שתף קטע נבחר

נתניהו: "מנסים לכבות את האור בציון - זה לא יקרה"

בצל המחלוקת על הגעתו לטקס הדלקת המשואות אמר ראש הממשלה: "אנחנו חזקים מתמיד - וההערצה לישראל מחלחלת גם למדינות ערב". נתניהו נאם במשך 14 דקות, למרות שהוקצו לו חמש בלבד

 

אחרי המחלוקת על השתתפותו בטקס הדלקת המשואות, הגיע ראש הממשלה בנימין נתניהו להר הרצל, ונאם אמש (יום ד') במשך כרבע שעה. לפני שהשיא משואה בטקס - אמר נתניהו: "גם היום יש מי שמנסה לכבות את האור בציון. זה לא יקרה. האור שלנו יגבר תמיד על האור שלהם".

טקס יום העצמאות בהר הרצל ירושלים (צילום: אולפני הרצליה)
נתניהו אמש בהר הרצל(צילום: אולפני הרצליה)
"כשדוד בן גוריון הכריז על הקמת המדינה הוא לא נרתע מההכרזה, גם כשהוא ידע שהיא כרוכה במלחמה קשה. גם אנחנו היום איננו נרתעים ממאבק מול אלה שרוצים להכחידנו, כי אנחנו יודעים שלהגן על עצמנו בכוחות עצמנו זוהי תמצית העצמאות", אמר נתניהו.

 

"אנחנו נחושים מתמיד, אנחנו חזקים מתמיד. סוד כוחנו טמון בלכידותנו, בצדקת דרכנו, בלוחמינו, המכבים המופלאים של ימינו, שאהבת המדינה מפעמת בהם וגורל המערכה נישא על כתפיהם. אם נידרש להגן על עצמנו – נעמוד באתגר ונבטיח את נצח ישראל".

טקס יום העצמאות בהר הרצל ירושלים (צילום: אולפני הרצליה)
(צילום: אולפני הרצליה)
 

נתניהו התייחס למתחים בין חלקים שונים בחברה. "גם כשיש בינינו מחלוקות, ואיך אפשר אחרת בדמוקרטיה התוססת שלנו, ננהל אותן בכבוד הדדי", אמר, "מאוחדים בידיעה שיש לנו רק בית אחד".

 

לקראת סוף נאומו אמר ראש הממשלה: "הערצה עמוקה לישראל מחלחלת סוף סוף לעוד מקום חשוב. למדינות ערב. וכאן, אני מאמין, טמונים זרעים אמיתיים לשלום". הוא סיים את דבריו באמירה: "יש לנו מדינה חבל על הזמן. אין על המדינה שלנו".

טקס יום העצמאות הר הרצל ירושלים (צילום: אולפני הרצליה)
שרה נתניהו ומירי רגב בטקס בהר הרצל(צילום: אולפני הרצליה)
 

נתניהו נאם בטקס למרות שבאופן מסורתי נמנעת הגעתו של ראש הממשלה המכהן לטקס, וניהולו מופקד בידי יו"ר הכנסת כדי למנוע מהאירוע לקבל צביון פוליטי. לבסוף הוחלט כי נתניהו יאמר מילים בטקס וידליק משואה, וכי כדי לאפשר זאת ישונה החוק כך שבכל עשור יותר לראש הממשלה המכהן להדליק משואה ולשאת דברים.

 

נאומו של נתניהו, לפני שהדליק את המשואה, נמשך 14 דקות למרות שהוקצו לו חמש בלבד. לפניו נאם במשך שמונה דקות יו"ר הכנסת יואל (יולי אדלשטיין). שלשום ביקשו מפיקי הטקס מאדלשטיין לקצר את נאומו, כדי שלא יימשך יותר משבע דקות.


פורסם לראשונה 18/04/2018 21:25

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אולפני הרצליה
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אולפני הרצליה
מומלצים