שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קבוצת יורוקום של אלוביץ' נכנסת לפירוק
  לאחר שדחה את בקשת הנושים הוציא השופט המחוזי איתן אורנשטיין צו פירוק לקבוצת יורוקום תקשורת שבבעלות שאול אלוביץ'. בשבועות האחרונים נכשל ניסיון של הבנקים הנושים של יורוקום להגיע להסדר שבמסגרתו תימכר השליטה בקבוצה

  נשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, השופט איתן אורנשטיין, הוציא לפני שעה קלה (א') צו פירוק לקבוצת יורוקום תקשורת שבבעלות שאול אלוביץ'.

   

  עוד כתבות בנושא יורוקום  

  המחוזי דחה בקשת הנושים: מסתמן צו פירוק ליורוקום תקשורת

  המירוץ לרכישת בזק שוב מתחמם: האחים נוימן הגישו הצעה חדשה, גם סיידוף

   

  יורוקום שולטת בשורה של חברות שהמרכזית שבהן היא חברת בזק הציבורית. במסגרת החלטתו בבקשת הפירוק לחברה מינה אורנשטיין את נציג כונס הנכסים הרשמי למפרק זמני לחברה וכן את עורכי הדין פיני רובין, אמנון לורך ואורי גאון למנהלים מיוחדים לחברה. צו הפירוק ייכנס לתוקף ב-3 במאי והוא לא יפגע בהיתר השליטה הקיים בבזק.

  השופט איתן אורנשטיין (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  השופט איתן אורנשטיין (צילום: מוטי קמחי)

  באשר לבקשת בנק המזרחי טפחות למימוש שיעבודים לנכסי יורוקום נדלן נקבע כי דין בקשת הבנק להתקבל. יחד עם זאת נקבע כי באי כוח הבנקים ביקשו גם בבקשה זו להשהות את כניסת צו הכינוס לתוקף על מנת למצות הליך של הסדר נושים לפרק זמן קצר.

   

  בשבועות האחרונים נכשל ניסיון של הבנקים הנושים של יורוקום – דיסקונט, הפועלים והבינלאומי - להגיע להסדר שבמסגרתו תימכר השליטה ביורוקום במקשה אחת לאיש העסקים נתי סיידוף. ביום שישי האחרון הגיש סיידוף הצעה לרכישת מניות אינטרנט זהב שבשליטת יורוקום. הצעה דומה הגישו גם האחים צחי וחן נוימן, אולם שתי ההצעות כלל לא נידונו.

   

  הפועלים, דיסקונט והבינלאומי הגישו לפני מספר חודשים לבית המשפט המחוזי בת"א בקשת פירוק נגד יורוקום, בטענה לחוב של 961 מיליון שקל לשלושת הבנקים. במסגרת הבקשה נטען כי החוב הלא מוסדר לבנק דיסקונט, המיוצג על ידי עו"ד אמנון לורך ממשרד יגאל ארנון, מוערך בכ-480 מיליון שקל, החוב הלא מוסדר לבנק הפועלים, המיוצג על ידי עו"ד פנחס רובין ממשרד גורניצקי, עומד על כ-350 מיליון שקל והחוב לבנק הבינלאומי, המיוצג על ידי עו"ד אורי גאון ממשרד ב. לוינבוק, מוערך בכ-141 מיליון שקל.

   

  יורוקום תקשורת היא חברת אחזקות פרטית ובעלת השליטה בה היא יורוקום אחזקות. בעלי השליטה ביורוקום אחזקות הם יוסף אלוביץ' ושאול אלוביץ'. האחרון נחקר ברשות ני"ע בחודשים האחרונים יחד עם בכירים בבזק והתיק בעניינו עבר לאחרונה לפרקליטות מיסוי וכלכלה שתחליט בחודשים הקרובים, לאחר השלמת חקירה בפרשה, האם לזמן את אלוביץ ואחרים לשימוע. את יורוקום מייצג עו"ד צוריאל לביא ממשרד ליפא מאיר.   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים