שתף קטע נבחר

הורים לעשרה התעללו בילדיהם: "לא התלבשו בצניעות"

שתיים מבנותיהם היו קורבן להתעללות מינית של האב ושל אחד מאחיהן. שאר הילדים ספגו אלימות קשה, התפרצויות זעם והתעללות נפשית במשך שנים מצד הוריהם - כך על פי כתב אישום נגד ההורים ובנם בן ה-19

אלימות מינית ופיזית, התעללות שכללה מכות ופגיעות נפשיות - כל אלה מתוארים בכתב אישום שהוגש הבוקר (יום ב') נגד הורים לעשרה ילדים מאזור ירושלים. השניים מואשמים בעבירות של התעללות בקטין ומעשים מגונים במשפחה. בנם בן ה-19 נאשם בעבירות של מעשה מגונה במשפחה וניסיון אינוס.

 

הפרקליטות ביקשה להאריך את מעצרם של השלושה עד תום ההליכים. בכתב האישום נכתב כי במהלך תקופה שלא תוארה בזמן, נפלו שלוש ילדות וילדי משפחה נוספים קורבן למעשים חוזרים ונשנים של אלימות פיזית ונפשית מצד הוריהם. האב פגע מינית בשתיים מבנותיו והבן פגע בשתיים מאחיותיו.

 

בכתב האישום מתוארת מסכת אלימות קשה נגד ילדי המשפחה. במועדים רבים היכו ההורים את שלוש הבנות ואת הילדים האחרים בבית. "מעשי האלימות נעשו בגילאים הצעירים לצורך הטלת משמעת, וכללו מכות באמצעות יד וסרגל על בשרם החשוף עד שהאדים", נכתב בכתב האישום.

(אילוסטרציה) (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(אילוסטרציה)(צילום: אלי מנדלבאום)
 

עוד נטען כי כאשר גדלו הילדים פרצו בבית מריבות קשות ואלימות יותר, במקרים שבהם סברו ההורים כי הילדים לבושים או מתנהגים באופן לא צנוע, לא קמים לתפילה, מתחצפים וכדומה. השניים היכו את הילדים, סטרו להם ובעטו בהם בחוזקה. לאורך השנים אירעו מקרים רבים של התפרצויות זעם כלפי הילדים, במהלכן הכו הנאשמים ההורים את הילדים, זרקו ושברו חפצים, קיללו, איימו וצעקו. במהלך התפרצויות אלו היה האב טורק דלתות, צורח ומטיל אימה על הילדים. האם, כך תואר, היתה מושכת בשיער הילדים, משליכה לעברם חפצים, סוטרת, צובטת בחוזקה, שורטת באופן שהשאיר סימנים כחולים, מפילה אותם מהמיטה, ומסלקת אותם מהבית.

 

כשאחת הבנות הייתה בת 15 או 16, כך לפי האישום, היכו אותה הוריה לאחר שגילו כי הרוויחה כסף בעבודות ניקיון ללא ידיעתם. האב ניסה להפשיט אותה כדי למצוא כסף ומפתחות שהחביאה. כשהאב יצא מהחדר, האם המשיכה להיאבק בבתה עד שלקחה ממנה את הכסף והמפתחות. במקרים אחרים גזרה האם בגדים שחשבה כי אינם צנועים או זרקה אותם מחלון הבית.

 

בפרקליטות טוענים כי במעשיהם המתוארים ביצעו ההורים מעשי התעללות גופנית ונפשית בקטינים עליהם היו אחראים. בנוסף ביצעו הנאשמים מעשים לשם ביזויה המיני של אחת מבנותיהם, בעת שטרם מלאו לה 16 שנים שלא בהסכמתה החופשית.

 

בסעיף אחר בכתב האישום נטען כי האב בחר "בת מעודפת", שאיתה היה משוחח שיחות אישיות וארוכות, ומתייעץ איתה באופן שוטף על האופן שבו עליו לנהוג כלפי יתר הילדים וכלפי אשתו. באותם שנים הייתה "הבת המועדפת" משמשת "אשת קשר" ו"מגשרת" בין הנאשם ליתר בני המשפחה. עם "הבת המועדפת" היה האב מתייעץ בין היתר אם להרביץ לילדים האחרים בבית - כולל לילדים מבוגרים מ"הבת המועדפת" - מתלונן באזניה על התנהגות אשתו והילדים האחרים, כדי לעורר את כעסם וקנאתם. בנוסף, נכתב בכתב האישום, ניסה האב לשוות למעשיו אורח של התנהגות אבהית חמה, אך למעשה ניצל את הקרבה ל"בת המועדפת" כדי לבצע בה מעשים מגונים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים