שתף קטע נבחר

שערורייה בגרמניה: פקיד אישר מעמד פליט לאלפים שאינם זכאים

הפסיקות בעניינם של 4,568 מבקשי מקלט ייבדקו מחדש בשל החשד שראש משרד ההגירה בעיר ברמן נתן להם מעמד של פליט אף שלא היו ראויים לו. ברקע: החשש הביטחוני והקושי לשלב את המוני המהגרים ששטפו את גרמניה מאז 2015

גרמניה הודיעה היום (ה') כי תבדוק מחדש את מעמדם של אלפי מבקשי מקלט שקיבלו מעמד של פליט, בעקבות חשד שפקיד אישר לאלפים מהגרים מעמד של פליט אף שלא עמדו בתנאים.

מהגרים בכניסה ללשכת ההגירה בברלין (צלום: רויטרס) (צלום: רויטרס)
מהגרים בכניסה ללשכת ההגירה בברלין(צלום: רויטרס)

יותר ממיליון מהגרים הגיעו לגרמניה מאז אמצע שנת 2015 – רובם ברחו ממלחמות במזרח התיכון ובצפון אפריקה. קליטתם של המוני המהגרים עוררה דאגה ללכידות החברתית בגרמניה ולביטחונה והביאה לגידול בתמיכה במפלגת הימין הקיצוני "אלטרנטיבה לגרמניה". בספטמבר האחרון היא אף הצליחה לזכות במושבים בפרלמנט הגרמני.

 

סגן שר הפנים הגרמני, סטפן מאייר, אמר היום לבונדסטג, הבית התחתון של הפרלמנט הגרמני, כי המשרד הפדרלי לענייני הגירה ופליטים יבחן מחדש את הפסיקות בעניינם של 4,568 מבקשי מקלט. מדובר בהחלטות שהתקבלו מ-1 בינואר 2013 עד 16 בינואר 2017.

הפגנת ימין בדרזדן נגד קליטת המהגרים המוסלמים (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הפגנת ימין בדרזדן נגד קליטת המהגרים המוסלמים(צילום: EPA)

מאייר הודיע כי אם יהיה בכך צורך התעודות שניתנו למהגרים יבוטלו – כל עוד הדבר יתאפשר מבחינה משפטית. מאייר הוא חבר מפלגת האיחוד הנוצרי-סוציאלי הבווארי – מפלגה הקרובה מאוד למפלגת הנוצרים הדמוקרטים של הקנצלרית אנגלה מרקל.

 

ביום שישי שעבר אמרה התביעה הגרמנית כי ראש שלוחת המשרד לענייני הגירה ופליטים בעיר ברמן שבצפון גרמניה חשוד כי נתן שלא כדין מעמד של פליטים לכ-1,200 בני אדם, רובם יזידים.

 

שר הפנים מאייר אמר כי כמה אנשים חשודים ששיתפו פעולה עם אותו פקיד בכיר. לדבריו בפרשה מעורבים גם שני משרדי עורכי דין שעבדו איתו. כל התיקים שבהם היו מעורבים משרדי עורכי הדין האלה ייבדקו מחדש.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צלום: AP
יותר מ-4,000 תיקים ייבדקו שוב
צלום: AP
מומלצים