שתף קטע נבחר

לא מציבה לו גבולות? הוא לא יכבד אותך

"כשגבר מגלה מישהי שאינה מכבדת את רצונותיה וצרכיה, שמתירה יחס מעליב ומזלזל, שמוכנה לוותר על תוכניותיה עבורו, שאינה מסוגלת להיות מאושרת בלעדיו ושלמעשה אינה אוהבת את עצמה – 'יורד' לו ממנה". אימון אישי

 

 

התלונה הנפוצה ביותר של מרבית הנשים היא שהן אינן מצליחות למשוך גברים רציניים, כאלו שיתנהגו אליהן באופן מכבד, ירצו בקשר מחייב עמן, ולא פחות חשוב - שיעוררו בהן משיכה ועניין. אז קודם כול, חשוב להבין שיש היום המון גברים (כמו גם נשים) לא רציניים, שאינם סגורים על עצמם ומתנהגים בצורה מזלזלת כלפי הצד השני. זה שתתקלי בהם זה בלתי נמנע. השאלה המטרידה היא מה גורם לך להמשיך לצאת לאורך זמן ואף להיכנס לקשרים ממושכים עם גברים כאלה?

 

כאן אנו מגיעות לבעיה הגדולה של הנשים כיום – חוסר כבוד עצמי וקושי בהצבת גבולות. כשאינך מציבה גבולות, את מלמדת אותו לא לכבד אותך. הסיבה הראשונה שגבר אינו מגלה כלפייך רצינות היא שאת אינך מכבדת את עצמך. משלב די התחלתי את מלמדת אותו שכדי שתישארי בסביבה ותספקי את צרכיו ורצונותיו הוא אינו צריך להשקיע יותר מדי. כשאת מעלימה עין מהתנהגות בעייתית שלו, את למעשה משדרת לו שאת אישה שלא צריך להתאמץ בשבילה.

 

וזו גם התשובה אם את עדיין תוהה למה אחרי שבהתחלה הוא חיזר אחרייך במרץ, ברגע אחד הוא איבד עניין – לא בגלל שהתחלת להתלהב ממנו, אלא בגלל שלא כיבדת את עצמך ואת גבולותייך. באופן לא מודע, הגבר שמולך בודק אותך כדי לראות מי עומדת מולו. הוא שואף לגלות מישהי חזקה שמנהלת חיים מלאים ומעריכה את עצמה. כשמהר מאוד הוא מגלה מישהי שאינה מכבדת את רצונותיה וצרכיה, שמתירה יחס מעליב ומזלזל, שמוכנה לוותר על תוכניותיה עבורו, שאינה מסוגלת להיות מאושרת בלעדיו ושלמעשה אינה אוהבת את עצמה ואת חייה – "יורד לו" ממנה. יכול להיות שהוא עדיין יישאר איתך ואף יאהב אותך, אבל הוא כבר לא יישא אלייך עיניים או יתאמץ בשבילך.

למה הוא מתנהג אליי ככה? (צילום: Shutterstock) (צילום: Shutterstock)
למה הוא מתנהג אליי ככה?(צילום: Shutterstock)
 

אז מהו המפתח להצבת גבולות נכונה? לכאורה, התשובה פשוטה - כבדי את תחושות הבטן שלך. אלא שלצערי, בעידן המודרני אנשים איבדו קשר עם ההנחיה הפנימית שבתוכם, ובתחומים שונים כדוגמת זוגיות, כאשר כל הסובבים מעודדים את הפנויות להעלים עין ממה שמפריע להן, העיקר לא להישאר לבד – נשים הפכו מבולבלות, מפוחדות ומלאות שיפוט עצמי, ופשוט אינן יודעות מה נכון לעשות. לכן אתן בידייך הנחיה פשוטה: כאשר את מתלבטת מה לעשות וכיצד להגיב בנוגע לעניין מסוים, חשבי על אדם שאת מרגישה איתו בנוח. כעת שאלי את עצמך: "איך הייתי מגיבה אם אותו אדם היה מתנהג כלפיי בצורה כזו?", "איך הייתי ניגשת אליו אם היה לי משהו לומר?", "באיזה טון הייתי מדברת, ואיך הייתי מתנסחת?" והנה לך התשובה! זהו האופן שבו כדאי לך להתנהל מול בן-זוגך.

 

יכול להיות שאת מפחדת ממה שעלול לקרות אם הוא ירגיש שאת לוחצת, או שלא יתאים לו מה שאת מבקשת והוא יבחר לנתק קשר. כמובן שדבר כזה עלול לקרות, אך עליך להבין שהאלטרנטיבה גרועה בהרבה – לחיות בפחד מתמיד שלא לרַצותו, בכעס מתמיד על הפגיעה העצמית, ובמרירות מכאיבה על הדרך שבה הוא מרשה לעצמו להתנהג אליך.

 

"אחרי שאלמד לאהוב את עצמי אהיה מסוגלת להציב גבולות" - את האמרה הנ"ל שמעתי לא אחת מנשים שהצדיקו את הביטול העצמי שבו הן נוקטות, בכך שאינן אוהבות את עצמן מספיק. אך למעשה הביטול העצמי הוא אחד הגורמים העיקריים שיוצרים חוסר אהבה עצמית, כך שבעצם קיים כאן פרדוקס – לא ניתן באותה עת להמשיך לנהוג בעצמך בחוסר כבוד בוטה ולצפות לאהוב את עצמך בו זמנית. במקרה זה ההתנהגות החיצונית היא שתשנה את התחושה הפנימית – העזי להציב גבולות וראי כיצד את מתחילה להרגיש טוב יותר עם עצמך.

 

וגם אם הגבר התורן יעלם לאחר שתעשי זאת, זה שיבוא אחריו יהיה מכבד ורציני הרבה יותר. ועוד נקודה חשובה - העולם תמיד מדגים לנו איך זה מרגיש בצד השני כאשר הוא מזמן לנו אנשים שעושים לנו בדיוק את מה שאנחנו עושים לאחרים. לכן, אם את רוצה לזכות ביחס מכבד עליך לתת יחס כזה, ולא לגבר הנדון לו את סוגדת כאל, אלא לגברים שאינך רוצה, לאלו שמבטלים את עצמם בפנייך, להורייך אותם את רואה כשק חבטות, לחברותייך, לבחורה המעצבנת בעבודה או לכל אדם עמו את באה במגע (יחס מכבד זה לאו דווקא אהבה). ככל שתקפידי על יחסך לאחרים, כך תמשכי לחייך גבר רציני ומכבד שיקפיד על יחסו אליך.

 

שרון שחף היא מאמנת אישית, מומחית לאימון רגשי.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
פעם הוא חיזר אחריי. מה השתנה?
צילום: Shutterstock
הכרויות
כתבו לנו
מומלצים