שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הרשעה על נשיקה לשוטרת וזיכוי משאר האישומים: הוכרע דינו של ניסו שחם
  מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה הואשם בשורת עבירות מין ובהפרת אמונים. בית המשפט הרשיע אותו במעשה מגונה אחד, אך זיכה מהשאר. "6 שנים של אישומים הזויים - וההר הוליד עכבר", אמר שחם שתקף בשיחה עם ynet את ראשי מח"ש: "איומים ונוראים". השופט ביקר את החקירה: "נפלו פגמים"

   

  הכרעת דינו של ניצב בדימוס ניסו שחם: השוטר הבכיר שנאשם בביצוע מעשים מגונים, הטרדה מינית והפרת אמונים - הורשע על-ידי בית משפט השלום בתל אביב בעבירה של מעשה מגונה כשמדובר בנשיקה לשוטרת. עם זאת, בית המשפט זיכה אותו משאר העבירות. השופט בני שגיא התייחס בהקראת הכרעת הדין לחקירה ואמר שגם התביעה הסכימה שנפלו בה פגמים. 

   

  "מסע של שש שנים וההר הוליד עכבר", אמר שחם לאחר הכרעת הדין. "זה לא סוף פסוק ונמשיך להילחם. בסוף הצדק ינצח. עברתי שש שנים של אישומים הזויים".

   

  בנוסף, אמר השופט שגיא: "חרף ניגוד העניינים החלטותיו בנוגע לשוטרות שעמן היה בקשר לגבי התפקוד היומיומי היו מוצדקות". שגיא המשיך למתוח ביקורת על התביעה: "התזה שלה אינה הולמת את הוראות החוק והנסיבות".

  ניסו שחם (צילום: מוטי קמחי)
  ניסו שחם בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

  עורך הדין בועז בן צור, שייצג את שחם יחד עם עורכי הדין דקלה סירקיס ועודד גזית, אמר לאחר הכרעת הדין: "זה הליך שהתחיל כתיק חמור של עבירות מין והסתיים בזיכוי מהדהד". בן צור ציין כי בכוונת שחם לבקש בשלב הטיעונים לעונש אי-הרשעה. "בית המשפט העיר על כך שהחקירה הייתה חוצת גבולות. לא ייתכן שהליך חקירה ייערך כמסע ציד. שוטרות שאמרו שאין שום טענה אין רבע טענה נחקרות בצורה בוטה, משפילה תוך כדי איומים נרחבים. הופקו לקחים במח"ש כיצד צריך לחקור, אבל זה מאוחר מדי", הוסיף עורך הדין.

   

  מנכ"לית איגוד מרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית, אורית סוליציאנו, אמרה: "ניסו שחם אשם. אסור להתבלבל. הוא הודה שקיים יחסי מין עם 8 שוטרות זוטרות הכפופות לו והתנהלות זו היא מעוותת, פסולה, סדרתית ונצלנית. שחם הגיע יום יום למקום העבודה שלו, שבו אמור היה לדאוג לביטחון הציבור ובמקום זאת הפך את מקום העבודה למגרש משחקים לסיפוק תאוותיו".

   

  שחם, מפקד מחוז ירושלים לשעבר במשטרה, סירב להסדר טיעון, שבמסגרתו אמור היה להודות בהפרת אמונים בלבד. החקירה בעניינו נפתחה במח"ש ב-2012. הוא הושעה מתפקידו במשטרה עד שהוגש נגדו באוקטובר 2013 כתב אישום בגין שני מעשים מגונים, הטרדה מינית וחמישה סעיפי אישום בגין הפרת אמונים.  

   

  לפי מח"ש, שחם ניצל את תפקידו כמפקד בכיר וקיים יחסים אסורים עם כמה מפקודותיו. באוקטובר 2013 הוא פוטר משורות המשטרה בעקבות כתב האישום החמור שהוגש נגדו.

  ניסו שחם וחגי דותן (צילום: מוטי קמחי)
  ניסו שחם עם ניצב בדימוס חגי דותן(צילום: מוטי קמחי)

  אחרי ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום אמר שחם כי "כדי להתרכז בהגנה על שמי הטוב ובהוכחת חפותי וכדי לעשות זאת בצורה מלאה איני יכול להישאר במשטרה, ולכן ביקשתי כבר בעבר לפרוש מהארגון". 

   

  ל-ynet אמר שחם כי הוא חש "הקלה גדולה, אבל זה לא סופי, אני בהחלט מרוצה, הצדק ברובו יצא לאור וצריך לדעת לתת פייט". על הוויתור על הסדר הטיעון אמר: "אני ממש לא מתחרט, אין בי שום חרטה. אגב גם בסנריו בו הייתי מורשע בכל, וזה היה מעציב אותי נורא, אבל לא הייתי מתחרט על ההחלטה שלי. אין פה אמת שלי. מי שחף מפשע ולא נלחם, הוא טיפש".

   

  לדבריו, "המשטרה היא משטרה נפלאה, היה בה מפכ"ל שהוביל את הקו הזה וברח". בהתייחס לאנשי מח"ש העיר: הם "איומים ונוראים". 

   

  עו"ד רונן יצחק מהמחלקה לחקירות שוטרים בפרקליטות המדינה, מסר: "בית המשפט הרשיע את שחם בעבירת מעשה מגונה בשוטרת זוטרה תוך שהדגיש את פער התפקידים והדרגות ואת חומרת מעשיו של מפקד בכיר ונערץ הבוחר לנשק שוטרת צעירה הזקוקה לעזרתו".

   

  לדבריו, על העובדות אין מחלוקת, ולפיהן "במהלך שירותו כקצין בכיר במשטרת ישראל יצר קשרים אינטימיים, בעלי אופי מיני עם שוטרות צעירות, על פי רוב בדרגות נמוכות, בתפקידים זוטרים ובפער גילאים משמעותי ממנו, שהיו כפופות אליו. למרות קשרים אלה לא נמנע שחם מקבלת החלטות בעניינן".

   

  לכן, לדבריו, מח"ש סברה כי מדובר בעבירות של מרמה, הפרת אמונים, מעשים מגונים והטרדה מינית, בפרשה בה מעורבות שמונה שוטרות. "הפרקליטות תלמד את הכרעת הדין ותשקול צעדיה בהתאם".

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים