שתף קטע נבחר

בן משפחה רביעי נרצח: "מפחד להוציא את הילדים מהבית"

עלי עאמר, שלפי החשד חוסל בפיצוץ ברכב ליד כפר סבא, הוא הנרצח הרביעי במשפחה מכפר קאסם. מכר של הקורבן: "מקווים שהמשטרה לא תשאיר את הרוצחים חופשיים כמו שקרה אחרי מות שלושת האחרים"

 

 

האב והאח נרצחו בתחילת 2017, הדוד נורה למוות שבועיים לאחר מכן - ואחרי שנה וחצי בן משפחה רביעי חוסל. המשטרה ממשיכה לחקור את נסיבות מותו של עלי עאמר (38) מכפר קאסם, שלפי החשד נרצח אמש (יום ג') בפיצוץ מטען ברכב בכביש 40 ליד כפר סבא. אדם אחד נפצע בפיצוץ באורח קשה ועוד שניים נפצעו קל.

 

עלי עאמר הצליח לשרוד שני פיצוצים ברכב שהתרחשו בנסיבות דומות: בחודש שעבר הוא נפצע קל בפיצוץ ברכב שאירע באזור התעשייה בכפר קאסם, ובנובמבר האחרון הוא נפצע קשה מפיצוץ מטען שלפי החשד הוביל ברכב בנתיבי איילון בתל אביב. עבד אל-חאפז עראר מג'לג'וליה, שהיה אז עם עאמר ברכב, נהרג. בפברואר 2017 נורו למוות בעיר הערבית בשרון מוסטפא ועלאא, אביו ואחיו של עלי. כעבור שבועיים נרצח ביריות חכמת עאמר, דודו של עלי.

 

 

בני משפחת עאמר שנרצחו ()
ארבעת בני המשפחה שנרצחו

מכר של ארבעת הקורבנות אמר: "המשפחה עוד לא הצליחה להתאושש מהרציחות הקודמות, ועכשיו נפל עליה אסון נוסף. אנחנו לא יודעים מי עומד מאחורי המעשה, זה פשוט מזעזע. אנחנו מקווים שהמשטרה תצליח להגיע לרוצחים ולא להשאיר אותם חופשיים כמו שקרה אחרי הרצח של שלושת בני המשפחה האחרים".

 

המכר סיפר עוד כי "אחרי הפיצוץ שבו עלי נפצע בנתיבי איילון פורסם בתקשורת שהמשטרה חושדת שמדובר בפיצוץ מטען שעלי הוביל. לדעתי זאת טעות של המשטרה. הרצח של עלי היום מוכיח שגם בפעם הראשונה ניסו לחסל אותו. המשטרה ידעה את זה ולא עשתה כלום. אני לא אופתע אם הרוצחים ימשיכו לרצוח עוד אנשים בעיר".

רציחות כפר קאסם ()

פיצוץ רכב מחלף אלישמע  (צילום: TPS)
זירת פיצוץ הרכב ליד כפר סבא(צילום: TPS)

פיצוץ רכב מחלף אלישמע  ( צילום: ביקורת בונה)
( צילום: ביקורת בונה)

ואם לא די בכך, לפני חודשיים נרצח רביע פריג' (26) במרכז העיר. בשנה שקדמה לה נרצח באותה זירה אחיו סלימאן פריג' (39). כמו במקרים של בני משפחת עאמר, גם בנוגע לאחים פריג' המשטרה עדיין לא דיווחה על עצורים.

 

אחמד, תושב העיר, אמר: "אני לא יודע עד מתי האלימות והפשיעות כאן תימשך. אני אישית מפחד להוציא את הילדים שלי לשחק בחצר הבית. השנה כמו גם בשנתיים הקודמות היו בעיר מקרים רבים של רצח ופצועים מירי. נעשו מאמצים להפסיק את הפשיעה הקשה הזאת, אבל לצערי כלום לא עזר".

 

מתחילת 2018 נרצחו במגזר הערבי 15 בני אדם. מרבית המקרים עדיין לא פוענחו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ביקורת בונה
זירת הפיצוץ שבו נרצח עלי עאמר
צילום: ביקורת בונה
מומלצים