שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  קו הרכבת לכרמיאל: הצלחה לצד איחורים וביטולים מתסכלים
  קו הרכבת החדש יחסית בין כרמיאל לתל אביב נחשב כמוצלח מאז הושק, אלא שאיחורים וביטולים תכופים מתסכלים את הנוסעים הקבועים. הרכבת: "לעיתים נרשמים עיכובים מסוימים"

  לפחות שבע פעמים בחודשיים האחרונים נאלצה עינב הדרי מכרמיאל העובדת בתל אביב, לבטל את פגישותיה או לשנות את סדר יומה. הסיבה: ביטולים ואיחורים של הרכבת בקו כרמיאל-תל אביב. בהנהלת הרכבת אמנם אומרים כי מדובר בקו השני במידת הדיוק, אך עבור אלפי הנוסעים המעוכבים בכל תקלה בקו הנתון הזה אינו מהווה נחמה.

   

  רכבת ישראל - איחורים ועיכובים בקו לכרמיאל (צילום: ניצן רון) (צילום: ניצן רון)
  רכבת ישראל - איחורים ועיכובים בקו לכרמיאל(צילום: ניצן רון)

   

   

  לדברי הרכבת, מבחינת מספר הנוסעים הקו לכרמיאל הוא סיפור הצלחה. הקו החל לפעול בספטמבר 2017 ובחצי השנה הראשונה שירת יותר ממיליון נוסעים. נתון מרשים עוד יותר הוא המשך הצמיחה במספר הנוסעים לאחר סיום תקופת נסיעת החינם שנמשכה שלושה חודשים. אלא שבמקרים רבים - חלקם כך מסתבר עקב חיווי על תקלות במנהרות הרכבת בגילון - ישנם עיכובים בזמני היציאה וההגעה ואף היטולים של רכבות בקו.

   

   

  לדברי הדרי, לפחות בשבעה מקרים בחודשיים האחרונים נתקלה היא עצמה באיחורים משמעותיים וביטולי רכבות על כל המשתמע מכך.

   

   

  25.2.18 - הרכבת של 7:00 מכרמיאל לתל אביב נתקעה למשך שעה עקב "תקלת איתות"

   

  7.3.18 - הרכבת של 7:00 מכרמיאל לתל אביב התעכבה במשך חצי שעה מבלי שהוסבר לנוסעים מדוע

   

  18.3.18 - הרכבת של 6:00 מכרמיאל לתל אביב התעכבה במשך שעה מבלי שהוסבר לנוסעים מדוע

   

  21.3.18 - הרכבת של 17:00 מתל אביב לכרמיאל התעכבה 20 דקות מבלי שהוסבר לנוסעים דבר

   

  10.4.18 - הרכבת של 17:00 לכרמיאל מתל אביב התבטלה. הנוסעים התבקשו לעלות על רכבת לנהריה ולהחליף בקרית מוצקים לרכבת פרברית לכרמיאל, אלא שאז גילו כי גם הרכבת הפרברית לכרמיאל התבטלה. הנוסעים עלו שוב על רכבת לעכו ומשם המשיכו במוניות. בסך הכל עיכוב של שעתיים.

   

  16.4.18 - הרכבת של 6:00 לתל אביב מכרמיאל התבטלה עקב תקלה ברמזור באחיהוד. עיכוב של מעל שעה

   

  24.4.18 - אירוע דריסה בעתלית גרם לביטול הרכבת של 6:00 מכרמיאל לתל אביב. עיכוב של שעה

   

   

  "כשהתחלתי לעבוד במרכז לקחתי בחשבון שזמן ההגעה שלי לעבודה תלוי ברכבת", אומרת הדרי. "אי אפשר להתחרות בנוחות של הרכבת כשהיא מגיעה ויוצאת בזמן. זה חוסך הרבה זמן והמון פקקים וזה מעולה. אבל כשיש עיכוב ברכבת כל לוח הזמנים שלי משתבש. חוויתי בחודשיים האחרונים עיכובים רבים. בשלושה מקרים הרכבת פשוט התבטלה לי ונשארתי חסרת אונים. בהרבה מקרים נאלצתי למצוא דרכים אחרות להגיע ליעד. בחלק מהפעמים גם בנהיגה ברכב הפרטי. מלבד אי הנוחות, במצב כזה, גם הרב-קו שרכשתי על-מנת שיחסוך לי כסף - לא משתלם".

   

   

  מרכבת ישראל נמסר בתגובה כי "לעיתים נרשמים עיכובים מסוימים בקו כתוצאה מתקלה טכנית, נסיבות שאינן תלויות ברכבת או עיכוב נצבר של הרכבות המגיעות מדרום. אנו מתנצלים בפני נוסעינו ומזכירים במקרה של עיכוב של חצי שעה ומעלה, הם זכאים לפיצוי בצורת כרטיס נסיעה חינם בקו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים