שתף קטע נבחר

התקרב לגבול למרות אזהרות אימו - ומת מירי צלף

לאחר האשמות האו"ם שישראל "יורה בילדים" ודרישת האיחוד האירופי לפתוח בחקירה מתברר כי מוחמד איוב בן ה-15 חמק מביתו אל ההפגנה ליד הגדר, למרות תחינות אימו. "ביקש מהדודה לומר לי שהוא יחזור תוך שעה"

 

 

מוחמד איוב בן ה-15 לא שעה לתחינות אימו וחמק מהבית כדי להצטרף להפגנה ליד גבול עזה, שעות לאחר שצה"ל הזהיר בעלונים שהוטלו מהאוויר לא להתקרב לגדר. כמה שעות לאחר מכן, נהרג הנער מירי צלף לראשו. "הוא ביקש מדודתו לומר לי שהוא יחזור תוך שעה", אמרה אימו ראידה, שהזהירה אותו לא להתקרב אל הגבול. אבל הבן לא חזר. אתמול בערב קברה אותו אימו, לאחר מותו בהפגנה.

   

מתיאס שמאלה, ראש סוכנות אונר"א בעזה, אמר כי הנער הוא התלמיד השלישי בבתי הספר של אונר"א שנהרג בשבועות האחרונים. "חדשות מטרידות מאוד על מות הילד אתמול, עוד תלמיד בבית ספר של אונר"א, שניים אחרים נהרגו לפני כן", כתב שמאלה בטוויטר. "ילדים לא צריכים להיות מטרות". בסך הכול נהרגו 35 פלסטינים מאז תחילת הפגנות "צעדת השיבה" לפני כשלושה שבועות.

אימו של מוחמד איוב שנהרג מירי צלף בגבול עזה (צילום: רויטרס)
אימו של מוחמד איוב עם תמונת בנה(צילום: רויטרס)

אימו של מוחמד איוב שנהרג מירי צלף בגבול עזה (צילום: רויטרס)
האם, ראידה איוב. הזהירה(צילום: רויטרס)

הרוג בצעדת השיבה בעזה ()
הנער שנהרג ליד הגדר

היום קרא האיחוד האירופי לחקור את מות הנער, על רקע תיעוד קשה לצפייה של הירי בו שהופץ ברשתות החברתיות. בהודעה שפרסם האיחוד האירופי נכתב כי "אתמול חיילים ישראלים שוב פתחו באש על מפגינים בעזה, ירו אש חיה מעבר לגדר והרגו ארבעה פלסטינים, בהם נער, ופצעו יותר מ-150. נדרש לקיים חקירה מלאה כדי להבין מה קרה ומדוע. אנו קוראים שוב לצה"ל להימנע משימוש בכוח קטלני נגד מפגינים לא חמושים. יש להימנע מהמשך ההסלמה של האלימות ואובדן החיים".

 

שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, האשים בעקבות האירוע את ישראל בכך שהיא "יורה בילדים": "זה דבר שערורייתי! איך זה תורם לשלום? זה לא! זה רק מגביר את הזעם ומביא להרג נוסף".  

 

מוקדם יותר התייחס שר הביטחון אביגדור ליברמן לאירוע ואמר כי "האשמים היחידים במות הנער הם ראשי חמאס". לדבריו, "אותם מנהיגים פחדנים שמסתתרים מאחורי ילדים ונשים ושולחים אותם קדימה כמגן אנושי, כדי שהם יוכלו להמשיך לחפור מנהרות ולבצע פעולות טרור נגד מדינת ישראל. אנחנו כבר מכירים מן העבר שימוש לצרכי טרור במתקני אונר"א, בבתי חולים ובמסגדים".

   

ג'ייסון גרינבלט, שליחו של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למזרח התיכון, התייחס הלילה למותו של הנער וכתב בחשבון הטוויטר שלו: "ישראל פתחה בחקירה מלאה כדי להבין מה קרה". הוא הוסיף: "בזמן שאנו אבלים על האובדן הטרגי הזה, על כולנו להימנע מלהגיב למותו באופן שייצור סבל נוסף".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האם ראידה עם תמונת בנה שנהרג
צילום: רויטרס
מומלצים