שתף קטע נבחר

האב חיפש את נריה - ומצא אותו ברכב הלוהט

ביישוב החרדי רכסים מבכים את מותו של נריה טייאר, פעוט בן שנתיים שנשכח במשך חמש שעות ברכב של אביו. גופת הפעוט שוחררה לקבורה אחרי שחקירת המשטרה העלתה כי אין חשש שמדובר במעשה פלילי מכוון

 

 

הטרגדיה בצפון: אחרי קרוב לשעתיים וחצי סיימה המשטרה לחקור את נסיבות מותו של הפעוט נריה טייאר, בן שנתיים מהיישוב רכסים, שנשכח הבוקר (יום ג') במשך חמש שעות ברכב ששייך לאביו. לאחר שהתברר מעבר לכל ספק כי לא מדובר באירוע על רקע פלילי, שחררה המשטרה את גופת הפעוט לקבורה - והשיבה לאב את מפתחות הרכב.

 

במשטרה אף לא ביקשו לנתח את גופת הפעוט, אך אמרו כי החקירה תימשך. בינתיים הגיעו קרובים המומים לבית המשפחה, כשבסמוך אליו רכב הטויוטה שבו נשכח הפעוט.

 

האב ישי אמור היה להוריד את נריה בשעת בוקר בגן, אך שכח לעשות זאת - ונסע לכולל שבו הוא לומד. בתו, בת 12, הגיעה בצהריים לאסוף את נריה מהגן וגילתה כי הוא לא כלל לא הגיע לשם. היא עדכנה את האב שפתח בחיפושים ומצא את הפעוט ברכב הנעול והלוהט.

זירת האירוע ברכסים (צילום: גיל נחושתן)
הרכב שבו נשכח הפעוט(צילום: גיל נחושתן)

אליהו מינץ, שכן ומתנדב בעמותת "ידידים", סיפר: "הגעתי למקום אחרי שקיבלתי קריאה על כך שילד נתקע בתוך רכב וצריך לחלץ אותו ושהוא מחוסר הכרה. כשהגעתי למקום ראיתי שכבר הוציאו אותו מהרכב. הילדה צעקה לשכנים שיזמינו כוחות".

 

ביישוב החרדי מתגוררים מתנדבים רבים בארגון "איחוד הצלה". נפתלי רוטנברג, "קמב"צ" הארגון, אמר: "קיבלנו קריאה ממוקד 'איחוד הצלה' על ילד מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה. מתנדבים שהגיעו למקום תוך רגעים ספורים התחילו בפעולות החייאה לנסות להציל את חייו. כעת צוותים של ארגון חוסן, זק"א, ועובדים סוציאליים מהמועצה המקומית רכסים מטפלים במשפחה".

 

ניר קזדו, חובש מד"א, סיפר כי הפעוט נמצא בתוך הבית, ללא רוח חיים, דופק או נשימה. "התחלנו לבצע בו פעולות החייאה אך לצערי נאלצנו לקבוע את מותו, ככל הנראה עקב מכת חום".

 

מנכ"לית המועצה לשלום הילד עו"ד ורד וינדמן, אמרה בעקבות המקרה הטראגי: "חייבים לעצור את מקרי המוות הנוראיים והמיותרים של ילדים בתוך רכבים בוערים. על המדינה וגם על ההורים מוטלת האחריות לעשות כל שניתן כדי למנוע השנות מקרים כאלה".

 

אורלי סילבינגר מנכ"לית ארגון בטרם לבטיחות ילדים, הוסיפה: "לא חלפו ארבעה חודשים מתחילת השנה וכבר אנו מונים שלושה מקרי מוות שניתן היה למנוע. שכחה ברכב זאת טרגדיה נוראית וחשוב מאוד לזכור כי האירוע הזה עלול לקרות לכל אחד מאיתנו. אנו קוראים לציבור ההורים, בייחוד עכשיו עם עליית הטמפרטורות, להבין כי חייבים לנקוט אמצעי בטיחות על מנת למנוע את המקרה הבא". על-פי נתוני הארגון, מ-2008 מתו 30 ילדים שנכחו ברכב.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל נחושתן
הרכב שבו הושאר הפעוט
צילום: גיל נחושתן
מומלצים