שתף קטע נבחר

היועמ"ש הנחה: יוסרו שמות ותמונות ראשי ערים מפייסבוק

לקראת הבחירות המוניציפליות הנחה היועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט את ראשי הרשויות, שמתמודדים לקדנציה נוספת, להסיר כל אזכור מפוסטים שהועלו בחצי השנה האחרונה מהעמודים הרשמיים. איגוד דוברי הרשויות המקומיות: "ההוראה דרקונית, נצטרך להקדיש זמן יקר על מחיקת פוסטים"

 

מנדלבליט. הנחיה לראשי הרשויות לקראת הבחירות (צילום: אלכס קולומויסקי) (צילום: אלכס קולומויסקי)
מנדלבליט. הנחיה לראשי הרשויות לקראת הבחירות(צילום: אלכס קולומויסקי)

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הנחה את כל ראשי הרשויות בארץ להסיר מעמודי הפייסבוק הרשמיים של העיריות והמועצות המקומיות את שמותיהם ותמונותיהם, שפורסמו עד שנה לפני הבחירות המקומיות. הבחירות יתקיימו ב-30 באוקטובר ולפיכך ההנחיה מתייחסת לפרסומים שהועלו מ-30 באוקטובר בשנה שעברה. בנוסף, מדובר רק על ראשי רשויות שיתמודדו לקדנציה נוספת.

 

באיגוד דוברי הרשויות המקומית זועמים על ההנחיה של מנדבליט, וקוראים לו לבטל את החלטתו לאלתר. אמנון יוסף, יו"ר איגוד הדוברים שמכהן גם כדובר עיריית באר שבע, אמר: "האיגוד רואה זאת כהוראה דרקונית כלפי ראש הרשות המכהן, אשר חוטאת למטרה לשמה הותקנו הנחיות אלו מלכתחילה - שוויוניות בין המתמודדים.

 

"יישום הוראה זו טומן בחובו השקעת משאבים רבים, הדורשים בין היתר לעבור על האזכורים והתמונות של ראש הרשות שעלו בדף הפייסבוק העירוני במהלך השנים אחרונות".

 אמנון יוסף ()
יישום ההוראה טומן בחובו השקעת משאבים רבים". יוסף

יוסף שלח מכתב ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לבטל לאלתר את ההוראה למחוק רטרואקטיבית מדף הפייסבוק העירוני כל פרסום מהעבר שכולל את שמו ותמונתו של ראש הרשות. "הנחיה זאת של היועמ"ש לקראת הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו בסוף אוקטובר השנה, תאלץ את דוברי הרשויות המקומיות להפעיל משאבים רבים וזמן יקר למחיקתם של מאות רבות ואף יותר של פוסטים שעלו במרוצת השנים האחרונות".

 

גונן אליאסי, דובר איגוד דוברי הרשויות המקומיות שמכהן גם כדובר עיריית רמת השרון, הוסיף: "איגוד הדוברים מברך על הוצאת הנחיות, אשר חשובות לאין שיעור להתנהלותן של בחירות תקינות ושוויוניות. עם זאת, מאות דוברי הרשויות המקומיות ברחבי הארץ ממתינים כעת להחלטת היועץ המשפטי, שיורה להסיר לאלתר הנחיה זו, שאינה ישימה ואינה עולה בקנה אחד עם מהלך העבודה התקין של דוברי רשויות המקומיות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
היועמ"ש מנדלבליט
צילום: מוטי קמחי
מומלצים