שתף קטע נבחר

הרוג פלסטיני רביעי בעזה, צה"ל תקף מטרות חמאס

נער פלסטיני בן 15 שנפצע בעימותים ליד גדר הגבול מת הבוקר מפצעיו. אתמול דווח על שלושה הרוגים פלסטינים. אמש תקף חיל האוויר שש מטרות טרור של הכוח הימי של חמאס בעזה, וצה"ל הסביר: "זו תגובה על הניסיונות לחדור לישראל". צפו בתיעוד ההתפרעויות שפרסם הצבא

 

 

נער פלסטיני בן 15 שנפצע אתמול בעימותים ליד הגדר מת הבוקר (שבת) מפצעיו. בכך עלה לארבעה מספר ההרוגים הפלסטינים בעימותים בין צה"ל לפלסטינים בגבול עזה אתמול. בעקבות ההתפרעויות ליד הגדר תקף אמש חיל האוויר שש מטרות טרור של הכוח הימי של חמאס בעזה.

 

לפי דיווחי הפלסטינים, במהלך התקיפה שוגרו טילים לעבר שתי סירות שעגנו בנמל בעזה ולעבר מוצב חמאס בדיר אל בלח, דרומית לנמל. בצה"ל הסבירו כי התקיפות בוצעו בתגובה לניסיון חדירה נרחב לשטח ישראל שהתרחש במהלך הפרות הסדר אתמול בצהריים בגבול הרצועה.

 

צה"ל מסר אמש כי במהלך ההפגנות ליד הגדר אתמול ניסו מאות מתפרעים אלימים לפרוץ לשטח ישראל ולשרוף את גדר המערכת סמוך למעבר קרני. המתפרעים התקרבו לגדר, השליכו מטענים, רימוני יד ובקבוקי תבערה, יידו אבנים וניסו להצית את הגדר. לפי צה"ל הכוחות הגיבו על פי הנהלים ובלמו את ניסיון החדירה.

הפרות סדר התפרעויות גבול רצועת עזה פלסטינים צה
הפרות הסדר בגבול הרצועה(צילום:AFP)

הפרות סדר התפרעויות גבול רצועת עזה פלסטינים צה
(צילום:AFP)

הפרות סדר התפרעויות גבול רצועת עזה פלסטינים צה
(צילום:AP)

הפרות סדר התפרעויות גבול רצועת עזה פלסטינים צה
(צילום:EPA)

הפרות הסדר האלימות התרחשו אתמול מאז שעות הבוקר בחמישה מוקדים לאורך רצועת עזה. כעשרת אלפים פלסטינים ניסו לפגוע בתשתיות הביטחוניות, להבעיר צמיגים, לזרוק אבנים ולהעיף עפיפונים עם חפצים בוערים. כוחות צה"ל השתמשו באמצעים לפיזור הפגנות ובירי, ובצה"ל מסר כי הירי בוצע בהתאם להוראות הפתיחה באש.

 

גם הפעם, כמו בשבועיים האחרונים, הייתה היענות נמוכה של משתתפים בהפגנות ביחס לשבועות קודמים. מקורות בעזה מתחו ביקורת על הקריאה לצאת להפגנות בשעה מאוחרת, 15:00, ולדבריהם היא נועדה לתרץ את מספר המשתתפים הנמוך. הם טוענים למעשה שהמארגנים לא רצו שיהיה מספר מפגינים קטן בשעות הצהריים, אחרי התפילות, והעדיפו לדחות את ההפגנות לשעה מאוחרת יחסית, שבה מספר נמוך של מפגינים ייראה פחות מביך.


פורסם לראשונה 27/04/2018 22:43

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום:AFP
הפרות הסדר בגבול עזה
צילום:AFP
מומלצים