שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  השפלה לאשת השגריר הישראלי: "אל תבואי, הערבים לא רוצים"
  שגריר ישראל בסנגל זעם על היחס לאשתו והמסר מאשת שגריר צרפת: "פשוט בושה"
  סערה דיפלומטית: ג'יני הריסון (הירשון), אשתו של שגריר ישראל בסנגל פול הירשון, לא הגיעה לאחרונה לקבלת הפנים של מועדון נשות השגרירים בסנגל – גוף דיפלומטי רשמי שבו חברות עשרות נשות שגרירים (וגם מספר קטן של גברים בני זוג של שגרירות) - לאחר שקיבלה מסר משפיל מהמארחת, אשת שגריר צרפת. המסר: כדאי שלא תבואי, כי זה עלול לגרום לבעיות עקב התנגדות נשות השגרירים הערבים והמוסלמים.

  פול הירשון ואשתו ג'יני הריסון ()
  השגריר פול הירשון ואשתו ג'יני הריסון
   

  נשיאת הכבוד של מועדון נשות השגרירים היא אשת נשיא סנגל, מריאם סאל. הארגון מקיים פעילויות כגון גיוס כספים לצדקה, פעילויות חברתיות, ביקורים באתרים ומפגשים עם החברה הסנגלית. ג'יני הריסון הגיעה לסנגל לפני שנתיים וחצי עם בעלה והצטרפה לארגון בתמיכת אשת שגריר רוסיה שהיתה הנשיאה. ג'יני אף מונתה לסגנית הנשיאה, תפקיד שבו סיימה לכהן לפני חודש.

   

  במחאה על פעילותה, הערביות זעמו וננטשו במחאה את הארגון, מה שגרם להצטמקותו במחצית. אשת נשיא סנגל יצאה להגנת אשת שגריר ישראל ואמרה כי לא ייתכן שיחרימו אותה.

   

  לפני כשבועיים כינסה אשת שגריר צרפת, ואלרי ביגו, קבלת פנים בביתה לכל נשות השגרירים בסנגל, ואליו הוזמנה גם אשת השגריר הישראלי. היא אישרה את הגעתה. יום לפני כן, מספרת ג'יני, קיבלה טלפון מביגו ושמעה ממנה את המסר הבא: אני מייעצת לך שלא להגיע כי לא נוח להרבה אנשים שאת נוכחת. נוכחותם בעייתית. לא כולם אוהבים את ישראל.

   

  ג'יני היתה בהלם: "אשת שגריר צרפת אומרת לאשת שגריר ישראל לא לבוא לאירוע של ארגון נשות השגרירים רק בגלל שהיא ישראלית. כך אני שומעת וכך אני מבינה את זה", אמרה לה לדבריה.

   

  אשת שגריר צרפת הגיבה: "אני לא אומרת לך לא לבוא. אני רק חושבת שאם תבואי זה לא יהיה לך נעים. אולי יהיו התנגשויות. אולי יהיו אנשים שילכו. אני מודאגת שהאירוע לא יעבור חלק".

   

  ג'יני המזועזעת החליטה שלא תבוא למקום שבו אינה רצויה, מה גם שלדבריה אף שאישרה מראש את בואה לא תכננה להגיע מלכתחילה.

   

  בעלה השגריר הישראלי לא נותר חייב והחליט לבייש את הצרפתים בסדרת ציוצים בטוויטר. "מה שעשתה אשת השגריר הצרפתי לא מקובל. זה לא רק משפיל, זה לא תקין, זה מנוגד לחוקת הארגון. מילא שזה יבוא מהאלג'יראים, אבל כשזה מגיע משגרירי אירופה – זאת פשוט בושה. בגלל שסנגל מדינה ידידותית עם 95 אחוז מוסלמים קל לאירופים לא לעמוד על העקרונות שלהם ולוותר על ישראל, וזאת למרות שאשתי היתה מאוד פעילה בארגון במשך שנה וחצי ועשתה המון", אמר הירשון.

   

  ג'יני הריסון אמרה: "מאוד לא נעים לסיים ככה את השליחות, במיוחד שאשת השגריר הצרפתי הייתה חברה שלי והם שירתו בישראל ובעלה היה שגריר בארץ. אני אמשיך ללכת לפעילות של הארגון עד סיום השליחות שלנו באוגוסט. אלך לפעילות גם במקומות שלא נוחים לי. אני לא כועסת עליה. אני מרגיש עצובה בשבילה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים