שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  מפריחים את חזונו של בן גוריון - בדימונה
  מפעלי היי טק, הטבות מס, שכונות מגורים חדשות, הסכם גג, תוכניות גרנדיוזיות ואפילו תחנת רכבת. ביקרנו בדימונה שמתיימרת להיות הבירה הבאה של הנגב כדי לבחון האם ההבטחות יעמדו במבחן המציאות. צפו

  בשיתוף החברה הכלכלית דימונה

   

   

  מה מתחדש בדימונה? מפעלי היי טק, הטבות מס, שכונות מגורים חדשות, הסכם גג, תוכניות גרנדיוזיות לשילוש כמות האוכלוסיה בעיר. התחייבות ממשלתית לחצי מיליארד שקל מדי שנה. פיתוח מואץ, תחנת רכבת. שידרוג מערכות התרבות והחינוך בעיר ואפילו תכנית יומרנית לדיסנילנד ב-400 מיליון דולר.

   

  ירדנו למי שמתיימרת להיות הבירה הבאה של הנגב כדי לבחון האם ההבטחות יעמדו במבחן המציאות. צפו בוודיאו שבראש הכתבה

   

  משקיעים בנגב

  למראית עין, נתוני הפתיחה חיוביים, אבל הדרך עוד ארוכה. דימונה ממוקמת יש יאמרו בנוחות כ-35 ק"מ דרומית מזרחית לבאר שבע וכ-35 ק"מ מערבית לערד. אוכלוסייתה מונה כיום כ-35 אלף נפש, אבל הסכם הגג שנחתם לאחרונה מדבר על שילוש האוכלוסיה ועל העמדתה בלמעלה מ-100 אלף תושבים.

   

  הבירה הבאה של הנגב? ()
  הבירה הבאה של הנגב? דימונה

   

  זה יקרה באמצעות לא פחות מ-17 אזורי תעסוקה חדשים והתחייבות שיא של הממשלה חתומה כל 5.35 מיליארד שקל בעשור הקרוב.

   

  נכון, יש לא מעט בעיות ואתגרים בדרך, אך במידה והתוכניות הגרנדיוזיות יתממשו מדובר בלא פחות ממהפכה בעיר ובאזור הנגב המזרחי בכלל. עדיין, היום, הרכבות לעיר יוצאות ונכנסות כמעט ריקות בגלל המיקום הבעייתי והזמן שלוקח להגיע איתה לבאר שבע - ומשם למרכז הארץ, ועדיין לא ניכרת נהירה מספקת לעיר מהמרכז, אבל התכנונים הם לשנות את המצב הזה אם באמצעות העתקת תחנת הרכבת למרכז העיר, או באמצעות משיכת מפעלים מהמרכז להפיכת העיר לרבת עוגנים שיתווספו לקריה למחקר גרעיני שפועלת בסמיכות משנות החמישים.

    

  בשיתוף החברה הכלכלית דימונה

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים