שתף קטע נבחר

הירי בנגב: טרם בוצעו מעצרים בתופעה שהפכה לרווחת

המשטרה אמנם מסרה כי החשודים במעורבות בירי בכבישי הנגב כחלק מחגיגות חתונה אותרו, אך עיכבה רק אדם אחד לחקירה. ראש מועצת תל שבע אמר: "אנו רוצים שהמשטרה תפעל, אך לא ייתכן שרק אחרי שאירוע כזה מתרחש מדברים על זה"

 

וידאו חדש של ירי לאור יום בכביש ראשי בנגב, תוך סיכון העוברים ושבים, מסוף השבוע האחרון מציג תרבות מדאיגה שמתרחשת בנגב: ירי בחתונות. בשורה של סרטונים שפורסמו היום (א') תועדו רעולי פנים מבצעים ירי בכביש ובשכונת מגורים באחד היישובים הבדואים, אך טרם בוצעו מעצרים במקרה. מנהיגי המגזר הבדואי גינו את האירוע המתועד.

 

ממשטרת ישראל נמסר כי "ביום שישי בשעה 17:18 התקבל דיווח על ירי באוויר בתל שבע בעקבות חתונה. שוטרים שהגיעו למקום פתחו בסריקות אך לא שמעו כל ירי ולא איתרו את היורים. זמן קצר לאחר מכן התקבל דיווח על ירי בכביש 40 סמוך לצומת אוהלים".

 

לפי תיעוד של מצלמות חברת "נתיבי ישראל" היורים הגיעו למקום בשעה 17:10. גם במקרה הזה שוטרים שהגיעו למקום, לפי המשטרה, לא הבחינו בדבר. זאת ככל הנראה בעקבות העובדה כי הדיווח התקבל זמן רב לאחר הירי עצמו.

תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()
תיעוד חדש של ירי בנגב

תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()

תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()

רק היום הודיעה המשטרה, לאחר פרסום הסרטונים בכלי התקשורת, כי עיכבה לחקירה את החתן בחתונה שבה אירע הירי. המשטרה עיכבה את החתן מתוך תקווה כי יתר החשודים יגיעו בכוחות עצמם למשטרה. על פי החשד האירוע בצומת אוהלים קרה בשעה שהיו בדרכם להביא את הכלה. עוד נמסר מהמשטרה כי חשודים במעורבות בירי אותרו, אך אלה טרם נעצרו.

 

מדובר בתופעה שרווחת במגזר הבדואי בנגב אבל קיימת גם בצפון. במשך שנים מנסים ראשי רשויות נכבדים וגם המשטרה למגר את התופעה, שמסכנת חיי אדם. למרות המאבק בתופעה היא עודנה קיימת.

ירי חתונה  ()

ירי חתונה  ()

ירי חתונה  ()

ירי חתונה  ()

במגזר הבדואי יצאו המנהיגים נגד התופעה ואף ניסו לנקוט בצעדים נגד המנהג. יש לציין כי מנהג הירי בחתונות נועד, בין היתר, להראות את החוזק של המשפחה המהווה מסר למשפחות אחרות.

 

טומאן אבו רקייק, ראש מועצת תל שבע, הפנה אצבע מאשימה למשטרה ואמר: "אני מגנה את התופעה הזו, שנובעת מתסכול של הצעירים שלא מרגישים שייכות למדינה. אין להם עבודה ופרנסה והמשטרה לא מתפקדת בצורה הכי טובה".

 

 

"אנחנו רוצים שהמשטרה תפעל, אבל לא ייתכן שרק אחרי שאירוע כזה מתרחש מדברים על זה. כמעט בכל חתונה – בין אם זה בתל שבע, שגב שלום או ברהט - הדברים האלה קורים אבל לא מצולמים. ויש מקרים יותר מסוכנים ואף אחד לא דיבר על זה והמשטרה לא טיפלה בזה".

 

הוא מוסיף: "המשטרה צריכה לנקוט בצעדים ולא צריכה לחכות שיקרה אירוע כזה. כראש מועצה, כאדם עם אחריות, דיברנו על זה ועשינו הסברה ביישוב. אני לא זורק את כל האשמה על המשטרה. אנחנו צריכים שגם הקהילה תבין את המסוכנות במקרים האלה. אנחנו מדברים על זה במסגדים, בבתי ספר. אין דבר שלא עשינו. אבל לצערי הרב צריך לעשות לזה טיפול שורש".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים