שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "תמיד תהיי אהבת נעוריי". פרידה מהרוגות השיטפון
  שני ריכזה מדריכי שבט בצופים, גלי התנדבה ב"כנפיים של קרמבו", צור היה מנהיג וניסה להציל את חבריו: הרוגות אסון השיטפון בדרום הובאו אתמול למנוחות, תשע נערות ונער שכל החיים היו לפניהם. אלה הפנים והשמות

  שבת ראשונה בלעדיהם: שבעה מתוך עשרת ההרוגים באסון השיטפון בנחל צפית הובאו אתמול למנוחת עולמים.

   

  הלווייתה של אלה אור    (צילום: אלי מנדלבאום)

  הלווייתה של אלה אור    (צילום: אלי מנדלבאום)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "היית פרח מיוחד"

  אלה אור, בת 18 ממעלה אדומים, הייתה תלמידה מצטיינת, דעתנית ומנהיגה. אמהּ שרית ספדה לה בהלוויה: "היית ילדה מיוחדת. לא הספקתי לראות אותך כשארגנת את התיק לטיול. התעכבתי קצת בבית הספר ובהתחלה לא הסכמתי שתחתמי בשמי על אישורי היציאה. שאלתי את המדריכה - איך מטיילים במזג אוויר כזה סוער? לא קיבלתי תשובות. הבטיחו לי שהכול יהיה בסדר ומאובטח. אבל שום דבר לא בסדר".

  אלה אור ז
  אלה אור ז"ל

  אביה איציק אמר כי עד ששמע את דבריהן של חברותיה בהלוויה לא הבין עד כמה היא מיוחדת. "זכינו בך לפיקדון של 18 שנים. את הפרחים המיוחדים הקדוש ברוך הוא קוטף מהר, ואת היית פרח מיוחד".

   

  "תמיד תהיי אהבת נעוריי"

  מאות משתתפים ליוו את יעל סדן ז"ל, תלמידת המכינה שהשתתפה בטיול, בדרכה האחרונה בבית ההלוויות שמגר בירושלים. קובי האב התקשה לדבר ולהיפרד ממנה: "היית אושר עילאי, אני פשוט לא מאמין, זה לא נתפס. מה לא עשיתי בשביל שתהיי מאושרת? אי אפשר להיפרד ממך. אני לא יכול להיפרד ממך".

   

  יעל סדן ז
  יעל סדן ז"ל

  בן הזוג של יעל, אסף, אמר בבכי: "בזכותך אני מי שאני היום. את תמיד תהיי אהבת נעוריי ואני לא אשכח אותך לעולם. אני מודה לך על הזכות שנתת לי לחיות במחיצתך שש שנים".

   

  הלוויתה של יעל סדן ז
  (צילום: יואב דודקביץ')

   

  מעין חיכתה להתחיל את המכינה

  יממה לפני שנספתה בשיטפון, מעין ברהום ז"ל מירושלים התלוצצה על מזג האוויר עם חבר שדרש בשלומה. "תני עדכון מדי פעם", כתב לה החבר ונענה: "ברור, אלא אם כן נסחפתי בשיטפונות. יכול להיות מצחיק". המחנך של מעין בתיכון בויאר סיפר כי הנערה ציפתה להתחיל את המכינה בקוצר רוח. "מעין חיכתה כל כך ללמוד, להכיר אנשים חדשים ממקומות ומגזרים שונים, לטייל ולהתפתח".

   

  מעין ברהום ז
  מעין ברהום ז"ל

  התכתבות בין מעין ברהום לידיד ()
  התכתבות בין מעין ברהום לידיד. בדיחה שהפכה למציאות מצמררת

  דרור סלע, חברה טובה של מעין, סיפרה: "היא מהאנשים שאי אפשר להיות עצובים לידם. אתמול ישבנו כאן כל השכבה וחברים ודיברנו והעלנו זיכרונות וכולם תיארו אותה כקרן אור וככה היא באמת, היא מאירה לנו את החיים ותמיד קורנת. היא הקרן שמש שלי ושל כל מי שהיא הספיקה לבוא איתו במגע".

   

  מדריכה מצטיינת

  אילן בר שלום ז"ל מראשון לציון הייתה ההרוגה האחרונה ששמה הותר לפרסום. גופתה לא נמצאה עם שאר הנספים - היא אותרה רק לאחר שעות ארוכות של חיפושים.

   

  אילן בר שלום ז
  אילן בר שלום ז"ל

  היא הייתה מדריכה מצטיינת במד"צים העירוניים, והייתה אמורה להתחיל ללמוד במכינה בתל אביב בשנה הבאה.

   

  ההורים התבשרו על מותה של עדי בחו"ל

  הוריה של עדי רענן ממושב מכמורת קיבלו את הבשורה המרה בזמן ששהו בחו"ל. סבה כתב בעמוד הפייסבוק שלו: "אסון כבד פקד אותנו ואנחנו עדיין מתקשים להפנים את הבשורה המרה. ההורים של נכדתנו הנהדרת עדי עושים את דרכם בחזרה לארץ".

  עדי רענן ז
  עדי רענן

  צוותי חינוך ופסיכולוגים של המועצה הגיעו לבית ספרה של עדי כדי לתמוך בתלמידים. עדי תובא למנוחות ביום ראשון בשעה 18:00.

   

  "ניסית להציל את החברים שלך"

  רק לפני שלושה שבועות כיכב צור אלפי ז"ל ממזכרת בתיה בהצגות של מגמת התיאטרון של תיכון רבין. ראש המועצה מאיר דהן סיפר ל-ynet: "צור היה ילד ערכי, הומניסט, חברותי, ששאף להיות מחנך".

   

  צור אלפי ז
  צור אלפי ז"ל

  הלווויתו של צור אלפי ז
  (צילום: יובל חן)

  סבתו פנינה ספדה לו אתמול: "שמעתי שניסית לעזור לחברים ולהציל אותם. זו הקרבה עצמית אצילית של מנהיג מלידה. זה מתאים לך. אהבת את כולם ואני מרגישה שהקרבת את עצמך".

     

  "גאוות המשפחה והמושב"

  רומי כהן ז"ל בת ה-17 ממושב מאור שבמנשה בלטה בכל תחביביה. "הריקוד היה מאוד חשוב לה. היא השתתפה במשלחות של יהודים וערבים לארצות הברית והייתה פעילה במועצת התלמידים", סיפרה חברת המשפחה אמנדה פיין.

   

  רומי כהן ז
  רומי כהן ז"ל(באדיבות המשפחה)

  רומי הספיקה לעדכן את אמהּ על שינוי מסלול הטיול. "מאמא אל תדאגי, הכול בסדר. אני בסדר, חם לנו ויבש לנו". כשאביה של רומי הבין את גודל האסון, הוא נסע דרומה. יותר משעתיים אחרי הדיווחים הראשוניים - קיבל את המסרון הראשון שבו נכתב כי הקבוצה נקלעה לבעיה. "יש פה אסון בקנה מידה גדול. נבקש תשובות אחרי שנקום מהשבעה".

   

  "אגם תמיד חיפשה את הטוב"

  חבריה של אגם לוי ז"ל התכנסו אתמול בבית הנוער של מושב חרות ומיררו בבכי. חברותיה סיפרו על תלמידה מצטיינת שאהבה את לימודי הפיזיקה ואת ארץ ישראל. לוי ז"ל הייתה פעילה בתנועת "בני המושבים" ותמיד סייעה לכל מי שנזקק.

   

  אגם לוי ז
  אגם לוי ז"ל( )

  "היא תמיד חיפשה את הטוב. זו אבידה גדולה לכולנו", סיפרה בבכי אחת מחברותיה. חבר נוסף, אסף, היה אמור לצאת גם הוא לטיול אך בגלל מבחן באנגלית החליט לוותר. מורתה, איילת יגר, סיפרה: "לאגם היה לב רחב עם מקום לכולם. את טוב לבה היא הקרינה כלפי חוץ".

   

  "לא יכולים לחשוב להמשיך בלעדיה"

  גלי בללי, בת 18 מגבעתיים, תלמידת י"ב בתיכון שמעון בן צבי בעיר, התכוונה לצאת למכינה לפני הצבא כדי לשרת שירות משמעותי ולתרום לחברה. חבריה לספסל הלימודים ולתנועת "כנפיים של קרבו", שבה ניהלה את הסניף המקומי במשך שנתיים, התכנסו כדי להיפרד ממנה. 

  גלי בללי ז
  גלי בללי ז"ל( )

  בללי קיבלה לאחרונה את "פרס אלעד ריבן" על הצטיינות חברתית. מנהלת בית הספר שלה הוסיפה: "אפשר להגיד על גלי רק דברים טובים. היא ילדה מאוד מיוחדת והייתה מלאה כולה בנתינה. היא קיבלה לאחרונה את 'פרס אלעד ריבן' על הצטיינות בפעילות חברתית ופעילותה ב'כנפיים של קרמבו'. אנחנו לא יכולים לחשוב להמשיך בלעדיה. אני לא יודעת איך לעשות את זה. למדתי בחיים איך לעשות טוב לתלמידים ולהוביל אותם הלאה, ועכשיו צריכים ללמוד לעכל את זה וזה מאוד קשה לנו".

   

  מ"כנפיים של קרמבו" נמסר: "גלי הייתה ממובילי סניף גבעתיים וחלק בלתי נפרד מהתנועה. אנו משתתפים בכאבה הגדול של משפחת בללי ומחבקים אותם".

   

  שני הייתה פעילה בצופים במועצת הנוער

  שני שמיר, בת 18 משוהם, היא בת למשפחה ותיקה ביישוב, ולמדה בתיכון המקומי. שני הייתה רכזת מדריכים בשבט הצופים עמית וכיהנה גם במועצת הנוער היישובית. יעל אמה היא אשת חינוך, אביה אריק היה טייס בחיל האוויר וכיום הוא איש עסקים. היא הבת האמצעית מבין ארבעה אחים.

  שני שמיר ז
  שני שמיר ז"ל(באדיבות המשפחה)

  עדיין לא ברור מדוע יצאה הקבוצה לטיול בערבה אף שהתחזית הצביעה על שיטפונות באזור. אתמול נמדדו באזור 32 מ"מ גשם. המשטרה פתחה בחקירה לבירור נסיבות האסון ועצרה שני אנשי צוות מהמכינה בחשד לגרימת מוות ברשלנות. אשת צוות שלישית שוחררה למעצר בית.

   

  מפקד מחוז הדרום, ניצב מוטי כהן, מינה את ניצב-משנה יוסי תורג'מן (קצין אח"מ דרום) לראש צוות חקירת האסון. במקביל לאיסוף ממצאים יבדקו במשטרה האם היה צורך ברישיון לטיול ומי אישר אותו.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה ""תמיד תהיי אהבת נעוריי". פרידה מהרוגות השיטפון"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים