שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  המתרגל מאוניברסיטת ת"א יואשם באונס בכפוף לשימוע
  משה אשר חשוד שאנס בביתו עובדת אחרת באוניברסיטה. כעת מתכוונים בפרקליטות להעמידו לדין. עורכת דינו ביקשה שלא להגיב

   


  הפגנה נגד הטרדות מיניות באוניברסיטת ת"א (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  הפגנה נגד הטרדות מיניות באוניברסיטת ת"א(צילום: מוטי קמחי)

  משה אשר, מתרגל באוניברסיטת תל אביב שחשוד באונס ובביצוע מעשים מגונים בעובדת האוניברסיטה, קיבל הודעה כי נשקלת העמדתו לדין בכפוף לשימוע. כך מסרה הערב (יום ד') פרקליטות מחוז תל אביב.

   

  אשר הוזמן להשמיע את טענותיו בהליך שימוע שיתקיים בפרקליטות המחוז. לאחר השימוע יוחלט האם להגיש נגדו כתב אישום. עורכת דינו ביקשה שלא להגיב.

   

  הפרשה החלה כאשר צעירה שעבדה באוניברסיטה התלוננה כי אשר אנס אותה באוגוסט האחרון. היא דיווחה כי בין השניים היו קשרי ידידות אפלטונית. לטענתה היא נרדמה אצלו בעת צפייה בסרט, והתעוררה כשביצע בה מעשה אונס. היא סיפרה כי הדפה אותו.

   

  הצעירה התלוננה בפני נציבת הקבילות לענייני הטרדה מינית באוניברסיטת תל אביב על המעשה, וגם במשטרה. לאחר מכן, לדבריה, חששה מאוד להיתקל בו ברחבי האוניברסיטה וביקשה להרחיקו מיידית מהמוסד.

   

  בראיון ל"ידיעות אחרונות" בעבר אמרה עורכת דינו של אשר כי מדובר בתלונת שווא.

   

  בנובמבר 2017 חשפה יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, ח"כ שלי יחימוביץ' (המחנה הציוני), את שמו של אשר במהלך דיון בוועדה לביקורת המדינה, שעסק בטיפול הלקוי של המוסדות האקדמיים בהטרדות מיניות. לדברי יחימוביץ', "לא ייתכן שהסטודנטית נחשפה חשיפה מלאה, ואילו מי שתקף אותה ימשיך ליהנות מחסינות ואנונימיות. מוטב שהסטודנטיות שלומדות אצלו יידעו שמדובר בו".

   

  עורכת הדין רוני אלוני-סדובניק שמייצגת את המתלוננת מסרה בתגובה: "ביצוע אקט מיני באדם ישן מהווה אונס לכל דבר ועניין, קל וחומר כשמערכת היחסים בינה לחשוד מעולם לא הייתה מינית אלא ידידותית. החשוד הציג עצמו בפני מרשתי מראשית היכרותם האקדמית, כבעל העדפה מינית מגדרית שונה ועל כן חשה ביטחון ונינוחות בחברתו. מכאן התדהמה והפגיעה האנושה באמון בבני אדם שחוותה מרשתי בעקבות האונס.

   

  "מרשתי עברה בחייה הקצרים מסכת לא פשוטה אך הצליחה בכוחות נפש אדירים לרומם עצמה ממקום קורבני ותפסה שליטה בחייה, למדה, הצטיינה. ברגע אחד של אנוכיות בהמית, מוטט הפוגע וריסק את כל מה שניסתה לבנות בעמל. כידוע מרבית מקרי האונס מתבצעים בין אנשים המכירים זה את זו ובקרב קהילת הסטודנטים ברחבי העולם כולו מוכרת תופעה של אונס בין מכרים, תופעה קשה שחובה למגרה ולכל הפחות לנסות להקטינה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  הפגנה נגד הטרדות מיניות באוניברסיטה
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים