שתף קטע נבחר

נתניהו במסר לאיראן: "צה"ל נכון למשימה, לא נירתע מהמחיר"

בישיבה מיוחדת לרגל חגיגות ה-70 להקמת המדינה בבית העצמאות בתל אביב החריף ראש הממשלה את המסר לאיראן בעקבות האיום בתגובה לתקיפה בסוריה המיוחסת לישראל: "לא נירתע מהמחיר ונגבה את המחיר ממבקשי נפשנו. צה"ל נכון למשימה והעם יעמוד"

 

 

 

ראש הממשלה בנימין נתניהו חידד והחריף את המסרים שלו הבוקר (יום ו') ביחס לאיומים מצד איראן בעקבות התקיפה בסוריה המיוחסת לישראל: "אנחנו שומעים את האיומים מאיראן. לוחמי צה"ל וזרועות הביטחון ערוכים לכל התפתחות. ניאבק במי שמנסה לפגוע בנו. לא נירתע מהמחיר ונגבה את המחיר ממבקשי נפשנו. צה"ל נכון למשימה והעם יעמוד". הדברים נאמרו בישיבת ממשלה חגיגית בבית העצמאות בתל אביב לציון 70 שנה למדינת ישראל.

בנימין נתניהו בישיבת ממשלה בבית העצמאות בתל אביב (צילום: שאול גולן)
ישיבת הממשלה בבית העצמאות בתל אביב(צילום: שאול גולן)
 

 

לפניו כשבוע וחצי הותקף בסיס המל"טים שהקימה איראן ליד חומס שבסוריה ובתקיפה נהרגו 14 בני אדם, כך לפי מרכז המעקב הסורי אחר זכויות אדם. האיראנים הודו רשמית בכך ששבעה אנשי צבא שלהם נהרגו במתקפה. צבא רוסיה טען כי שני מטוסי קרב ישראליים הם שביצעו את המתקפה. במקביל, טענו בסוריה כי המתקפה בוצעה על ידי מטוסים ישראליים מדגם F-15 ששיגרו מספר טילים מעל שמי לבנון.

 

דובר משרד החוץ בטהרן, בהראם קאסמי, איים בתגובה לתקיפה: "ישראל תקבל את התגובה ההכרחית במוקדם או במאוחר". הדובר האיראני אמר כי "התוקפנות על אדמת סוריה אינה חוקית. היא נובעת מהמדיניות הישראלית נגד מוסלמים באזור" והזהיר את ישראל: "נגמרו הימים של פגע וברח".

בנימין נתניהו (צילום: מוטי קמחי)
ראש הממשלה בישיבה החגיגית(צילום: מוטי קמחי)
 

"אזרחי ישראל גאים במדינה שלנו"

השרים חתמו בפתח ישיבת הממשלה על מגילת העצמאות הדיגיטלית. "אנחנו מקיימים היום את ישיבת הממשלה המיוחדת הזאת במסגרת חגיגות ה-70 הנפלאות למדינת ישראל", פתח ראש הממשלה את דבריו. "כולנו השתתפנו באירועים המרגשים לציון 70 שנות עצמאותנו. מה שבלט מאוד באירועים הללו זאת השמחה העממית, אזרחי ישראל גאים במדינה שלנו. הם אוהבים אותה, הם יודעים להעריך היטב את הישגיה בכל תחום. השמחה והגאווה אינן באות ניצב מגבוה, הן בוקעות מן הלב. לפני כמה חודשים קיבלנו החלטה לשפץ ולשדרג את הבית הזה. מן הראוי שבית העצמאות המחודש יהיה אתר מורשת מרכזי של מדינתנו וכך יהיה".

בנימין נתניהו ומירי רגב (צילום: שחר חי)
ישיבת הממשלה בבית העצמאות. "אזרחי ישראל גאים במדינה שלנו, הם אוהבים אותה"(צילום: שחר חי)

"ה' באייר תש"ח הוא תאריך מכונן בתולדותינו. ביום הזה התכנסו כאן, בחדר הזה, חברי מועצת העם והם החליטו על הקמת מדינה יהודית בארץ ישראל. בכך השיבו לנו את הריבונות המדינית בארצנו. דוד בן גוריון קרא אז את מגילת העצמאות, הוא סיכם את המעמד במילים קצרות וחדות: 'קמה מדינת ישראל, תמה גלות ישראל'. ואני מוסיף, ונולד מחדש עם ישראל, כי אם חלילה לא היתה קמה המדינה, העם היהודי היה הולך ומצטמק בגלות ואולי שוב סופג מכות נוראות. ספק אם הייתה ניתנת לנו הזדמנות אחרת לכונן את ריבונותו".

 

לדברי ראש הממשלה, "הקמת המדינה יצרה מרכז לאומי לעמנו שאין בו התבוללות ויש בו צמיחה מתמדת. היא נתנה לנו כוח, היא נסכה בנו רוח והבטיחה את עתיד האומה. לפני 70 שנה המונים חגגו ברחובות אבל לבן גוריון היה ברור שבקרוב ניכנס למערכה קשה. האויב ביקש להשמידנו אבל בן גוריון האמין בנו ובנחישותנו וסיפר על כך לימים. אחרי שמטוסי האויב הפציצו את שדה דב בתל אביב, הוא סיפר, הלכתי אט אט הביתה ואז ראיתי אנשים לא פוחדים... ואמרתי בלבי, אנשים אלה יעמדו. גם אנחנו עומדים איתן מול מי שמאיים להשמידנו. אנו בטוחים ביכולתנו להגן על עצמנו בכוחות עצמנו, שהיא תמצית השליטה בגורלנו, תמצית העצמאות".

 

נתניהו הודה למנהיגי העולם ששלחו לנו ברכות לחגיגות ה-70 ובראשם ל"נשיא בת בריתנו האיתנה ארצות הברית, דונלד טראמפ, ונשיא רוסיה פוטין. ברכות אלו משקפות את מעמדה העולה של ישראל לבין האומות".

 

הוא גם שיבח את שרת התרבות והספורט מירי רגב על אירועי ה-70 שהובילה. "אנחנו נמצאים בעיצומן של חגיגות 70 שנות עצמאות לישראל", אמרה רגב, "היום, יום שישי ה' באייר, היה לי חשוב לתת דגש ייחודי למגילת העצמאות. באמצעות מהלך דיגיטלי אנחנו מנגישים את המגילה לכל עם ישראל. אני מזמינה להצטרף למגילה הדיגיטלית. נקיים משעות הצהריים הרקדות המוניות בכל הארץ".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
ראש הממשלה בישיבה החגיגית בתל אביב
צילום: שאול גולן
מומלצים