שתף קטע נבחר

מאות מחו בירושלים: "לא ניתן לפגוע בביהמ"ש העליון"

המפגינים הקיפו את המבנה כסמל לחומת הגנה סביבו, ומחו על יוזמת החקיקה של פסקת ההתגברות. יו"ר המחנה הציוני: "התהליכים האלה הם מדרון מסוכן. מישהו מכיר חברי אופוזיציה של ארדואן או פוטין? לא, כי אין דבר כזה"

 

 

מאות פעילים של המחנה הציוני התייצבו הערב (שבת) להפגין מול בית המשפט העליון בירושלים, במחאה על ניסיונות לחוקק את פסקת ההתגברות ונגד שלטון נתניהו. המפגינים יצרו חומה אנושית סביב המבנה, כסמל להגנה עליו. חלקם תופפו על פחים, קראו "מושחתים נמאסתם, מושחתים הביתה". אחרים נשאו שלטים: "המדינה צוללת לתהום", "המדינה שלנו ולא של נתניהו" ו"תורידו את הידיים".

 

יו"ר המחנה הציוני אבי גבאי אמר בהפגנה: "בית המשפט הוא של העם ומשרת את העם. אנחנו לא ניתן לפגוע בו. לא במילים ולא ב-9-D".

 

לדבריו, "השרשרת האנושית היא חומה משותפת של כולנו, שמסמלת את הגנת העם על בית המשפט שלו. בית המשפט שמגן על העם מפני עריצות שלטונית. הגענו לכאן הערב מכל קצוות הארץ, לומר לשופטי ישראל - בקרב הזה על פניה של ישראל הדמוקרטית - אתם לא לבד".

המחנה הציוני הפגנה מול בית המשפט העליון (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

המחנה הציוני הפגנה מול בית המשפט העליון (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

המחנה הציוני הפגנה מול בית המשפט העליון (צילום: אוהד צויגנברג)
תומכי המחנה הציוני מול בית המשפט העליון(צילום: אוהד צויגנברג)
 

גבאי תקף בחריפות גם שתיקתם של חבריו לאופוזיציה ממפלגת יש עתיד: "לכם אני אומר הערב – תבחרו צד! רדו מהגדר. מי ששותק, מי שמפחד, מי שעושה חשבון מה ייצא לי מזה, מי שלא נלחם על הערכים שלו ומי שלא מתייצב באומץ – לא באמת יכול לדבר על פוליטיקה חדשה".

 

עוד הוסיף, "פסקת ההתגברות נועדה לשנות את יסודות הליבה של הדמוקרטיה בישראל. התהליכים האלה הם מדרון מסוכן. מישהו כאן מכיר את חברי הקואליציה של ארדואן או פוטין? לא, כי אין דבר כזה".

 

אדווה, תושבת הצפון שהגיעה להפגנה, אמרה: "מאוד חשוב שנהיה פה ונילחם את המלחמה הזאת. זה יהיה קשה. יש לנו ממשלה שעושה מה שהיא רוצה, אבל אם כולנו נעמוד על הרגליים האחוריות, המהלך הזה לא יעבור". 

 

ח"כ ציפי לבני נשאה גם היא דברים: "אנחנו רוצים לחיות במדינת העם היהודי שיש בה שוויון זכויות לכל אזרחיה. שיש בה זכויות חוק ובית משפט עליון חזק. אדוני ראש הממשלה, אנחנו לא חמוצים ולא מרירים. אנחנו נאבקים. לא ניתן לך לעשות מה שאתה מתכנן. חוק הלאום מוחק את השוויון וחוקי ההתגברות רוצים למחוק את בג"ץ. אם יושלם המהלך, ישראל לא תוכל להמשיך לקרוא לעצמה דמוקרטיה. זו מדינה עם שלטון בלי קווים אדומים שמצפצף על האזרחים. אנחנו אלה שנשים להם גבול".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
הפגנה בירושלים
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים