שתף קטע נבחר

מטוסים הטילו כרוזי אזהרה בעזה: "אל תתקרבו לגדר, חמאס משתמש בכם"

בצה"ל נערכים ליום שישי נוסף של הפגנות אלימות ליד גדר הגבול ברצועת עזה והבוקר הטילו מטוסים כרוזי אזהרה מפני פגיעה בגדר: "צה"ל יפעל נגד כל ניסיון לפגוע במכשול ובמרכיביו ובכל ציוד צבאי אחר. אל תצייתו להוראות חמאס שמסכנות את חייכם"

 

 כרוזים של צה
מימין: הכרוז של צה"ל על רקע ההתפרעויות באזור הגדר (צילום: דובר צה"ל, AFP)

צה"ל הטיל הבוקר (יום ו') כרוזי אזהרה לפלסטינים בעזה שבהם התריע מפני התקרבות לגדר, ומניסיונות לפגוע בה ולבצע פיגועי טרור. בצה"ל נערכים בכוחות מתוגברים בגבול עזה לקראת האירועים לציון "יום האסיר הפלסטיני" שחל השבוע. זו הפעם הראשונה שצה"ל עושה שימוש בכרוזים המוצנחים מהאוויר לקראת האירועים בגבול.

כרוזים של צה
כרוזים של צה"ל שהופצו ברצועת עזה
 

בכרוז הפונה אל תושבי עזה נאמר: "אתם משתתפים בהפרות סדר אלימות. חמאס מנצל אתכם לביצוע פעילות טרור. צה"ל מוכן לכל תרחיש. הימנעו מהתקרבות לגדר ופגיעה בה. הימנעו משימוש בנשק וביצוע פעולות אלימות כנגד כוחות הביטחון הישראליים ואזרחי ישראל. התרחקו מגורמי טרור ומגורמים שמקדמים הפרות סדר ואלימות. צה"ל יפעל נגד כל ניסיון לפגוע במכשול ובמרכיביו ובכל ציוד צבאי אחר".

 

עוד נכתב בכרוז: "חמאס משתמש בכם לקידום האינטרסים התנועתיים שלו. אל תצייתו להוראות חמאס שמסכנות את חייכם. אפשר גם אחרת - עתידכם בידכם. מפקדת צה"ל".  

הפרות סדר בגבול רצועת עזה (צילום: רויטרס)
הפרות סדר בגבול רצועת עזה(צילום: רויטרס)
 

הפרות סדר בגבול רצועת עזה ()

לפי ההערכות, הפלסטינים ישתמשו היום בעפיפוני תבערה רבים בשל התהודה הרבה שיצר הדבר בשבוע האחרון בצד הישראלי. בהפרות הסדר האלימות בשבועות האחרונים נעשה שימוש באזרחים לכיסוי פעולות טרור נגד תשתיות הביטחון של ישראל וכוחות צה"ל. מדובר צה"ל נמסר כי "לא תתאפשר פגיעה בתשתיות הביטחון והגדר המגנות על אזרחי ישראל ויפעל מול כל מי שמבקש לפגוע בביטחון ישראל".

 

אתמול, לקראת חידוש ההפגנות, פרסמה הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי סרטון בעל סממנים של לוחמה פסיכולוגית כלפי מפקדי וחיילי צה"ל. הצילומים, שככל הנראה תועדו בהפגנות ימי השישי האחרונים של "צעדת השיבה", זכו לגרפיקה "מבושלת", והם כוללים תמונות של קצינים וחיילים, בהם גם מתאם פעולות הממשלה בשטחים היוצא, אלוף יואב (פולי) מרדכי, על "הכוונות" של צלפים מעזה.

 

 

סרטון לוחמה פסיכולוגית של הזרועה הצבאית של הג'יהד האיסלאמי ()
מרדכי "על הכוונת" בסרטון של הג'יהאד האיסלאמי
 

הסרטון נועד להמחיש לכאורה את היכולת של צלפים ברצועה לירות לעבר הכוחות שמוצבים על גבול הרצועה במסגרת ההפגנות השבועיות. בסיומו של הסרטון נכתב בעברית ובערבית: "אתם רוצחים את בני עמנו בדם קר וחושבים שאתם מוגנים, כשכוונות הצלפים שלנו הונחו על בכירי מפקדיכם".

 

לקראת סוף השבוע הרביעי של ההפגנות קירבו הפלסטינים את מחנות האוהלים הפרוסים בסמוך לגדר ב-50 מטרים לכיוון הגדר על מנת לסמן את מטרתם: השיבה של הפליטים - ולקראת התקרבות רגע השיא של הקמפיין - "יום הנכבה" שיצוין בעוד פחות מחודש (15 במאי). 

 

בהפגנות בשבוע שעבר השתתפו לכל היותר 15 אלף איש ובמהלכם נהרג פלסטיני אחד. מדובר במספר המשתתפים הנמוך ביותר מאז תחילת הקמפיין. בשבוע הראשון השתתפו במחאה 30 אלף בני אדם ובשבוע השני 20 אלף. מאז החל הקמפיין נהרגו יותר מ-30 פלסטינים בעימותים הקשורים לקמפיין. בשבוע האחרון הפחית חמאס את נוכחותו הפומבית באירועים הקשורים ל"צעדת השיבה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דובר צה"ל
מתוך הכרוזים שפיזר צה"ל
צילום: דובר צה"ל
מומלצים