקטיבי לעסקים. המצב קצת הידרדר בשנים האחרונות, גם בגלל המדינה ובעיקר כי מדינות אחרות הפכו להרבה יותר אטרקטיביות. אנחנו מצליחים בינתיים לשמור על עצמנו כאן בכל המובנים. יש מנהלים מצויינים בישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים