שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הקליטה את הרצח שלה בטלפון הנייד: "הורג אותך, הורג אותך"
  חורחה מריו מרטינס נאשם ברצח אליזבת קרדונה סמוך לעסק שניהלו בדרום תל אביב. הוא ביקש ממנה להגיע, ולקראת בואה ניתק את מצלמות האבטחה. קרדונה הקליטה בטלפון הנייד את התקיפה, שבסופה נרצחה, ונשמעה זועקת לעזרה. מריו התעלם ודקר אותה שמונה פעמים

   

  הארכת מעצר חורחה מריו מרטינס חשוד רצח בת זוגו אליזבת קרדונה (צילום: אביגיל עוזי)
  הנאשם והנרצחת(צילום: אביגיל עוזי)

   

  אליזבת קרדונה (52) שנרצחה בידי בן זוגה לשעבר חורחה מריו מרטינס (58) הקליטה את רגעיה האחרונים בטלפון הנייד. הבוקר (יום ו') הוגש כתב האישום נגד מרטינס: "לדאבון הלב, המנוחה הקליטה את רגעי האימה עצמם בטלפון הנייד שלה. בהקלטה זו נשמעת המנוחה זועקת לעזרה, ואילו המשיב נשמע צועק: 'הורג אותך, הורג אותך, הורג אותך'", נאמר בבקשה להארכת מעצרו. בפרקליטות אומרים כי "הקלטה מצמררת זו, מהווה יתד של ברזל בדבר מסוכנותו" ולכן ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו עד תום ההליכים.

   

  על מנת להוציא את תוכניתו אל הפועל, הגיע מרטינס לעסק בסמוך לשעה 15:45. הוא התקשר לאליזבת וביקש ממנה להגיע. לקראת הגעתה הוא ניתק את מצלמות האבטחה כדי שהרצח לא יתועד: "ניתוק המצלמות מלמד על הכוונה והתוכנית לרצוח את המנוחה עוד טרם הגיעה למקום", נאמר בבקשת הארכת המעצר עד תום ההליכים. בית המשפט נעתר לבקשה. מריו שחזר את הרצח והודה שגרם למותה כשהיא עצמה לא עשתה דבר, מלבד לזעוק לעזרה. בחקירתו סיפר מרטינס שהמעשה היה "ספונטני", ונבע מכך שאליזבת לא הסכימה להחזיר לו את הטלפון.

   

  דיון קודם בהארכת מעצרו של חורחה מריו מרטינס

  דיון קודם בהארכת מעצרו של חורחה מריו מרטינס

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  מקום הרצח בתל אביב    (צילום: דוברות מד"א)

  מקום הרצח בתל אביב    (צילום: דוברות מד"א)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  כשאליזבת הגיעה לעסק השניים התחילו לריב. במהלך הוויכוח היא לקחה את הטלפון הנייד של מרטינס ויצאה מהמסעדה. כעשר דקות לאחר מכן היא חזרה לעסק והנאשם דרש ממנה להחזיר לו את הטלפון. כשסירבה, לקח מרטינס סכין לחיתוך בשר בעלת להב באורך של למעלה מ-20 ס"מ והחל לדקור אותה. אליזבת ניסתה להגן על עצמה והכתה את הנאשם בראשו במפתחות. הוא הפיל אותה לקרקע והמשיך לדקור אותה בכל חלקי גופה. היא נדקרה שמונה פעמים עד שמתה.

   

  כתב האישום הוגש על-ידי פרקליטות מחוז תל אביב לבית המשפט המחוזי בעיר. על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד רוזי כבאז, השניים נפרדו בנובמבר 2017 אחרי כמה שנות זוגיות. בתקופה זו גרו יחד בתל אביב, וניהלו בר-מסעדה ברחוב שלמה. הם המשיכו לעבוד יחד בעסק גם אחרי שנפרדו.

  עורך דינו של הנאשם    (צילום: טל שמעוני)

  עורך דינו של הנאשם    (צילום: טל שמעוני)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  אחר הפרידה התגלע ביניהם סכסוך הנוגע, בין היתר, לחלוקת הרכוש ביניהם ולקשר של המנוחה עם אחרים. בכמה הזדמנויות מרטינס איים על אליזבת שירצח אותה. ב-28 במרס החליט לעשות זאת.

   

  בתה של הנרצחת ועדים נוספים תיארו את מערכת היחסים העכורה ששררה בין הנרצח לקורבן, ואת איומיו לרצוח אותה בתקופה שקדמה לאירוע הקשה. אחרי הרצח סיפרה ולנטינה, בתה של אליזבת, ל-ynet: "אני חושבת שהוא חיכה שאתגייס כדי לעשות את זה. הוא ידע שאם אהיה במקום לא אתן לו לפגוע בה. קשה לי מאוד להמשיך בצבא עכשיו, אני שבורה, אך מצד שני אני יודעת שהצבא היה חשוב לה והיא הייתה גאה מאוד לראות אותי על מדים". הרצח היה יום אחרי שוולנטינה התגייסה לצה"ל.

  אליזבת קורדונה (באדיבות המשפחה )
  אליזבת קורדונה והבת ולנטינה(באדיבות המשפחה )
   

  "אמא הייתה אישה חרוצה וכולם אהבו אותה", סיפרה ולנטינה. "בשנת 1999 היא הגיעה לישראל לבדה ובלי כלום, גילתה שהיא בהריון איתי ועשתה הכול בשבילי. היא הגיעה לצמרת מאפס בזמן שבקולומביה היה לה הכול מהכול". לקרדונה המנוחה בת נוספת, ונסה, שמתגוררת כיום באיטליה.

   

  "הכתובת ממש הייתה על הקיר", אמרה ולנטינה על הקשר בין אמה לנאשם ברצח. "הוא כל הזמן אמר לאמא שלי 'אני ארצח אותך'. הם היו ביחד חמש שנים וכל הזמן רבו. לאחרונה היא עזבה אותו לכמה חודשים, אבל הוא היה אובססיבי ועקב אחריה כל הזמן".

   

  עו"ד ניר אלפסה שמייצג מטעם הסניגוריה הציבורית את מרטינס אמר כי "הנאשם שיתף פעולה עם החוקרים ומסר גרסה להשתלשלות האירועים. טרם קיבלנו את חומרי החקירה, לאחר שנלמד אותם נגיב בבית המשפט".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הקליטה את הרצח שלה בטלפון הנייד: "הורג אותך, הורג אותך""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים