שתף קטע נבחר

בית המשפט: עמוד הפייסבוק של "הצינור" שייך לגיא לרר

לאחר מאבק משפטי ארוך הכריע בית הדין האזורי לעבודה בת"א: דף הפייסבוק של תוכנית הטלוויזיה "הצינור" שייך לגיא לרר, שעבר לאחרונה מערוץ עשר לרשת. ערוץ עשר זכאי לדרוש את החלפת שם העמוד

הגיע לסיומו המאבק המשפטי הממושך בין גיא לרר, מנחה תוכנית "הצינור" בעבר, לבין ערוץ עשר, ביתה של התוכנית ושל לרר עצמו עד לפני מספר חודשים, בנוגע לזכויות על עמוד הפייסבוק שפתח בתקופה שבה הנחה את התוכנית. בית הדין האזורי לעבודה בת"א קבע בפסק הדין, כי דף הפייסבוק "הצינור" שייך לגיא לרר.

 

גיא לרר בתכניתו החדשה ברשת (צילום: מיכה לובטון) (צילום: מיכה לובטון)
גיא לרר בתכניתו החדשה ברשת(צילום: מיכה לובטון)

 

לרר, שעבר לרשת לפני מספר חודשים, טען כי העמוד אותו הקים בתקופת הנחיית התוכנית, אשר הגיע ליותר ממיליון חברים במהלך אותה תקופה, שייך לו באופן אישי וכי לערוץ עשר אין שום זכות עליו. עוד טען לרר, שבאותה תקופה לא היו בינו לבין הערוץ יחסי עובד מעביד, שכן כיהן בתפקיד כתב חדשות ואת השכר עבור תוכנית "הצינור" החל לקבל רק שלוש שנים לאחר יצירת פורמט התוכנית.

 

ניצחון יוקרתי: גיא לרר הבוקר בפייסבוק (צילום מסך: פייסבוק)
ניצחון יוקרתי: גיא לרר הבוקר בפייסבוק(צילום מסך: פייסבוק)

 

בערוץ עשר טענו, לעומת זאת, כי מכיוון שלרר היה מועסק בערוץ והדף הוקם בזמן הנחיית התוכנית, העמוד שייך להם, לאור העובדה ששררו בין הצדדים יחסי עובד ומעביד.

 

לרר הראה בבית הדין צילומי מסך שבהם פונה אליו מנכ"ל הערוץ ומבקש ממנו להעלות תכנים "לפייסבוק שלך". תגובת הערוץ לכך היתה, כי מדובר בצורת ביטוי השגורה בפי כל והיא אינה מעידה על ויתור על זכויות הערוץ על הדף.

 

השופטת מיכל נעים-דיבנר קבעה כי התובעת (ערוץ עשר) לא הוכיחה את טענתה, והשתכנעה כי הנתבע (לרר) הוא שיזם את הקמת הדף והוא שהפעיל וקיים אותו לאורך כל התקופה בה שודרה התוכנית. "השתכנענו שהנתבע הוא זה שניהל את הדף מיום הקמתו, והוא יישאר בעל הזכויות עליו", קבעה.

 

בנוסף הוחלט, כי לערוץ עשר תהיה הזכות לדרוש את שינוי שמו של הדף, ואם וכאשר ידרוש זאת, יהיה על לרר לבצע את השינוי הזה בתוך 14 יום וכן לפרסם בעמוד פוסט, שבו יבהיר כי העמוד אינו קשור עוד לתוכנית "הצינור" המשודרת בערוץ עשר ויפנה את העוקבים לכתובת הרלוונטית. על ערוץ 10 הוטלו הוצאות משפט בסך 25 אלף שקל.

  

 

 

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מיכה לובטון
ניצחון לגיא לרר
צילום: מיכה לובטון
מומלצים