שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  כוכב "האחיות המוצלחות שלי": "נפגעתי בשביל מידד"

  שלומי אברהם, שמגלם את מידד - השותף הנאיבי של נטלי שמתעקש לשנות את העולם - עדיין מנסה להתרגל לחשיפה הגדולה שזכה לה. בריאיון ראשון ("עד עכשיו סירבתי") הוא מספר על "הבום הגדול מהעונה הראשונה", על כך שבניגוד לדמותו האהובה הוא בכלל דוגל באסקפיזם ונמנע מחדשות, וגם על הפרק שהוקדש רק לו: "ראיתי כמה זה נוגע, כמה אפשר להזדהות"

  את אחת הדמויות המסקרנות, המשעשעות והמוזרות בטלוויזיה בתקופה האחרונה מגלם שחקן בשם שלומי אברהם. שמו אולי לא יגיד לכם הרבה – אבל אם נציג אותו בשם מידד, שותפה של נטלי (נלי תגר) בסדרה "האחיות המוצלחות שלי" שמשודרת ב-yes, סביר שכבר תזהו במי מדובר. 
   

   

  עבור אברהם בן ה-35, מדובר בתפקיד ראשון משמעותי בטלוויזיה, וכיאה לכך הוא גם מנסה לעכל את החשיפה שנחתה עליו כמו רעם ביום בהיר. "הבום הגדול היה בעונה הראשונה", הוא מספר בריאיון הראשון שלו אי פעם. "אנשים ביקשו לעצור ולהצטלם איתי וזה היה נחמד. משהו לא שגרתי. אבל אני די אמביוולנטי בכל מה שקשור לחשיפה".

   

  "כיף לי לקבל תגובות אבל נניח עד עכשיו הייתה הזדמנות אחת לריאיון וסירבתי", הוא מסביר. "אני לא כל כך אוהב להתראיין ואני מפחד שאגיד דברים שהם לא במקום. בנוגע לחשיפה, אפשר לומר שאני לפעמים מנהל מאבק עצמי בין הרצון לאנונימיות שאני רגיל אליה ורוצה אותה לבין המקצוע שבחרתי בו".

   

  מתוך
  (צילום: באדיבות yes)
  האחיות המוצלחות שלי 2 (צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)
  (צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)

  במקור הוא מפתח תקווה, אבל בשנים האחרונות מתגורר אברהם בדירת רווקים תל אביבית. זוגיות הוא רוצה, אבל "לא מחפש. או שאולי כן. אפשר להגיד שרוצה אבל לא מחפש". לפני יותר מעשר שנים סיים את לימודי המשחק שלו. "בשנתיים הראשונות לא הייתה לי עבודה בתור שחקן, אז מכרתי פופקורן בקולנוע לב", הוא אומר.

   

  אילו מחשבות עוברות בימים הפחות טובים האלה?

  "אני לא קורא להם ימים פחות טובים, הם היו לא רעים, לכל דבר יש את הזמן שלו. היום אני מתפרנס רק ממשחק".

   

   

  מתוך
  (צילום: באדיבות yes)

  מתוך
  (צילום: באדיבות yes)
   

  התפקיד המשמעותי הראשון שלו היה בסרט הקולנוע "ביקור התזמורת", אבל גם הוא, מצליח ככל שיהיה, לא הביא את אברהם לקדמת הבמה כמו הדמות של מידד – הצעיר השאפתני והנאיבי שרוצה לשנות את העולם ב"האחיות המוצלחות שלי".

   

  אילו קווי דמיון יש בינך לבין מידד?

  "אני אגיד לך דווקא מה השוני: אני חושב שהשוני הגדול ביני לבין מידד זה שאני עצמי אסקפיסט, ומידד הכי רחוק מזה. אני מאוד מעריץ אנשים שעושים ופועלים אבל אני רחוק מזה. אני לא פועל הרבה, אני לא יוזם. הייתי רוצה למצוא את האיזון ביני לבין מידד".

   

  אמרת שאתה אסקפיסט, איך זה בא לידי ביטוי?

  "אני די נמנע לקרוא חדשות. אני די שקוע בבועה, רואה המון טלוויזיה וסרטים. בעולם שקורים בו כל כך הרבה דברים, ובמדינה כמו שלנו, זה לא מובן מאליו להיות אסקפיסט. קשה לי להסביר למה אני כזה, אבל זה מה שעושה לי טוב״".

  האחיות המוצלחות שלי 2 (צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)
  (צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)
  מתוך
  (צילום: באדיבות yes)

  בניגוד לעונה הראשונה שבה לאברהם היה תפקיד משני בלבד בסדרה, בעונה השנייה ששודרה ב-yes הוא קיבל תפקיד מרכזי יותר ואף הוקדש לו פרק שלם. בפרק, מידד נקרא למילואים בזמן מלחמה ומתנדב להישאר עוד יום אחד, ושם חבריו לצבא לא מזעיקים עבורו עזרה בזמן שהוא תקוע שעות ארוכות בשטח האויב. "נפגעתי בשביל מידד", אומר אברהם בגילוי לב, "הוא רוצה כל כך לשנות את העולם ולעשות טוב לכולם, אבל אף אחד לא ראה אותו, לא שמו לב אליו, הוא היה ממש שקוף".

   

  מה חשבת על הפרק?

  "אני לא יודע מה בדיוק הפרק מנסה לומר, אני יכול להגיד לך שכשצילמנו אותו לא ניסיתי להבין מה הוא מנסה לומר. אבל אני חושב שרק עכשיו אחרי שהוא שודר אני רואה כמה זה נוגע, וכמה אנשים יכולים להזדהות עם זה, והחוויה שהייתה שבצבא, אנשים שרוצים שינוי ומגיעים לדרך ללא מוצא. בסוף כל אחד לוקח את המסר שלו מהפרק הזה. זה פרק חשוב".

   

  איך הייתה החוויה האישית שלך מסט הצילומים, העבודה עם הבמאי גורי אלפי?

  "הסט היה מושלם, לדעתי גם גורי אלפי אמר את זה, זה היה צוות מיוחד, שלא כל פעם אתה נופל על דבר כזה. היה תענוג לבוא ולצלם כל יום. זה נורא כיף עם גורי, הכרתי אותו לפני הסדרה מהצגה יחד בקאמרי. וזאת הייתה חוויה גדולה".

   

  האחיות המוצלחות שלי 2 (צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)
  (צילום: אוהד רומנו, באדיבות yes)
   


  פורסם לראשונה 25/04/2018 11:06

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: באדיבות yes
  שלומי אברהם בתפקיד מידד
  צילום: באדיבות yes
  לאתר ההטבות
  מומלצים