שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  לומדים וירטואלית בשלוחת מוסדות מחו"ל. התואר מוכר?
  אם אתם נרשמים ללימודים אקדמיים מטעם מוסד מחו"ל, המקיים בישראל לימודים באמצעות וידאו קונפרנס, מומלץ לבדוק האם ניתן ללימודים אלה רישיון מאת המל"ג. אז אלו מוסדות מוכרים?

  בהתאם לחוק המל"ג, לימודים אקדמיים בארץ מטעם מוסדות מחו"ל, לרבות לימודים באמצעות וידאו-קונפרנס, מחייבים רישיון מטעם המועצה להשכלה גבוהה. לכן - אומרים במועצה להשכלה גבוהה - אם אתם נרשמים ללימודים אקדמיים מטעם מוסד מחו"ל, המקיים בישראל לימודים באמצעות וידאו קונפרנס, מומלץ לבדוק האם ניתן ללימודים אלה רישיון מאת המל"ג.

   

  אילוסטרציה (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
  אילוסטרציה(צילום: Shutterstock)

   

  במועצה להשכלה גבוהה הסבירו כי הרישיון לשלוחה מחו"ל לפעול בישראל ניתן על ידי המל"ג, לאחר שורה של בדיקות שמטרתן להבטיח בין היתר כי המוסד בחו"ל והתואר שהוא מציע בשלוחה בישראל מוכרים במדינת האם, ושהתואר המוצע תואם בתכניו את הנלמד במדינת האם ודומה בהיקפו לתואר מקביל ישראלי.

   

  במל"ג הוסיפו כי אין לראות בהענקת הרישיון לשלוחות משום הכרה של המועצה להשכלה גבוהה בשלוחה כמוסד להשכלה גבוהה. על כן, שלוחות של מוסדות להשכלה גבוהה מחו”ל אינם מוסדות מוכרים על פי חוק המל"ג, והתארים שמוענקים ללומדים בהם בתום לימודיהם הם תארים של מוסדות האם בחו”ל ולא תארים מוכרים על ידי המל"ג. החלטה בדבר הכרה בלימודים בשלוחות לצורך קבלה ללימודים מתקדמים במוסד ישראלי להשכלה גבוהה נתונה בידי המוסד הישראלי עצמו.

   

  כמו כן חשוב לציין כי בהתאם להחלטת נציבות שירות המדינה, תואר שנלמד בישראל בשלוחה של מוסד להשכלה גבוהה אינו שקול לתואר מוכר ישראלי בכל הנוגע לשכר ותנאי העסקה במגזר הציבורי. לכן, אם אתם נרשמים ללימודים אקדמיים מטעם מוסד מחו"ל, המקיים בישראל לימודים בכלל, או לימודים באמצעות וידאו קונפרנס, מומלץ לבדוק האם ניתן ללימודים אלה רישיון מאת המל"ג.

   

  למידע נוסף ולרשימה המלאה

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים