שתף קטע נבחר

קמפיין קסדות לרשות. הפרזנטורית: שלומית מלכה

הדוגמנית שנפצעה באורח קשה לפני מספר חודשים בעת רכיבה ללא קסדה על קורקינט תפציר ברוכבים שלא לוותר על אביזר הבטיחות מציל החיים. אולי לה יקשיבו יותר

לפני כתשעה חודשים רכבה הדוגמנית שלומית מלכה על קורקינט חשמלי בשדרות רוטשילד בתל אביב, החליקה מהכלי ונחבלה באורח קשה. מלכה פונתה במהירות לבית החולים כשהיא מורדמת ומונשמת ומצבה הוגדר "קשה עקב חבלת הראש שספגה. יום לאחר התאונה הובהר אמנם כי מצבה קל בהרבה מכפי שהעריכו הרופאים בתחילה, אך החשיפה התקשורתית לה זכה האירוע הייתה יוצאת דופן. חשיפה זו מתכוונת כעת לנצל הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים בקמפיין מודעות חדש לחבישת קסדה בעת רכיבה. קמפיין אותו תוביל מלכה.

 

שלומית מלכה חוף הים (צילום: מוטי לבטון)
שלומית מלכה - מאז התאונה, לא רוכבת בלי קסדה(צילום: מוטי לבטון)

 

בלי רישוי וביטוח: סכנת הכלים החשמליים

לפי הרשות, את הקמפיין המיועד לעלות לקראת סוף חודש מאי תוביל הדוגמנית מכיוון ש"בעקבות התאונה עוררה מודעות רבה והפכה למובילת המסר בנושא חבישת קסדות". עוד אומרים ברשות כי הוחלט לעלות בקמפיין חדש עקב העלייה החדה והנמשכת בשימוש באופניים וקורקינטים חשמליים. אלה מהווים כבר מספר שנים אלטרנטיבה עבור תושבי הערים הצפופות בעלות התחבורה הציבורית האיטית והמסורבלת, אך לפי הרשות, רק 21% מרוכבי אופניים חובשים קסדה, ובקרב ילדים האחוז נמוך עוד יותר.

 

 

יש לציין כי נתוני ההפגעות מכלי רכב חשמליים מלמדים על מגמת החמרה ברורה משנה לשנה. כך למשל בארבעת החודשים הראשונים של השנה נהרגו שישה רוכבי אופניים ושבעה רוכבי אופניים חשמליים, מספר זהה למספר הרוכבים שנהרגו בשנת 2017 כולה. "הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים שמה לה למטרה להעלות את המודעות לכללי הבטיחות בקרב הרוכבים, ולהגביר את השימוש בקסדה בעת רכיבה על אופניים ועל כלים ממונעים נוספים, על מנת לצמצם את תופעת היפגעות הרוכבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי לבטון
עכשיו כבר לא זזה בלי קסדה - מלכה
צילום: מוטי לבטון
ynet רכב בפייסבוק
לוח winwin
מומלצים