שתף קטע נבחר

מת אלפי, הפעוט הבריטי שריגש את העולם

הוריו של אלפי, שסבל ממחלת מוח ניוונית, נלחמו חודשים כדי שבית המשפט יחייב את הרופאים להמשיך לתת לו טיפול מאריך חיים. בקשתם נדחתה שוב ושוב, ובתחילת השבוע הופסק הטיפול. הלילה הלך לעולמו, והאב טום כתב: "הגלדיאטור שלי הניח את המגן וקיבל כנפיים"

אלפי אוונס, הפעוט הבריטי החולה שהוריו ניהלו קרב משפטי כדי שהרופאים ימשיכו לתת לו טיפול מאריך חיים ואף זכו לתמיכת האפיפיור פרנסיסקוס, הלך הבוקר (שבת) לעולמו. בעוד חודש היה אמור לחגוג יום הולדת שנתיים.

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: AFP PHOTO / ACTION4ALFIE)
אלפי במיטתו בבית החולים. "הלב שלנו נשבר"(צילום: AFP PHOTO / ACTION4ALFIE)

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: רויטרס)
מדליקים נרות לאלפי בוורשה, פולין(צילום: רויטרס)
הוריו של אלפי, קייט וטום אוונס, הודיעו על מותו ומסרו כי הם שבורי לב. אלפי, שסבל ממחלת מוח ניוונית קשה, מת חמישה ימים אחרי שהרופאים חדלו לתת לו טיפול מאריך חיים.

 

אלפי היה מאושפז בבית חולים בליברפול, והרופאים אמרו כי אין טעם להמשיך בטיפול הנוכחי וכי במקום זאת יש להניח לו ללכת לעולמו. הוריו נלחמו במשך חודשים בניסיון לשכנע את השופטים שיאפשרו להם להעביר את אלפי לבית חולים לילדים בוותיקן כדי להמשיך בטיפול שיאריך את חייו.

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: AFP)
האב טום. "מודה לרופאים על הטיפול המקצועי"(צילום: AFP)
 

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: Alfies Army Official via AP)
אלפי בזרועות אמו קייט(צילום: Alfies Army Official via AP)

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: EPA)
"הצילו את אלפי". תומכיהם של ההורים מפגינים(צילום: EPA)

האפיפיור וארגונים נוצריים תמכו בהורים, ומצבו של אלפי עורר עניין עולמי. בעקבות שורת פסיקות של בתי משפט, שצידדו ברופאים והורו לחדול ממתן טיפול מאריך חיים לאלפי, הפסיק ביום שני השבוע בית החולים לתת לו טיפול שכזה.

 

"הגלדיאטור שלי הניח את המגן שלו וקיבל כנפיים בשעה 2:30 לפנות בוקר", כתב הלילה האב טום אוונס בפייסבוק. הוא צירף לפוסט אימוג'י של לב שבור ופרצוף בוכה.

 

בימים האחרונים פחתה המתיחות בין ההורים לבית החולים. טום אוונס, בן 21, הבטיח לשתף פעולה עם הרופאים כדי להקל על בנו ולכבד אותו.

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: EPA)
תפילה המונית למען אלפי בוותיקן(צילום: EPA)

בריטניה פעוט אלפי אוונס מאבק משפטי מת הלך לעולמו (צילום: AP)
ליד בית החולים שבו הלך אלפי לעולמו(צילום: AP)

שלשום אמר האב מחוץ לבית החולים: "החיים שלנו עברו טלטלה בעקבות ההתמקדות הממושכת במצבו של אלפי". הוא הודה לצוות בית החולים על היושרה והמקצועיות שגילו במהלך תקופת אשפוזו של אלפי, שנמשכה יותר משנה. דבריו עמדו בניגוד מוחלט לדברים שאמר בעבר – אז האשים את הרופאים כי הם טועים בנוגע לעתיד הצפוי לאלפי ואיים להמשיך במאבק המשפטי.

 

מצבו של אלפי עורר עניין רב מחוץ לבריטניה, במיוחד במדינות קתוליות. איטליה אף העניקה לאלפי אזרחות והעמידה לרשות משפחתו מטוס צבאי כדי להעבירו לרומא אם בתי המשפט בבריטניה יאשרו זאת. גורמי ממשל בפולין ובאיטליה מתחו ביקורת מפורשת על בתי המשפט של בריטניה ועל מערכת הבריאות שלה בעקבות הפרשה. בליברפול עצמה נערכו הפגנות ליד בית החולים שבו אושפז הפעוט.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Alfies Army Official via AP
אלפי בזרועות אמו קייט
צילום: Alfies Army Official via AP
מומלצים