שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הצדעה למצטיינים: צפו בנשיא שר "באנו למילואים"
  שירה בציבור ו"ריאיון" בהשתתפות הנשיא, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל: מטוסים ומסוקים שחלפו בשמי ירושלים פתחו את טקס ההוקרה ל-120 המצטיינים

   

  צפו בנשיא שר "באנו למילואים"

  צפו בנשיא שר "באנו למילואים"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הצמרת המדינית-ביטחונית של ישראל חוגגת עצמאות ומצדיעה לצה"ל: נשיא המדינה, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל השתתפו הבוקר (יום ה') באירוע המרכזי המסורתי במשכן הנשיא בירושלים, ששיאו בטקס הוקרה ל-120 חיילים וחיילות מצטיינים שבלטו ביחידותיהם בשנה האחרונה. ynet העביר את האירוע בשידור החי.

   

  תחת הכותרת "כל ישראל מירושלים" אירחו הנשיא רובי ריבלין ורעייתו נחמה במשכנם זו השנה הרביעית את בכירי המדינה ומערכת הביטחון, יחד עם אלופי המטה הכללי בעבר ובהווה, לאירוע שירה והצדעה לרוח הישראלית, בסימן 70 שנה לעצמאות ישראל. צפו בסרטון

   
  צפו בנשיא שר "באנו למילואים"

  צפו בנשיא שר "באנו למילואים"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   
   

  טקס מצטייני הנשיא (צילום: אוהד צויגנברג)
  ריבלין סוקר את המצטיינים(צילום: אוהד צויגנברג)

  אירועי יום העצמאות ()
  אירועי יום העצמאות

  טקס מצטייני הנשיא (צילום: אוהד צויגנברג)
  המטס מעל בית הנשיא(צילום: אוהד צויגנברג)

  האירוע נפתח במטס כבוד חגיגי של מטוסי ומסוקי קרב מעל בית הנשיא כהצדעה למשרתים המצטיינים, המייצגים את כל זרועות ואגפי צה"ל, ומיד לאחר מכן סקרו הנשיא והרמטכ"ל את שורות החיילים. "כל ישראל מירושלים", שהוא מעין שירה בציבור בכיכובם של בכירי המדינה והצבא, התקיים בגינת בית הנשיא. הנשיא, ראש הממשלה, שר הביטחון והרמטכ"ל שולבו במעין "ריאיון", שבו נשאלו על העתיד, הישגיות, טכנולוגיה וישראל כמעצמה ביטחונית, מנקודת מבט אישית.

   

  הנשיא ריבלין נשאל מתי התרגש מהמדינה וענה: "בני דורי ראו ביום העצמאות ה' באייר את היום היותר מרגש בחייהם. כבן ירושלים, אחד הימים שקדמו לו היה כ"ט בנובמבר, אותו לילה שכל העם בירושלים קם נפעם מהחלטת האו"ם לגבי הזכות ומימוש הזכות להקים את המדינה".

   

  נתניהו: "שני רגעים של גאווה עצומה - הניצחון האדיר בששת הימים, וכמובן החילוץ באנטבה, שעבורי היה מהול כמובן בכאב גדול. יש לי גאווה על שני אירועים אחרים שלא הלכו כל כך טוב: מלחמת יום הכיפורים, כשהצבא התגלה במלוא גדולתו על אף הקשיים והביא ניצחון. הדבר השני זה כמובן מלחמת השחרור. זה צבא שאין שני לו".

  טקס מצטייני הנשיא (צילום: אוהד צויגנברג)
  ריבלין, איזנקוט והמצטיינים(צילום: אוהד צויגנברג)

  טקס מצטייני הנשיא (צילום: אוהד צויגנברג)
  (צילום: אוהד צויגנברג)

  בחגיגות לקחו חלק תזמורת צה"ל ולהקות צבאיות, חברי קולולם, ישראל גוריון, מירי מסיקה, דודו אהרון, ווקה תקווה, חגית יאסו ושי המבר ואחרים, שיבצעו להיטים ישראלים מכל הזמנים, כמו "סימן שאתה צעיר", "עוד לא תמו כל פלאייך", "אין כבר דרך חזרה" ו-"על כל אלה".

   

  בין 120 מצטייני צה"ל לשנת תשע"ח, ה-70 לישראל, ישנם 75 גברים ו-45 נשים, 101 חיילים ו-19 קצינים, 71 לוחמים, 26 תומכי לחימה ו-23 בעלי תפקידים אחרים. בין המצטיינים גם 21 חיילים בודדים ו-5 מתנדבים. 32 אינם ילידי הארץ, אלא עלו לישראל מאתיופיה, רוסיה, אוקראינה, צרפת, קולומביה, מולדובה, ברזיל, ארצות הברית, בלגיה, ארגנטינה, דרום אפריקה, בריטניה, מקסיקו ואף לבנון.

   

  שלשום, במהלך החזרה הגנרלית לטקס, יצא הנשיא ריבלין אל החיילים שבגינת המשכן, ואמר להם: "אתם דור המנהיגים הבא של מדינת ישראל, אתם גאוותנו. ההורים שלכם של-כך גאים בכם ובצדק. אתם גאוות מדינתנו. עם ישראל כולו נושא אליכם מבטו, ודרככם אל צבא ההגנה לישראל כולו".

   

  הנשיא עבר בין השורות, לחץ את ידיהם והוסיף: "הלב מתמלא גאווה כאשר אנו קוראים על כל אחד ואחד, על הדרך שבה עבר עד שזכה לתואר 'מצטיין'. אתם מייצגים את חיילי צה"ל, את המוטיבציה שלהם, את חשיבות תפקידם במשמר העם והמולדת. תודה רבה לכם על מה שעשיתם עד היום, תודה רבה לכם על מה שתעשו בעתיד. היום אנחנו מצדיעים לכם!".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הצדעה למצטיינים: צפו בנשיא שר "באנו למילואים""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים