שתף קטע נבחר

שרוליק ומגן דוד: מופע הרחפנים בטקס המשואות

לצלילי "מי אוהב אותך יותר ממני" של ארקדי דוכין, יצרו 300 רחפנים צבעוניים של "אינטל" סמלים ישראליים בשמי ירושלים. צפו במופע מטקס המשואות בהר הרצל

 

בווידאו: מופע הרחפנים המרהיב מטקס המשואות בהר הרצל

 

לצלילי "מי אוהב אותך יותר ממני?" שכתבו מיכה שטרית וארקדי דוכין, האירו אמש (יום ד') 300 רחפני "שוטינג סטאר" של חברת "אינטל" את שמי הר הרצל, במהלך טקס הדלקת המשואות המסורתי לציון יום העצמאות ה־70.

 

במהלך המופע ביצעו הרחפנים את דיוקנו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל, שריחף בשחקים; מ"שרוליק", הצבר המאויר המיתולוגי שנוצר על ידי הקריקטוריסט דוש; מהספרות "70" לציון גיל המדינה; מדימוי של עץ המסמל צמיחה והתחדשות; וכן מסמלי העיר ירושלים - גשר המיתרים, כיפת הסלע, ימין משה ומגדל דוד. הרחפנים יצרו כמובן גם את דגל ישראל וכן את סמל השלום - יונה עם עלה של זית.

 

מופע הרחפנים של אינטל ביום העצמאות (צילום: אינטל)
(צילום: אינטל)

שרוליק אין דה סקיי... מרחפנים (צילום: ישראל וולמן)
(צילום: ישראל וולמן)

רחפני ה"שוטינג סטאר" עוצבו במיוחד למטרות בידור וראווה, וכמובן כדי ליחצ"ן את יכולותיה הטכנולוגיות של ענקית המעבדים אינטל: הם קלים במיוחד, שוקלים כ־330 גרם בלבד כל אחד, ומיוצרים ללא ברגים ועם מדחפי פלסטיק. הם מוטסים בצורה סינכרונית ממוחשבת, הודות לטכנולוגיה שמאפשרת הטסת צי גדול של רחפנים באמצעות מפעיל אחד בלבד.

 

למרות זאת, צוות מפעילי הרחפנים שהוטס ארצה במיוחד כלל שמונה אנשים, שתפקידם לדאוג לתנאים אופטימליים להטסה, לתחזוקה טכנית של הרחפנים ולתפעול כולל של החזרות הגנרליות וכן של המופע עצמו. הרחפנים טסו בגובה של כ־122 מטרים.


פורסם לראשונה 18/04/2018 21:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ישראל וולמן
מופע הרחפנים בטקס בהר הרצל
צילום: ישראל וולמן
מומלצים