שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  8 נערות ונער נהרגו בשיטפון בדרום, חיפושים אחר נעדרת

  מסוקים צבאיים, מתנדבי משטרה ואנשי יחידת חילוץ ערבה חילצו נערות ונערים ממכינה קדם צבאית באזור המרכז שנקלעו לשיטפון בנחל צפית. תשעה מהם נספו, שניים נפגעו קל ו-13 חולצו ללא פגע. נערה נוספת עדיין נעדרת. מפקד המחוז: "הגיע זרם גדול של מים והחניכים נסחפו"

   

  אסון בדרום: תשעה בני נוער, בהם שמונה נערות ונער, נהרגו אחר הצהריים (יום ה') במהלך טיול בנחל צפית שבצפון הערבה. נערה נוספת נעדרת וחיפושים מתנהלים אחריה.

   

  מסוקים צבאיים, מתנדבי המשטרה ואנשי יחידת חילוץ ערבה פעלו לחילוץ נערים ממכינה קדם צבאית באזור המרכז שנקלעו לשיטפון. מתנדבי יחידת החילוץ ערבה של המשטרה איתרו את ההרוגים, ועוד שני נערים נפגעו קל. 11 משתתפים אחרים בטיול חולצו. שני הנפגעים קל פונו לבית החולים סורוקה בבאר שבע. ynet מעביר שידור ישיר מאזור האסון.

   

  "נכנסנו ממש לתוך הנחל לתפוס אנשים שנסחפו" | העדויות

  כולם בוכים". ההלם במכינה

   

  חלק מהנערים הצליחו לעלות למקומות גבוהים וממתינים לחילוץ. שלושה צוותים של יחידת 669 של חיל האוויר, בשלושה מסוקי יסעור, חילצו את הנפגעים מהנחל הגועש. כוח במסוק קרב אפאצ'י פעל במקום לאיתור הנעדרים. עם הנערים יצאו שני מדריכים וחובש שלא נפגעו.

   

  מפקד מחוז דרום במשטרה, ניצב מוטי כהן, אמר כי "מדובר באירוע מצער מאוד וקשה מאוד בנחל צפית. הגיע זרם גדול של מים והחניכים נסחפו. כוחות גדולים של משטרה ויחידות חילוץ שהגיעו למקום חילצו אותם. כרגע אנחנו במאמץ לסיים את החיפושים לפני החשכה. אני רוצה לנצל את ההזדמנות ולהזהיר: מדובר ביום גשום. יש צפי לגשם. אני מבקש שלא להיכנס להרפתקה זו או אחרת".

   

  • המשטרה פתחה מרכז מידע טלפוני למשפחות - 050-5073789

   

  מרכז המידע בבית החולים סורוקה בבאר שבע - 1255187*

   

  ניסיונות חילוץ הנערים בנגב    (צילום: רועי עידן)

  ניסיונות חילוץ הנערים בנגב    (צילום: רועי עידן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חיפושים נעדרים נחל צפית מד
  (דוברות מד"א)

  מפה נחל צפית ביחס לבאר שבע וים המלח ()
  מפת האזור

   

  נערים שחולצו מנחל צופית (צילום: חיים הורנשטיין)
  נערים שחולצו מנחל צפית(צילום: חיים הורנשטיין)

  החיפושים אחר הנערים:

  חיפושים נעדרים נחל צפית מד
  (דוברות מד"א)

  חיפושים נעדרים נחל צפית מד
  (דוברות מד"א)

   

  שיטפונות בערבה ובאילת    (צילום: מאיר אוחיון יעל קרדנל שגיא קליין )

  שיטפונות בערבה ובאילת    (צילום: מאיר אוחיון יעל קרדנל שגיא קליין )

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  צוותי כיבוי וחילוץ רבים מתחנת דימונה, באר שבע, ירוחם, בית שמש יחד עם יחידת הצוללנים של כבאות והצלה לישראל ויחידת חילוצים מיוחדים של שירותי כבאות מחוז דרום מסייעים בחיפושים אחר הנעדרים. בשלב זה ערוכים הכוחות לחלוצים במידת הצורך יחד עם סירות הצלה וציודים נלווים.

   

  המועצה האזורית תמר מבקשת מהציבור לא להגיע בסוף השבוע לאזור ים המלח והערבה בשל תנאי מזג האוויר הקשים והשיטפונות באזור. זה היום השני שבו לא מתקיימים לימודים בשל חסימות הכבישים ותנאי מזג האוויר. ראש המועצה, דב ליטבינוף: "אני קורא לציבור לשמור על ביטחונו ולא להגיע לשטח המועצה בסוף השבוע הקרוב. יחידת החילוץ ומחלקות המועצה פועלות בשטח. יש להתעדכן בפתיחת הצירים באמצעי התקשורת".

   

  דניאל ארז, שהיה באזור, סיפר: "היינו קילומטר לפני בנחל כשמהסוקים הגיעו. כשהתקדמנו הגענו למקום החילוץ. נתקענו שם בפקק איזה 40 דקות. קלטנו שמחפשים אנשים בכמה מוקדים, שני מסוקים של חיל האוויר. הייתה הצפה בכביש וכלי רכב לא יכלו לעבור, קילומטר אחרי זה היו צוותי החילוץ. אנחנו רוצים לתת פידבק לצוותי המחלצים שהצליחו לטפל במאורע ולעמוד ברוחות החזקות".

   

  חובש רפואת חירום במד"א, איתן שלמה, שפינה את שני הפצועים לבית החולים סורוקה, סיפר: "עוד כשהיינו בדרך למקום חלפנו על פני שלוליות גדולות וסחף על הכביש. בסיוע טרקטורים פינו לנו את הדרך. סמוך לכניסה לנחל חברנו עם כוחות מד"א שכבר היו במקום והעבירו אלינו נער ונערה כבני 17, הם היו בהכרה מלאה וסבלו מחבלות בגפיים, בפנים ובראש. הם סיפרו שלא הצליחו להימלט מהשיטפון ונסחפו בזרם הגדול וכשהגיעו מסוקי חיל האוויר הם חילצו אותם לכניסה לנחל הסמוך לכביש הערבה, תוך שהם נותנים להם טיפול רפואי. הם היו רטובים, הענקנו להם טיפול רפואי למניעת היפותרמיה וטיפלנו בפציעות ופינינו אותם תוך המשך טיפול רפואי לבית החולים סורוקה". לאחר מכן השתפר מצבם של השניים והוא מוגדר קל.

   

  הנשיא ריבלין: "שולחים חיבוק של שותפות" 

  נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס לפעולות ההצלה בדרום: "תפילותינו ומחשבותינו נתונות אל אחינו, ילדינו, יקירינו, הנתונים בצרה. אנו עוקבים בדריכות אחר העדכונים מן הדרום ושולחים אל המשפחות הדואגות חיבוק חם של שותפות. נחזק את ידי כוחות הביטחון וההצלה כולם, העושים במלאכת החילוץ, האיתור והטיפול הרפואי. אני מבקש מכם כולכם, אנא פעלו על פי הנחיות המשטרה וכוחות החילוץ והיו קשובים להם".

   

  ראש הממשלה בנימין נתניהו עוקב מקרוב אחר מאמצי החילוץ וההצלה שמנהלים כוחות הביטחון באסון השיטפון בדרום. ראש הממשלה שוחח בטלפון עם ראש אגף מבצעים אלוף ניצן אלון, וקיבל עדכון על הפעולות בשטח. נתניהו אמר: אני מחזק את כוחות הביטחון וההצלה שפועלים כעת להצלת חיים ואיתור הנעדרים באסון הכבד שהתרחש היום בנחל צפית. כולנו מתפללים לבשורות טובות יותר".

   

  יו"ר העבודה והמחנה הציוני אבי גבאי אמר: "אני עוקב בדריכות אחר הדיווחים וניסיונות החילוץ המגיעים מהערבה, ונושא תפילה לשלומם של הנערים והנערות ולאיתורם של אלו שעדיין נעדרים. אני בטוח שכוחות ההצלה המצוינים שיש לנו יעשו את המיטב כדי שזה יקרה. זו שעת אחדות בעם. שעה שבה אנחנו מחבקים את המשפחות ומאחלים החלמה לפצועים. לאור האירועים הוריתי להפסיק לאלתר את כל פעולות ההכנה ולבטל את הפגנת המחנה הציוני שתוכננה למוצאי שבת הקרובה בתל אביב".

   

  הגשמים התחדשו היום בצהריים בעוצמה בדרום - בעיקר באילת, בערבה וביישובי הנגב. בחלק מהאזורים בדרום, כמו אילת, אף ירד ברד. עיקר הגשם יורד ברמת הנגב ובדימונה. סחף שהתנקז על המסלול בשדה התעופה באילת גרם לסגירת השדה להמראות ונחיתות. מוקדם יותר כבר הופנתה אחת הטיסות לאילת לנמל עובדה בגלל הגשם הכבד.

   

  מזג אוויר הצפות אילת (צילום: מאיר אוחיון)
  הצפות באילת, היום(צילום: מאיר אוחיון)

  מזג אוויר חורף סערה עננים אילת (צילום: הגר אור רינגל)
  (צילום: הגר אור רינגל)

  מזג אוויר הצפות שיטפונות ב אילת (צילום: איציק כלפון)
  (צילום: איציק כלפון)

  מהמשטרה נמסר כי כביש 90 שנחסם במהלך היום נפתח לתנועה מאילת עד יהל (החסימה בסמר הוסרה). מסמר לצומת הערבה הכביש חסום לשני הכיוונים. כביש 40 מצומת ציחור עד מצפה רמון נסגר לשני הכיוונים.

   

  אתמול היה אחד הימים הסוערים ביותר בשנים האחרונות בחודש אפריל, והוא גבה את חייהם של נער מהדרום וצעירה פלסטינית. במהלך הלילה הורגשה רגיעה ביחס לאירועים הקיצוניים שנצפו אתמול - ברד, שיטפונות, הצפות וסופות ברקים.

   

  הגשמים צפויים להימשך גם הערב והלילה ומפעם לפעם ירדו גשמים מקומיים ברוב חלקי הארץ. מחברת "מטאו-טק" נמסר כי ייתכנו שברי ענן מקומיים. עדיין קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום.

   

  מחר (ו') יהיה מעונן חלקית עד מעונן ויירד גשם מקומי, בעיקר בפנים הארץ ודרומה. מידי פעם ייתכנו ממטרים מקומיים מלווים ברד, סופות רעמים ופרצי רוח. קיים חשש לשיטפונות בנחלי המזרח והדרום. הטמפרטורות יהיו רגילות לעונה.

   

   

   

  בהכנת הידיעה השתתף יואב זיתון
  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: כבאות והצלה נגב
  פעולות החילוץ בנחל
  צילום: כבאות והצלה נגב
  מומלצים