שתף קטע נבחר

שתי תביעות נגד הלונה פארק: "הפלה בעלי מוגבלויות"

בתביעות, שהגישה נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים, נטען כי פארק השעשועים מנע מאדם עם מוגבלות נפשית ומילד בן 12 שלוקה בתסמונת אספרגר לעלות למתקני אקסטרים. "ילדים ומתבגרים מוצאים עצמם נדחים מבילוי יומיומי ושגרתי רק בשל היותם עם מוגבלות"

 

לונה פארק תל אביב (ארכיון) (צילום: רן רימון) (צילום: רן רימון)
לונה פארק תל אביב (ארכיון)(צילום: רן רימון)

נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים הגישה לבית משפט השלום בתל אביב שתי תביעות בסך כולל של 125 אלף שקל נגד חברת "עיר השעשועים בע"מ", מפעילת הלונה פארק בעיר, ונגד ארבעה עובדים בגין אפליה במתן שירות ציבורי.

 

בשני המקרים, שהתרחשו בחודש אוגוסט האחרון, הנתבעת ועובדיה מנעו מאנשים עם מוגבלות העונדים צמיד של פטור מהמתנה בתור לעלות על מתקנים הנחשבים כמתקני אקסטרים.

 

במקרה אחד, הפונה הוא אדם עם מוגבלות נפשית אשר הגיע ללונה פארק כדי לבלות עם בתו הקטנה. במקרה השני, מדובר בילד בן 12 עם תסמונת אספרגר, שביקש לבלות בלונה פארק יחד עם אביו. לאחר שהאב ביקש כי יוסרו מידיהם הצמידים, ולאחר שהבן לא זוהה כאדם עם מוגבלות, הוא הצליח לעלות על מתקני אקסטרים.

 

מהחומרים שנאספו עולה כי הנתבעים נתנו לעובדיהם הנחיה גורפת שלפיה אין להעלות למתקנים המוגדרים כמתקני אקסטרים אנשים עם מוגבלות אשר עונדים צמידים לפטור מהמתנה בתור.

 

אברמי טורם, נציב שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות, אמר: "נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות פועלת למניעת אפליה של אנשים עם מוגבלות. לצערנו, בלונה פארק נקבעו נהלים המונעים מאנשים עם מוגבלות שימוש במתקנים, זאת ללא שתהיה לכך הצדקה כלשהי. ילדים ומתבגרים מוצאים עצמם שוב ושוב ממוינים ונדחים ממה שאמור להיות בילוי יומיומי ושגרתי רק בשל היותם עם מוגבלות. אנו פועלים ונמשיך לפעול נגד תופעות אלה".

 

מחברת "עיר השעשועים בע"מ" נמסר בתגובה: "קיבלנו את התביעות בימים אלה. אנו לומדים את הדברים ונגיב במסגרת המתאימה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים