שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  הדרך החכמה להתמודד עם הפתעות החיים

  ואז, פתאום, קורה הדבר הזה שקוראים לו "חיים". כל התכניות שלכם כבר לא תקפות ואתם חייבים להתמודד עם משבר לא צפוי וצריך סכום כסף זמין ומיידי

   

  בשיתוף ynet רכב חדש

   

  החיים אינם שחור ולבן. והם גם מלאי שינויים ובלתי צפויים, ככה זה: ילדים נולדים, עבודה משתנה, בני זוג מנהלים רומן, סדרי עדיפויות נכתבים מחדש. זוהי המציאות באופן כללי וזוהי המציאות של החיים בישראל באופן ספציפי. העניין הוא שכאן נוצרת בעיה: לישראלי יש בחייו שני נכסים גדולים ששווים הרבה כסף: במקום הראשון הבית ובמקום השני המכונית.

   

  עכשיו צריך רק אוטו (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
  עכשיו צריך רק אוטו(צילום: shutterstock)

   

  כאשר מתרחש שינוי משמעותי בחיים, למשל הולדת ילד במזל טוב, אז ברור שצריך לשנות את הבית אם הוא קטן מדי. זה תהליך שלוקח בדרך כלל שנה, שנתיים, אולי יותר בהתאם לנסיבות. לעומת זאת, מכונית היא נכס שאמור לפחות ברמת העיקרון להיות קל לשנותו, להמיר אותו בכסף נזיל או במכונית אחרת.

   

  אך במציאות זה לא תמיד קל: אם למשל צריך לפתע מכונית יותר גדולה, מרווחת, ואולי גם יותר בטיחותית. קל למכור את המכונית הקיימת? לא בדיוק: זה כרוך בלפרסם אותה, להתמקח ולהתווכח. לפעמים הקונה המתאים עלול לא לבוא בכלל, וזו כבר בעיה. שהרי הבחירה של מכונית חלומותיך לפני כמה שנים כבר לא ממש מעניינת את הציבור.

   

  אבל זה לא רק עניין של הקונה המתאים: אם המכונית חדישה, ממש ממש חדישה, אז היא שווה הרבה כסף (הון כלוא שלא תוכל לנצל), אבל זה גם אומר שמי שיקנה את המכונית לא ממש ירצה לשלם הרבה כסף - כי אחרי הכל הקונה יכול לרכוש כיום מכונית חדשה ולא לשלם עבורה הרבה. אז צריך להתווכח ורוב הסיכויים הם שנצטרך להוריד הרבה ממחיר המחירון. וזהו כבר הפסד כלכלי שמתרחש דווקא בנקודה שבה הוא הכי לא מתאים: בנקודת שינוי בחיים.

   

  לכן צריך לדעת כיצד להיערך בהתאם לתרחישים כאלה, מה עושים? חושבים קדימה. האם יש לנו ילדים בדרך? האם אנו יציבים בעבודה? ואולי יש לנו בדרך בשורות פיננסיות משמחות כמו מענק, מתנה או ירושה? בכל מקרה, עבור מי שמחזיק במכונית פרטית בבעלותו זו בעיה, כי לא רק שצריך למכור את המכונית, צריך גם למצוא מכונית אחרת במקומה - פתרון תחבורתי מיידי, לחכות למכונית החדשה, לסגור את כל העיניינים הכספיים. זה עלול להיות תהליך מפרך, אלא אם מדובר בליסינג פרטי תפעולי.

   

  הסיבה היא שבליסינג פרטי תפעולי ניתן להחליף את הרכב באמצע העסקה. אם נולד ילד וצריך רכב יותר גדול ומרווח. או לסירוגין אם רמת החיים משתפרת ואפשר להגשים חלום קטן על רכב כביש שטח, או אפילו אם רוצים סתם לגוון - בליסינג פרטי תפעולי זה אפשרי, צריך רק לשבת עם נציגי החברה ולעבור על מתווה התשלומים המקורי שסוכם. לאחר מכן יש לחשב מסלול מחדש - כלומר לבדוק היטב מחדש מהו גובה התשלום החודשי הרצוי, האם הוא מתאים לכיס שלנו והאם הוא עונה על הדרישות שלנו. ואז פשוט למסור את המפתחות של הרכב הקודם ולהמשיך לרכב חדש.

   

  ההשפעה על מתווה התשלומים, בהתנהלות חכמה ונכונה, לא תהיה משמעותית והלקוח ממשיך לדרכו עם מכונית חדשה אחרת שמתאימה הרבה יותר לסיטואציה החדשה, תהיה אשר תהיה. ובנוסף על כך, גם נושא התחזוקה חשוב וממשיך: בליסינג פרטי תפעולי הלקוח אינו נדרש לשלם עבור תחזוקת הרכב, וכמובן שמכיוון שבליסינג פרטי תפעולי יש הטבות וביטוח מוזל, ניתן גם להמשיך את מתווה הביטוח המשתלם. כך ניתן להגיע אל המעמד המלחיץ של שינוי מכונית בגלל שינוי נסיבות – ולצאת ממנו ללא כל חשש עם מכונית חדשה.

   

  הצעות לרכב חדש וליסינג

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים