שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הירי בחתונה: החתן שוחרר לביתו, השופט תקף את המשטרה
  תושב שגב שלום, שבמהלך חתונתו תועדו רעולי פנים יורים באוויר, נשלח למעצר בית. בדיון התברר כי אביו של החתן דיווח על הירי, אך מפקד תחנת המשטרה השיב שאין צורך לטפל בנושא. השופט: "לפי ההיגיון של המשטרה, כל האורחים אמורים להיעצר". היורים עדיין לא נעצרו

   

  תיעוד הירי בחתונה בנגב

  תיעוד הירי בחתונה בנגב

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  החתן נשלח למעצר בית, היורים מסתובבים חופשי - והמשטרה סופגת ביקורת מהשופט: בית משפט השלום בבאר שבע שחרר אתמול (יום ב') למעצר בית את תושב שגב שלום, שסרטוני הירי בשמחת חתונתו "כיכבו" בימים האחרונים בכלי התקשורת וברשתות החברתיות. השופט חיים פס מתח ביקורת על התנהלות המשטרה, וציין בין היתר כי "לפי ההיגיון של המשטרה, כל אורחי החתונה היו אמורים להיעצר". 

   

  הסרטונים, שבהם נראו רעולי פנים יורים באוויר תוך כדי נסיעה פרועה בכביש ראשי ובסמוך למבני מגורים בנגב, הופצו שלשום אולם עד עתה אף אחד מהם לא נעצר. מי שכן נעצר הוא כאמור החתן מהיישוב הבדואי, שהובא היום להארכת מעצר בחשד לאי מניעת פשע וקשירת קשר לביצוע פשע.

  ירי חתונה ()
   

  ירי חתונה ()
  ירי בכביש ראשי ובסמוך למבני מגורים

  ירי חתונה ()

  תיעוד ירי בחתונות בשגב שלום ()
  וגם בחתונה עצמה

  המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו של החתן בשבעה ימים, וטענה כי שחרורו יגרום לסיכון ביטחון הציבור ושהוא עלול לשבש את החקירה. השופט לא התרשם ושחרר את החשוד למעצר בית למשך שלושה ימים.

   

  השופס פס ציין כי לחשוד אין עבר פלילי, שהוא עובד בעבודה מסודרת ושהמשטרה לא מייחסת לו את הירי עצמו. נציג המשטרה יגאל סטמקר טען בדיון בהתייחסו לחתן כי "למרות שהוא יודע שזה קורה - הוא העלים עין והוא נכח בחלק מהאירועים". החוקר ציין עוד כי במשטרה ניסו לבדוק אם אביו של החתן התקשר לדווח על האירוע, אך הבדיקה טרם הושלמה.

   

  נציג המשטרה אף ציין כי חלק מהמעורבים שתועדו בסרטוני הירי "נעלמו". הוא הוסיף כי החשוד לא משתף פעולה בחקירה ומתחמק מלתת תשובות כשמציגים בפניו תמונות של החשודים בירי. בדיון עלה עוד כי החתן וזוגתו היו אמורים לטוס לירח דבש בתאילנד.

   

  ירי בשגב שלום

  ירי בשגב שלום

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  השופט פס ציין כי לפי החומר הסודי שהוגש בפניו, המשטרה מודעת לזהותם של חלק מהיורים. הוא קבע עוד בהחלטתו כי "בתיק החקירה מצויה גם עדות אביו של החשוד אשר מסר כי עוד באירוע החתונה התקשר למפקד נקודת המשטרה בשגב שלום על מנת לדווח לו על הירי ועל רצונו כי תישלח למקום ניידת משטרה, שכן אין דעתו נוחה מביצוע ירי בחתונות ובפרט לא בחתונתו של בנו, אולם לא היה מענה ממפקד הנקודה".

   

  השופט הוסיף בנוגע לאביו של החתן כי "עוד הוא מסר כי לאחר מכן, בשעה מאוחרת יותר, חזר אליו בטלפון מפקד הנקודה והוא (האב. א"ק) מסר לו כי רצה לדווח לו על אירועי הירי אולם משאלו הסתיימו אין עוד צורך בטיפול. עוד מסר (האב. א"ק) בחקירתו כי למחרת היום כאשר נודע לו בזמן אמת על אותה שיירה שבמהלכה התבצע הירי, הוא שלח מסרון למפקד נקודת המשטרה וביקש כי תישלח ניידת למקום".

   

  "הוא היה טרוד בחתונתו"

  לדברי השופט פס, "החשוד עצמו בגרסתו מסר כי אמנם שמע וראה את קולות הירי ואת חלק מהיורים אולם היה טרוד בחתונתו ולא התקשר למשטרה. כאשר הוצגו לו הסרטונים מסר כי אינו מזהה את היורה".

   

  בנוגע לתופעת הירי במהלך שמחות ציין השופט כי "אכן מדובר באירועים חמורים ביותר ובתופעה אשר קנתה לה אחיזה במחוז הדרום ועל רשויות האכיפה לעשות כל שלאל ידם על מנת למגר תופעה זו, במיוחד כאשר הנשק הרב הלא חוקי המצוי באזור גורם לא אחת לפגיעות בנפש ומשמש לסכסוכי חמולות וסכסוכים עבריינים".

   

  בסיכום דבריו תקף השופט את המשטרה וציין כי "יחד עם זאת, אני סבור כי במקרה זה מיהרה המשטרה לעצור את החשוד. על פי היגיון המשטרה, הרי שהיום אמורים היו להופיע באולמי העצורים כל האנשים אשר היו בחתונה וראו את הירי ולא דיווחו למשטרה. אין ספק שמבחינה טכנית יבשה של קריאת החוק, הרי שעל החשוד היה לדווח על אירועי הירי כפי שעל כל אחד שהיה בחתונה לעשות. יחד עם זאת, ספק בעיניי אם החשוד כחתן היה פנוי לעשות כן".

   

  מהמשטרה נמסר בתגובה כי הם לומדים את החלטת בית המשפט.


  פורסם לראשונה 23/04/2018 20:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "הירי בחתונה: החתן שוחרר לביתו, השופט תקף את המשטרה"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים