שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  בית הדין לעבודה: הפיטורים במפעל טבע באשדוד יעוכבו
  בתגובה לעתירת ההסתדרות נגד חברת טבע בנוגע פיטורי העובדים במפעל טבע מדיקל באשדוד, קבע בית הדין לעבודה כי על הצדדים לבצע הידברות עד לדיון הבא בחודש יוני, וכי עד אז החברה לא תוכל לזמן עובדים לשימוע לפני פיטורים

  בית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קבע כי על חברת טבע לעכב את פיטורי העובדים במפעל טבע אשדוד, לפחות עד לדיון הבא בחודש יוני, וזאת על מנת לאפשר הידברות בין החברה לבין ההסתדרות.

   

  הודעת פיטורים אחרי פסח: גם מפעל טבע באשדוד ייסגר

   

  בשבוע שעבר עתרה ההסתדרות לבית הדין בתביעה "לבטל את פיטורי עשרות העובדים במפעל טבע מדיקל באשדוד ולהשעות כל צעד נוסף לסגירתו - לפני שמוצה מו"מ עם גופים עסקיים המבקשים לרכוש אותו". בהסתדרות טענו בעתירה כי רוכשים פוטנציאליים למפעל יצרו איתם קשר ואמרו כי הנהלת החברה התעלמה מפניותיהם.

   

  לצד חברת טבע, תבעה ההסתדרות גם את משרד הבריאות וזאת מכיוון שלטענתם "למרות שמפעל טבע באשדוד הינו הספק היחידי למערכת הבריאות הישראלית של אינפוזיות ומוצרים אנטיספטיים, ההחלטה לסגירת המפעל התקבלה במשרד ב'שוויון נפש'".

   
  הפגנות עובדי טבע אשדוד אחרי ההודעה על תוכנית הקיצוצים של החברה בדצמבר (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
  הפגנות עובדי טבע אשדוד אחרי ההודעה על תוכנית הקיצוצים של החברה בדצמבר(צילום: רועי עידן)
   

  בכתב הטענות שהגישה ההסתדרות, הואשמה הנהלת טבע בחוסר תום לב במגעים מול ההסתדרות ביחס למפעל באשדוד, תוך כדי ״הרדמת״ נציגות העובדים ובמקביל לנקיטת מהלכים לסגירת המפעלים בארץ ב״שיטת הסלמי״. "התנהלות טבע בעניין מפעל אשדוד", נכתב בבקשה, נעשתה "בכחש, בעורמה ובחוסר תום לב".

   

  בחברת טבע טענו בפני בית הדין כי "אמרנו שננסה ונעמיד את המפעל למכירה אך לא הבטחנו זאת בשום שלב. ההחלטה לסגור היא עסקית והיא מתקבלת בלית ברירה".

   

  בהחלטתו קבע בית הדין כי "ההסכם הקיבוצי החל על החברה אינו כולל הסדרה בדבר אופן סגירת המפעל או מכירתו, ועל כן יש חשיבות גדולה לקיים הדברות עם נציגות העובדים, במיוחד לאור ההשלכות של סגירת המפעל על העובדים ועל פרנסתם". עם זאת, בית הדין הכיר בהחלטתו כי "לחברת טבע יש את הזכות והסמכות לבצע צעדים כואבים נוכח מצבה הקשה ביותר".

   

  בסיכום הדברים, קבע בית הדין כי פיטורי חלק מהעובדים כבר בחודש יוני הוא בעייתי מבחינת לוח הזמנים הקצר, "כאשר ההסתדרות טוענת כי לא נהגו עמה באופן גלוי בכל הנוגע לשאלת סגירת המפעל ואפשרות מכירתו". ולכן קבע כי עד לדיון נוסף בבקשה שיערך ב-7.6.2018 "לא יזומנו העובדים לשימוע עד להחלטה אחרת".   

   

  בחברת טבע מסרו בהודעה על סגירת המפעל לפני שלושה שבועות כי: "כפי שהודיעה טבע בדצמבר, מפעל טבע-אשדוד נכלל בתהליך הרה-ארגון אשר מתבצע כמתוכנן בישראל ובעולם, במטרה להקטין את בסיס העלויות בשל החוב הכבד שרובץ על החברה והנסיבות העסקיות המורכבות עמן היא מתמודדת. בהתאם להודעתה, בחנה טבע במהלך החודשים האחרונים אפשרות למכור את המפעל, אולם לצערנו לא נמצא רוכש מתאים. לאור האמור, נאלצת החברה לסגור את מפעל טבע-אשדוד. החלטה זו כואבת ומצערת אך עם זאת בלתי נמנעת, משום שחלק מפעילותו של המפעל אינה נמצאת בתחומי הליבה של טבע, וכן משום שייצור שקיות העירוי, המהווה כמחצית מכלל הפעילות במפעל, אינו רווחי".

    

  "טבע תסיים את העסקתם של כמחצית מ-175 עובדי המפעל במהלך החודשים הקרובים בעוד שהעובדים הנותרים יוכלו להמשיך לעבוד בחברה עד לסגירתו הסופית במרץ 2019. טבע תנהג בכבוד, בהגינות וברגישות ותעניק לעובדי טבע-אשדוד תנאי פרישה מיטיבים - מעל ומעבר לחוק - כמו גם שירותי השמה, הכשרה וייעוץ מקצועי. טבע מקיימת דיאלוג ותהליך היוועצות עם נציגות העובדים וההסתדרות ומקווה שגם הפעם ההידברות תוכיח את עצמה ונצליח לסיים תהליך מורכב זה בהסכמות".

   

   

   

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים