שתף קטע נבחר

פעילות משטרה בבי"ס: ירי לעבר דמויות ערבים

בפעילות התנסו ילדי בית ספר בירי ברובי צבע לעבר תצלומי דמויות של ערבים. ח"כ זחאלקה לשר לביטחון פנים: "מה המטרה החינוכית של התרגול?". במשטרה "חודדו ההנחיות", במשרד החינוך "רואים בחומרה את המיצג"

 

פעילות משטרה בית ספר מועצה איזורית מנשה ()
פעילות משטרה בבית הספר

דמויות של ערבים עטויי כאפייה הפכו למטרה לירי ברובי צבע בבית ספר במועצה האזורית מנשה. כך דווח בשבוע שעבר. התלמידים התבקשו לירות לעבר הדמויות כחלק מאימון ירי מדומה, במהלך פעילות של משטרת ישראל עם התלמידים. האירוע עורר זעם ציבורי.

פעילות משטרה בית ספר מועצה איזורית מנשה ()

פעילות משטרה בית ספר מועצה איזורית מנשה ()

פעילות משטרה בית ספר מועצה איזורית מנשה ()
פעילות משטרה בבית הספר
 

חבר כנסת ד"ר ג'מאל זחאלקה (הרשימה המשותפת) הגיש שאילתה דחופה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן: "מי החליט על התוכנית שבה מלמדים תלמידים לירות בדמויות של ערבים? מה המטרה החינוכית של תרגול ילדים בירי על דמויות של ערבים?".

 

עוד ציין זחאלקה, "דרשתי לחקור מי אחראי במשרד החינוך ובמשטרה על התוכנית הגזענית המחנכת לאלימות. חייבים להפסיק אותה מיד". לדבריו "המעשה הזה מצביע על דברים חמורים ביותר. אסור לעבור על כך בשתיקה".

 

פעיל חברתי אמר כי על המשטרה לקבל אחריות למעשיה: "התמונות האלו פוגעת ברגשות האזרחים הערבים. המטרה של המשטרה הייתה ברורה - להעביר הדרכות איך יורים לעבר ערבים. הם צריכים להתנצל על המעשה החמור ולהבטיח שלא לחזור על המעשה".

 

ממשטרת ישראל נמסר: "לוחמי משמר הגבול מבצעים מדי יום פעילויות קהילתיות שבהן הילדים לומדים על אזרחות טובה ועל תפקידי המשטרה בחברה. כחלק מהמיצגים הנהוגים בימים אלו ועל מנת לייצר עניין בקרב המשתתפים, מוקמת עמדת ירי צבע. בעמדה שהוקמה, הוצבו באופן חריג ומקומי מטרות עם תצלומים של דמויות אנושיות. עוד בטרם החלה הפעילות, מפקדי האירוע וצוות בית הספר ששמו לב לנושא, הסתירו את הדמויות כך שאלו לא נחשפו בפני הילדים בזמן הפעילות. למרות האמור, חודדו ההנחיות בנושא כדי למנוע הישנות המקרה".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המשרד רואה בחומרה את המיצג המדובר, שהוסר בעקבות פניית אחד מאנשי החינוך במקום. משרד החינוך מחנך את תלמידי ישראל לערכים של כבוד וסובלנות כלפי כל אדם, תוך מתן ביטוי לכל גווניה של החברה הישראלית. האירוע נבדק מול משטרת ישראל והופקו ממנו לקחים, כך שמיצג מסוג זה לא יוצג שוב במוסדות החינוך".

 

מהמועצה האזורית מנשה נמסר כי "האירוע אורגן ובוצע על ידי המשטרה. למועצה לא היה כל קשר או נגיעה לארגון וביצוע האירוע. כמועצה שבה חיים יהודים, ערבים, דתיים וחילונים בדו קיום ובאחווה, נפעל על מנת שבפעמים הבאות שבהם יתקיימו ימי משטרה לא יוצגו במטרות תמונות העלולות לפגוע ברגשות של אף לאום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים