שתף קטע נבחר

החיפושים אחר נהג המשאית שנסחף: רחפן ישראלי פעל בירדן

בבוקר יתחדשו החיפושים אחר נהג המשאית איימן ג'אבר שנסחף בשיטפונות ומאז הוא נעדר. רחפן מישראל נכנס לירדן לסייע בחיפושים

 

 

 

החיפושים אחר נהג המשאית איימן ג'אבר (48) מטייבה שנסחף לפני כיומיים בשיטפונות באזור נחל צין ומאז הוא נעדר יתחדשו בבוקר (יום א'). קיים חשש שג'אבר נסחף לירדן, ובעקבות פנייה - אישרו השלטונות לישראל להכניס רחפן שחיפש שם אחר הנעדר.

איימן ג'אבר ()
איימן ג'אבר שנעדר בדרום

החיפושים אחר נהג המשאית נמשכים (צילום: דוברות המשטרה)
מסוק משטרתי מסייע בחיפושים(צילום: דוברות המשטרה)

 

 

כ-120 צעירים מטייבה, קלנסווה, רהט, חורה, ומקומות נוספים הגיעו אתמול לאזור הדרום והשתתפו בחיפושים. עדיין לא ברור אם בגדים שנמצאו שייכים לנעדר. בני משפחת הנעדר עדיין מקווים שיימצא בריא ושלם, אך ככל שנוקפות השעות - הסיכוי לכך הולך וקטן. אחמד ג'אבר, אחיו של הנעדר, אמר "אנחנו ממתינים לתוצאות החיפושים. מחכים שהאח יחזור לחיק המשפחה. לא יהיה לנו קל לחיות בלעדיו". הוא ביקש להודות לכל מי שמשתתף בחיפושים.

 

קרוב אחר אמר: "אשתו וארבעת ילדיו וכולנו מחכים שהוא יחזור אלינו בשלום. כל הזמן מתפללים שימצאו אותו בריא. מאז המקרה מצבנו מאוד קשה. הרבה באים אלינו לבית ושואלים על המצב אבל אין לנו מה להגיד".

 

ראש העיר טייבה, עו"ד שועאע מנצור מסארוה, אמר: "לבנו עם המשפחה ואנחנו ממשיכים להתפלל לחזרתו בריא ושלם. מרגע היוודע דבר היעדרותו של איימן בשיטפון אני נמצא בקשר עם כל הגורמים הרלוונטיים. המשפחה התעדכנה ממני בהתקדמות תוצאות החיפושים. צוותי העירייה המקצועיים נמצאים בקשר עם המשפחה ונותנים מענה מקצועי לכל סוגיה שתעלה. המשטרה הודיעה לי שקיימת סכנת מוקדים באזור השיטפון, הם עברו לשיטת חיפוש יותר מבוקרת. אני רוצה להודות לכל מי שסייע בחיפושים". 

מסוק נהג משאית נעדר שיטפון איימן ג'אבר מ  טייבה התהפכה ב נחל צין חיפושים מוקשים ()
סכנה מסחף מוקשים באזור החיפושים

מסוק נהג משאית נעדר שיטפון איימן ג'אבר מ  טייבה התהפכה ב נחל צין חיפושים מוקשים ()
חיפושים באזור מסוכן

מסוק נהג משאית נעדר שיטפון איימן ג'אבר מ  טייבה התהפכה ב נחל צין חיפושים מוקשים ()
מתנדבים הגיעו לסייע בחיפושים

מסוק נהג משאית נעדר שיטפון איימן ג'אבר מ  טייבה התהפכה ב נחל צין חיפושים מוקשים ()
 

הרוקח יאסר דסוקי תושב טייבה שהשתתף בחיפושים אמר: "לפנות בוקר יצאנו לאזור הדרום והשתתפנו בחיפושים במטרה למצוא אותו. אנחנו דואגים לעניין ומוכנים לעשות הכול כדי שבעזרת האל נחזור עם נהג המשאית. נמשיך לעזור עד הסוף". 

 

אשרף אבו עלי מקלנסווה שהיה בזירת החיפושים אמר: "אני יודע שהמקום שבו נעדר נהג המשאית מסוכן אבל אני אישית מוכן להסתכן עד שנמצא אותו. המשפחה שלו מחכה שהוא יחזור אליהם. אני מתפלל שנמצא אותו בריא ושלם. הכול יכול להיות. יש לנו תקווה ונמשיך במאמצי החיפושים בכל מחיר".

 

על אף שכביש 90 נפתח מחדש לתנועה בשני הכיוונים, כמה כבישים בדרום עדיין חסומים בעקבות השיטפונות. כביש 40 נסגר ממצפה רמון ועד ציחור בשני הכיוונים. כביש 12 משיזפון לאילת חסום בשני הכיוונים כדי לפנות סחף ומפגעים, גשר צאלים נסגר לתנועה וכביש 227 נסגר מאורון לעיר אובות בשני הכיוונים. במועצה האזורית ערבה תיכונה פרסמו כי המעברים החקלאיים בנחל ערבה מסוכנים מאוד וכי קיים חשש גדול שיש שם מוקשים. יש להימנע ממעבר שם עד שהצבא יפתח את המעברים. המועצה הדגישה גם כי הכניסה למאגרי השיטפונות אסורה ומסוכנת.


פורסם לראשונה 28/04/2018 22:09

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים